Gtx 1060 vs gtx 2060

Sziasztok!

Gtx 1050 2 GB videokártyám van és szeretnék újat venni egy kB 70e Ft-tól 110000 Ft-ig.

Szóval az lenne a kérdésem hogy megérie várni az új gtx 20xx szériája vagy vegyek mostani videókártyát? Mennyivel jobb teljesítményt nyújt majd az új széria a régiez képest?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Mindez kiderül, ha lesznek tesztek/benchmarkok és árak az összehasonlításhoz. Ha nagyon sürgős, akkor vedd a jelenlegi generációt (ennyiből kimaxolva egy 1060 6 GB jön ki).

RTX 2060 kb. GTX 1070 szint lesz, árban szvsz nem lesz 120 alatt nyitóban.

Ha SOS kell a kártya, akkor használt GTX 1070. Ha úgy gondolod hogy van időd megvárni az új fícsörök miatt az új szériát, akkor RTX 2060.

A napokban olvastam valami olyasmit, hogy az új kártyáról lepucoltak egy csomó mindent ami a hagyományos számításokhoz volt, mert kell a hely az RTX magnak, ezért hagyományos felhasználásra még kicsivel rosszabb is lesz mint a mostani csúcskártyák.
Nem tudom ebből mi igaz, de tulajdonképp van benne logika, rohadásig vannak kártyákkal mind nVidia mind AMD fronton a bányász őrület miatt és azokat a kártyákat el kell adni valahogy, ha most kiadnak egy kártyát ami 40%-al jobb mint a mostani legjobb akkor a régieket már senki se fogja megvenni. Olyan játék meg ami RTX-et fog használni nem lesz még sztem vagy 5 évig. Addig kisöprik a raktárat, majd kiadnak egy következő generációs kártyát ami mindkét téren többet tud.
AMD kis késéssel követi az nVidia által diktált trendet. De ez csak a saját véleményem, ne ez alapján vásárolj azért.

Hallottam olyant is hogy jóval lejjebb fognak menni a mostani széria árai és akkor azért is érdemes megvárni az újakat.
És majd akkor venni egy gtx 1070-t
Erről mi a véleményetek?

Én is hasonlót tervezek, meglátjuk :slight_smile:

1 kedvelés

Nem hsizem.

Hagyományos feldolgozó egységekből is többet kapunk adott kategóriában, CUDA magok mellé a Tensor magok és az RT logika pedig ettől független.

Ha megnézed maga a GP102 / TU102 szinten ez olyan 25-28% plusz CUDA mag, miközben a szilícium lap effektíve 60%-ot hízik.

Gondolom hasonló a tendencia az alacsonyabb szegmensekben is, ennek megfelelően a fogyasztás is megy fel.

Szerintem valahogy így tessék vele számolni attól függően hogyan pozícionálják ezeket:

• RTX 2080 Ti - 275/300W
  • RTX 2080 - 250/275W
  • RTX 2070 - 225/250W
  • RTX 2060 - 160W
  • RTX 2050 - 120W

Hogy az RT-et használó effektek mennyire fognak teret hódítani az megint más kérdés… Szvsz nagy keletje egyelőre nem lesz, maximum a szokásos évi néhány GameWorks címben lesz ímmel ámmal valami.