GTX 1070 - Megérné?

Sziasztok!

Jelenleg egy ilyen PC-m van:

i5-4670K
GIGABYTE-GA-Z87-HD3
Samsung 2.5 860 QVO 1TB SSD
Kingston HyperX Predator 8GB (2x4GB) DDR3 2133MHz
RX 480 4GB

A lényeg az, hogy egy nagyon megbízható boltnál most a videókártyám beszámításával tudnék venni egy GTX 1070-et 40 ezerért garanciával. A kérdés hogy megérné-e? Elég jó ár szerintem főleg hogy így megválnék értelmesen is a régi videókártyámtól.

1080p-ben játszok 75Hz-en, bár lehet váltok 144Hz-re eSport játékok miatt a jövőben.

Szeretnék egy teljesen új konfigot összerakni egyébként, új proci, alaplap, RAM minden, de úgy érzem hogy ezt a deal-t nem hagyhatom ki mert az én igényeimet szerintem nagyon jól kiszolgálná ez a kártya viszont érdekelne a ti véleményetek is.

Köszönöm és szép napot / estét srácok!

Akár meg is érheti. A kártyád újan olyan 50 körül ér használtan talán 30-at, szóval jó biznisznek tűnik.

3 Likes

Ez melyik bolt?

1 Like

Igen, csak az a kérdés hogy mi érné meg jobban? Egy komplett új gép, új proci, alaplap, RAM stb vagy ez a lehetőség? Szerinted látható boost lenne egy ilyen upgrade?

Attól függ mennyi pénzed van erre, ha megvan a keret akkor a build ajánlóból megnézed a keretednek megfelelő amd buildet(intel jelenleg nagyon nem éri meg). Ami a jelenlegi konfigodat illeti, 8 gb ram ma már nagyon kevés az új címeknek és a procid se mai darab. Persze ha csak e-sport címekkel játszol, akkor jó upgrade lehet az 1070.

Olyan szempontból mindegy, hogyha alaplap+proci+ramot cserélnél, akkor meg a mostani GPU-d lenne már elég kevés.

Így a procid lesz a szűk limit, meg a ramod mennyisége, de ha jó áron van most ez a biznisz, én nem hagynám ki.

Következő körben úgyis platformot érdemes váltanod Ryzenre, az meg olyan 120 körüli összeg ha hosszabb távon is jó alkatrészeket akarsz venni.

2 Likes

Köszönöm mindenkinek, megvettem, végül 39 ezer lett a vége. Gainward GTX 1070 Phoenix. Alig várom, főleg a mostani helyzetet tekintve. :ok_hand:

A kérdés az hogy milyen szintű bottleneck várható… Fogok újítani procit meg minden de addig? Félek hogy nem érte meg :frowning: bár még nem jött meg a kártya de próbálom nyugtatni magam hogy jó lesz ez. :smiley:

Tessék ezzel megnézheted:
https://pc-builds.com/calculator/

Az a baj hogy en ebben nem hiszek, sokan allitjak hogy semmit sem er. Igazabol, sok mindent nem tudok tenni csak varok es majd tesztelek. De szerintetek egy RX 480 4GB-hoz kepest milyen merteku boost-ra szamitsak?

Majd meglátod, MSI afterburner, aztán játékok alatt megnézed.

Egyébként semmi károsat nem okoz, csak annyi hogy nem használod ki a max teljesírtményt.

Ja hat ugyis atmeneti ez a dolog mert szerintem legkesobb osszel beujitok egy legujabb generacios procira es 16gb DDR4 RAM-ra. Addig szódával elmegy! :smiley:

Ne felejtsd ki az alaplapot, és lehet nem árt egy táp sem, ha a mostanit a mostani géppel együtt vetted.

Én a helyedben egyébként eladnám a mostani konfigot - a 1070 egyben, valószínűleg egyszerűbb rá vevőt találni, mint részenként.

Mennyiert lehetne ezt eladni? Egyelore szerintem az lesz hogy megvarom hogy megjojjon a kartya es megnezem hogy teljesit a gep. De amugy ennyire rossz hogy inkabb eladnad? Egyebkent persze, alaplap, RAM, mindenre gondoltam. A tápomra van még 3 év garancia egyébként.

Ez attól függ majd akkor mennyit ér a piacon. hardverapron megnézed mennyiért mennek hasonló konfigok, és meg is vagy vele.

Milyne márkájú a táp?

Nem feltétlenül, de alkatrész szempontból ez egy 6, lassan 7 generációval ezelőtti konfig. Alaplapot úgyis kell cserélned mikor procit cserélsz, ahogy ramot is. Ez már önmagában a fél konfig. A ház nem tudom milyen, de ha régi, szinte biztos hogy nem szellőzik jól. A tápról meg tudni kéne milyen minőségű. SSD van?

1 Like

FSP Hydro 500W
Egyebkent tisztaban vagyok ezekkel es a tervem az hogy eladom a gepet felkonfigkent es marad a 1070. Aztan veszek egy ujabb generációs felkonfigot.
Persze, irtam is hogy van SSD.

Hmm… Lehet meghirdetem a gepet mint felkonfig aztan amennyiert elmegy, megpotolom es veszek valami modernebbet. Koszi mindenkinek, ha erdekel valakit akkor majd jelzek a fejleményekről.

Mindenképp Ryzenre nyergelj, jelenleg nincs értelme Intelben gondolkodni.

1 Like

Rendeltem egy CM Hyper Evo 212-t, addig míg nem veszek új PC-t, egy kis húzás a procira nem árthat. Van tapasztalatod ezzel a hűtővel?

Alap hűtő, de szerintem értelme húzni a procidon kb 0. A magok száma kevés ma már, azon meg nem segít semmilyen frekiemelés.

Régebbi játékokban nyerhetsz pár fps-t, cserébe jobban melegszik / potenciálisan kinyírhatod.

Ah értem, na mindegy, legalább ha majd eladom dob egy kicsit az értéken a hűtő. :smiley: