GTX1050Ti helyett RX570

Sziasztok,
Ryzen 5 1500X, 32 GB RAM mellé megéri mostani helyzetben leváltani a 1050Ti-t RX570-re?
Vagy várjak ki esetleg, mert az RX5500-5600-ak teljesítményben jobbak lesznek?
Köszi!

Mire használod ezt a gépet az 1500X-el és a 32GB memóriával? Milyen alaplap és táp van a gépben?

Igen kicsit tömören fogalmaztam… :slight_smile:
Ryzen 5 1500X
32GB @ 2666MHz
AsRock AB350M Pro4
Seasonic Focus Plus 650 Gold

1080p játék
Szeretném ha halk tudna maradni a gép, most meglepően sokat javultak a Polaris kártyák miközben az áruk esett. Vagyis nekem így tűnik, emiatt fontolgatom a váltást.

• AMD-re szeretnék váltani, mert akkor HDMI-n keresztül menne a FreeSync is (Samusn C22F390 a monitor, támogatja)

Szerintem az RX570 nem feltétlenül éri meg, az új Navi kártyák pedig biztosan jobbak lesznek, ha teljesítményben nem is, akkor hatékonyságban biztosan. Úgyhogy szerintem jobban jársz ha vársz.

ha most vennéd és hasonló árkategóriában, akkor inkább egy 590-et célozz meg.
10 e a difi, viszont teljesítményben otthagyja az 570-et.
https://www.pcx.hu/sapphire-rx590-8gb-gddr5-pulse-11289-06-20g-videokartya-532257

Az 590 nem hangos, forró a nagy fogyasztása mellett?
Vagy az 580-as lenne arany középút?

580 nem éri meg. Pont a lóbré árkülömbözet miatt. Egy rosszul szellőző házban bármelyik kártya hangos lesz. Ez sem termel több hangot, mint bármelyik másik

Az 590 elég hangos. Én például nem ajánlanám. Továbbra is úgy gondolom hogy megéri várni az új ársávba érkező kártyákra

Mivel lassan az ajtóban vannak az RX 5500 kártyák, én már nem vennék Polarist. A navi kártyák erősebbek, kevesebbet fogyasztanak, ráadásul a megjelenésükkor valószínűleg végképp a mélységbe tolják a polarisok árát, így még buksz is rajta.

Végülis megvettem Alzáról egy RX590 Pulse-ot.
Járt vele egy Borderlands 3 kód az EPIC store-ban, plusz egész jó árban volt a kártya, eladtam hamar a 1050-et és alig fizettem rá.
Plusz úgy voltam vele hogy ha hangos, forró nem vagyok vele elégedett akkor két hetem van visszaküldeni. De bepattintottam, és tök kellemesen csalódtam. Teljesitményben nyilván jobb, HDMI-n keresztül megy a FreeSync ami ha nem lenne meg a 60FPS, pl witcher3-ban akkor segit rajta.
Cserében max 70 fokos volt eddig és a ventik is kb 50%-on pörögtek igy nem volt hangos.
Meg nekem bejön, pont befért a mini tower házamba, alatta van még hely az SSD heatsink-nek.
1080-ra kb 2 évig számitok rá, remélem addig kiszolgál, még ha kompromisszumokkal is. :slight_smile:

@lengyelb zárható, köszönöm!

3 Likes