GPU CPU kihasználtság

Sziasztok!
A mai nap folyamán újratelepítettem a számítógépemet, és azt vettem észre, hogy a játékokban (pl csgo) kevesebb lett az fps mint volt. Letöltöttem az Msi Afterburnert és megnéztem, hogy a gpu és cpu-m maximum 30%-ig pörög fel vagy hajtja ki, nem tudom mi a megfelelő szó rá, de arra gondolok, hogy le van korlátozva, csak nem tudom hol lehet állítani, és ezért írok ide hátha tud valaki segíteni.
Gépem:
RTX 2060 6GB
Ryzen 5 2600
2x8 GB 3200mhz
Asus b450m-k
600w fsp

most melyik?

Egy képfotó a tesztekről jó lenne.
illetve a játékbeállításokról is.

1 kedvelés

Az újratelepítés előtt 200-300 fps volt most pedig 80-160

1 kedvelés

kártya programjában nincs lekorlátozva a teljesítmény?
Az ránthatja magával a procit is.

Első körben ez lenne a tipp, mert ezt a legegyszerűbb megoldani.

Igen gondoltam rá, csak sajnos nem tudom, hogy pontosan hol kellene keresnem, mert van ugye GeForce Experience meg az nvidia vezérlőpult és nem tudom van-e még valami más program hozzá vagy ezek közül kell valahol állítani. Esetleg az msi afterburnerbe megpróbálom, mert ahogy látom itt 1365 Mhz-ra van állítva és azt tudom húzni.

hát igazábol maga a probléma megvan, hogy 1365Mhz-ra le van korlátozva a kártyám és 1680-on kellene lennie, de sajnos az Msi Afterburner nekem hibás, vagy nem tudom mert beállítom rajta az Mhz-t és konkrétan 1-2 percre lefagy a gép aztán működik, de nem változik semmi sajnos. vagy ha változik is akkor is ilyen 1900ra húzza fel pedig nem is annyit rakok rá

Azonnalai gyalu.
Ez is félresikálhat mindent.
DDU és experienc soha többet.

A kártyád msi?

1 kedvelés

Gigabyte. van esetleg gigabyte program?

gyártói honlapon fent van.
Mivel giga 2060 van vagy 8 féle, a pontosat neked kell megkeresni.

Hát sajnos az fps nem változott jelenleg. holnap még probálgatom, de nem tudom.

Szia!

Változott az oprendszer? Mit telepítettél? Ill. hogyan készült a telepítő?

A Gigabyte 20xx-as szériájával vigyázz, rengeteg kártya pusztult meg. (mondhatni szériahibásak) Cserélném, ahogy lehet. A táp FSP micsoda?

2 kedvelés

oprendszer nem változott, win10 pro, pendrive telepítő videó alapján, nehogy valamit elrontsak.
Fsp hyper m 600 a táp.
remélem nem lett semmi a kártyámmal mert hát eddig nem volt, lehet én telepítettem rosszul valamit bár nem tudom.

Melyik videó, ha szabad kérdeznem?

Újra kéne dobni az egészet szerintem. SSD-d van? Ha igen, akkor milyen?

Ezt pedig nagyon gyorsan dobd ki a gépből, gyakorlatilag szemét. (globálisan a “kerülendő” kategóriába van sorolva) Amíg lehet kapni, ugorj rá egy Seasonic Focus GX-re.

Windows 10 Telepítő USB Pendrive készítése 2020 - YouTube ez alapján csináltam a pendriveot és egy másik videója alapján pedig telepítettem.
Ssd-m egy szimpla 2.5 240gb kingston.
Holnap megpróbálom újratelepíteni.

A telepítő készítés rendben van, azt leszámítva, hogy nem kell formázgatni, etc., a Microsoft Media Creation Tool mindent megcsinál egyedül. Ez volt akkor a videó, ugye? Windows10 Telepítése 2020 - YouTube
Hát itt már találok problémát, de most nem részletezném az összeset:

• telepítés után azonnal NE az update-re menj (max. a Defender-t érdemes, de arra a kis időre amíg a fontosabb telepítendő driver-eket lekapod, nem valószínű, hogy benyelsz vírust, egyebet)
  • telepítés után mondhatni azonnal az Nvidia oldalára menj és kapd le a driver-csomagot, majd telepítsd (Geforce Experiance nélkül) (és ne az Asus lapjáról szedd le, mert ott régi van, nem friss)
  • majd jöhetnek az alaplapi driver-ek, ilyen-olyan más driver-ek
  • ezek után mehet a Windows Update
  • és most pakolászd csak fel a segédprogikat, mint pl. Afterburner

(ezeket egyébként előre is letöltheted és akkor nem kell szenvedni a még beállítatlan win-nel)

A laphoz ezek kellenek csak:

Chipset: Nem, nem az Asus-tól, mivel az régi, innen: https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Audio: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/01AUDIO/DRV_Audio_RTK_TF_TSD_W10_64_V6089551_20200827R.zip
(ezt úgy is frissíti a Win Update)

LAN:
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/04LAN/DRV_LAN_Realtek_8111x_SZ_TSD_W10_64_V10425262020_20200717R.zip (bár szerintem a Windows frissebbet szed le)

AI Suite: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/14Utilities/SW_ASUS_AI3_PP_EZ_SY_LED_SZ_TSD_W11_64_V30110_20220110R.zip

(ezek után az Eszközkezelő-ben érdemes nézelődni és keresgélni, hogy mihez nincs driver)

Telepítéstől függetlenül:

A BIOS se lenne baj, ha a legfrissebb lenne: 3802-as. PRIME B450M-K|Motherboards|ASUS Global

Fogadok, hogy A400. Ha a tápegység rossz, akkor ez katasztrófa. Nem is telepíteném újra a Win-t addig amíg ez nincs kicserélve. Pénztárca függő, de a legolcsóbb amit meg szabad venni az a Crucial MX500. (ha SATA SSD)

Aktiválni pedig kulccsal aktiváld a Win-t, ne kókányolós KMS crack-el. 3 euro: https://pixelcodes.com/product/microsoft-windows-10-pro-oem-key/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop
(ha kell segítek a kulcs beszerzésben)

4 kedvelés

Délután megcsinálok mindent, köszönöm a segítséget.

1 kedvelés

Bios frissítéshez kell valami konkrét, vagy mindent megold a gép?

bios frissítésen kívül mindent megcsináltam, jobb lett az biztos, de még mindig nem érzem az igazinak, mivel 200fps körül mozog amit keveslek. Persze alapjáraton nem kevés meg minden, de mégis csak lehetne több, meg kellene is többnek lennie szerintem egy cs:go-ba pl

ASUS EZ Flash 3

Kész van. összességében megvagyok mindennel, nem tudom, hogy tökéletes-e, de most belenyugszok. A lényeg, hogy nem lett olyan mint újratelepítés előtt, de jobb lett mint elsőnek volt újratelepítés után.