GPU hibakereső

Sziasztok, létezik olyan program ami képes kimutatni a GPU-m esetleges hibáit. És a szervizben is elfogadják

Most te akarod kideríteni, hogy mi a baja, vagy beadod szerelni?

Ezt fejtsd ki kérlek bővebben.
Sajna van gyanum, hogy mire gondolsz, de ne legyen igazam.

Szerintem csak szólt, hogy van ilyen. Én nem látok kérdőjelet :smiley:

2 Likes

Jogos :smiley:

Szoftveres progira gondoltam. Mert a szerviz nem vizsgálja át a kártyát. Legutóbb is az volt a teszt hogy betették egy gépbe hogy ad e monitorra vodeojelet.
Azt sem vették észre hogy nem világít rajta az Aurora lightning 3/4 részt.
Így azzal akarom bevinni ha valami progi kiad rá valami hibát. De nem hardveresen szeretném vizsgálni.
Stress tesztet futtattam rajta és gond nélkül lefutott.
Benchmark 3225 pontal a furymak alatt végzett

Ezt neked kell jelezni. működésben nem befolyásol.

Hát hogy?

Akkor műkszik.

Na.
kezdjük elölről, hogy tényleges segedelemben tudjon részesíteni valamely’ atyafi.

Milyen kártya?
(Konkrét márka, típus, altípus)
Mik az észlelt hibák, panaszok.
Ezek mikor, milyen körülmények között jelentkeznek?

1 Like

ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING

Display porton nincs kép a monitoron. Ujratelepites után meg driver frissítés után megint lett. Illetve a Asus Aurora lightning csak a kártya hátuljába világít
Azóta telepítettem az Nvidia firmware update jét ami elvileg a display port hibáit javítja. A legfrissebb driverek vannak rajta.

Mindezt miután visszajött a szervizből

Akkor mik a problémák JELENLEG?

3 Likes

Vagyis jelenleg annyi a bajod, hogy kiégett 2 darab led? :sweat_smile::grinning::slightly_smiling_face::neutral_face:

Wut? Az nem csak az Nvidia márkájú kártyákhoz szükséges?

A 1060 nem igazán amd XD
Nembaj. Másodlagos hétfő van XD

Szerintem @RozvM a Founder’s Edition kártyákra gondolt.

2 Likes

Az.

De egyébként is 2018-as a történet, azóta csak javítva lett és nem kell hozzá külön tool…

A tool azert talált rá updatet így is…

Jelenleg csak a LED el van baj.(el szeretném adni azért kellene hogy működjön)

De nincs e valami rejtett hibája esetleg aminek a korábbiak az előjelei

Esetleg nézted már hogy a ledeket vezérlő kábel a helyén van-e?

1 Like

a videokártyán belül?
nem tudom hol van ilyen kábel. Esetleg tudnátok segíteni?

Ha megfogod kártyát, a szélén látni fogsz csatlakozókat, amikbe kábelek vannak dugva. Ebből az egyik a fényeket vezérli, lehet hogy nem csatlakozik jól

Erre gondolsz?

http://kepkezelo.com/images/aepaaaehzsioco7942hb.jpg

megnéztem de a pinek a helyükön vannak illetve a csatlakozót kicseréltem egy alternatívra tehát hacsak a tápnak nincs ilyen egyedi baja hogy a pinek áramforrásául szolgáló csatlakozórész hibás akkor valószínűleg nem ez a gond. Egyébként rápróbáltam és pöccenésig be van dugva illetve az egyik 2 es és 4 es csatlakozó össze is vannak kapcsolódva egy ilyen műanyag illesztővel. Szerintem a helyén van az.

Szard le.
Hirdesd meg így.
Már több időt basztál el mint amennyi pénzt buknál ez miatta.

1 Like

És ha azt hiszi valamelyik okos hogy szar a kártya miatta?

Apropó az a banchmark 3225 pontal nem kevés egy kicsit ehhez a krátyához? A furymarkban?