Néhány egyszerű kérdésre pár válasz:
Mi ez a Godot Engine? - Ez egy szabadon letölthető és ingyenesen felhasználható modern 2D/3D játékfejlesztésre is alkalmas nyílt forráskódú fejlesztő eszköz és motor.
Mire képes a Godot Engine? - A legtöbb modern grafikai megvalósításra, effektre és fizikai szimulációkra, melyre egy Unity vagy UT4 motor is képes.
Miért használjam ezt a Unity vagy UT4 helyett? - Nem mondom, hogy ezt használd, de ha ismerkedni szeretnél a játékfejlesztés világával, mindenképp próbáld ki.
Miért érdemes kipróbálni? - Kezdő játékfejlesztőknek remek eszköz lehet megismerkedni a játékfejlesztés alapjaival. Rengeteg egyszerűen kezelhető előre definiált objektum segít a fejlesztés során, melyek programozásához egy python-szerű egyszerűen értelmezhető és kezelhető nyelv, a gdscript járul hozzá, vagy akár lehetőséged van az UT4 motor esetében ismert Blueprint-hez hasonló vizuális nyelv használatára is. E-mellett objektumorientáltsága lévén segít elsajátítani a manapság népszerű objektumorientált programozáshoz szükséges gondolkodásmódot is.
Mi kell hozzá, és honnét tudom beszerezni? - A teljes szoftver ingyenesen letölthető a https://godotengine.org/ címről. Érdekessége hogy telepítést nem igényel, egy futtatható fájlból áll, és nem éri el a 100MB-ot Ezen kívül a steamen is elérhető Godot Engine név alatt, vagy a https://store.steampowered.com/app/404790/Godot_Engine/ címen. A steames változat több előre elkészített példaprogramot is tartalmaz.
Ha már megvan a progi, hogy álljak neki? - Youtube-on való keresgélés rengeteget segít. Ezt a csatornát tudom ajánlani: https://www.youtube.com/channel/UCNaPQ5uLX5iIEHUCLmfAgKg/videos
Igaz hogy angol nyelvű, de ha van némi angol nyelvismereted, akkor viszonylag könnyen érthető, és nagyon igényes tartalmakat készít az illető.
Mondanám, hogy az első Godot videókkal kezd (LINK), de mivel ezek egy korábbi változaton lettek felvéve, így nem minden működik úgy az újabb 3.1-es változatban, mint ahogy a régebbi videókban látható 2.1-es változatban, viszont ez a régebbi 2.1-es változat is letölthető a Godot oldaláról.
Ezen kívül segítségül lehet még a Godot internetes manualja (ami megtalálható pdf formában is), ha kérdésed támad valamivel kapcsolatban: https://docs.godotengine.org/en/3.1/
Illetve a steames verzióban rengeteg remek példaprogram is található, de azokhoz nem árt ismerni az alapokat.
UI @mods: korábban hoztam létre egy hasonló topicot “Játékfejlesztés GoDot-ban” címmel, amit le is zárhattok. Szeretném ha inkább ehhez az összeszedettebb oldalhoz jönnének a hozzászólások, tartalmak. Köszönöm szépen!