Globális felmelegedés

Ó a Toba, az jó kis kitörés lehetett. Több ezer kilométerre is jó vastag hamurétegeket pakolt, és pár éves vulkanikus telet okozott akkora volt a kitörés. A génvizsgálatok alapján pedig az emberiség is szinte kihalt (pár év sötétség és hideg -no növény-no növényevő-no húsevő) ezt onnan derítették ki, hogy a génállományunk diverzifikáltsága sokkal szegényesebb mint egy ilyen régi fajnál ez elvárható lenne. Így kiszámolták, hogy ez a génállomány csökkenés mikor következhetett be, és az időpontok nagyjából egyeztek a Toba kitörésével.
Tudtátok hogy a Yellowstone nemzeti park is egy potenciális szupervulkán? :slight_smile:

4 Likes

Igen, itt is a vulkanizmus működéséről van szó. Ez teljesen oké. Nekem nem ezzel van problémám. Hanem azzal, hogy egy “vulkánok versus emberiség” témában ki van dolgozva a vulkánok oldala, viszont az embereké nincs.

Az elméletek gyártásáért nem vagyok oda annyira. Az rendben van, hogy meg lehet állapítani valaminek a korát. DE az hogy elméletek gyártunk arról, hogy mi lesz meg mi volt, ahol még nem is jártunk, nem is voltunk, vagy nem is leszünk és emiatt minket ez nem is érint, foglalkozni vele, és alaptudásként tekinteni rá…

Ha az emberiségre gondolsz. Nagyon sokat nem tud az ember, még a saját jelenével sincs tisztában. Van olyan hogy “elméleti tudomány”. Ennek az alapja az elmélkedés nemes egyszerűséggel. Az, hogy több millió éve mi volt, vagy hogy több millió év múlva mi lesz, az mind elmélet. Nem lesz sohase más.
Persze mint mindig még itt is igaz az, hogy mindig mindenkinek igaza van.

És tulajdonképpen mire akarsz kilyukadni ezzel? Az egész vulkánosdi abból az állításodból indult ki, hogy:

Egy vulkán kitörésekor a mérgező gázok több százszorosa jut a felszínre, mint amennyit az emberiség létrehozott amióta létezik.

A tudományos szféra képviselői szerint ez egyszerűen nem igaz. És az elméletek jelentőségét sem okos dolog lebecsülni, mert a rádióhullámok felfedezése óta szinte minden jelentős, a fizikában elért mérföldkő egy-egy elmélet bizonyítása. Lásd gravitációs hullámok. De eltértünk az eredeti témától.

ja értem thx

https://www.worldometers.info/hu/

1 Like

Mostanában egyre többet gondolkozok a felmelegedésen és hatásain, illetve azon, hogy lehetőségeimhez mérten hogyan lehetne alkalmazkodni majd a kialakuló helyzethez.
Arra számítok, hogy már a mi életünkben, de a gyerekeink életében már biztosan bekövetkezik egy radikális változás a mai, de akár 10 évvel ezelőtti életünkhöz képest.

Vannak fokozatai a dolognak, de szerintem egyelőre, - 30éves intervallumban mondjuk - ne számoljunk teljes társadalmi összeomlással és apokalipszissel.
Amit én személy szerint a legvalószínűbb scenáriónak tartok - itt Mo-on -, hogy akadozni fog az áram és vízellátás (nagyvárosokban a nagy igény miatt, kisebb településeken az infrastrukturális fejletlenségek miatt) és ez társadalmi feszültségeket fog szülni.
Azt nem tudom megtippelni, hogy mekkora lesz a feszültség, mennyire távolodnak el addigra a társadalmi rétegek egymástól, mennyire fog növekedni a bűnözés és ez területileg hol fog koncentrálódni? Kiszabadul-e a ma még jellemzően nagyvárosi környezetből és már kis településeken is jelentős lesz-e?
Az hogy ezek a változások befognak-e következni, nem kérdés, csak a mikor és hogy milyen mértékben?

Magamat egy tanyán érezném a legnagyobb biztonságban, amely az alábbiakkal van felszerelve:

• Annyi napelem, amely a ház teljes áramfogyasztását képes biztosítani (hűtés/fűtés beleszámítva) Kiemelve, hogy a központi hálózatra kapcsolódás nélkül, a helyben termelt áramot helyben “tárolni” és felhasználni is tudjam. (Ez nagy baj ma, azaz hiába termeli az áramot a házon lévő napelem, ha az az országos hálózatba megy és onnan is kapja vissza. Ergo, ha valami központi gond van, olyan, mintha nem is lenne)
  • Ivóvíz biztosítására saját kút, megfeleő minőségi vízig lefúrva + víztisztító berendezés

Ez a két dolog már jelentősen növelné a komfortot/túlélési esélyeket, főleg ha még van egy kis földterület is a ház körül (tanyánál általában van :slight_smile: )amin élelmiszert is tud az ember termelni.
Aztán persze kérdés megölik-e majd az embert ezért vagy csak irigykednek…

Nektek mi a véleményetek erről? Mennyire fog eldurvulni a helyzet és mikorra? Van-e hasonló tervetek?

1 Like

Valószínűleg ő is csak marketing szempontjából érdeklődik a téma iránt. Persze lehet nem 100%-ban, de biztos van benne valami. Jó színész.

1 Like

Alá tudod támasztani?