GTX1080 vs RTX2070

Váltani fogok full HD-ról 3440x1440-es monitorra. Első sorban munka miatt, de ettől függetlenül szeretek játszani. Ezért videókártyát is kell váltanom, egy régi GTX960-osom van, az ide már tuti nem elég, így is röcög.

Én (nem vagyok nagy hardware szakértő) egyből a GTX-es kártyákat kezdtem el nézegetni. Azt konstatáltam, hogy GTX1080 TI nem fog beleférni anyagilag. A biztonság kedvéért rákérdeztem az ismerősömnél is, ő mondta, hogy nem rég jöttek ezt az RTX kártyák. Először 2060-at kezdtem el nézni, aztán úgy voltam vele, hogy egye fene 2070, a 2080 itt sem fér bele anyagilag.

Már ezzel is sokat vaciláltam, de pár napja néhány videó elbizonytalanított. Őszintén, tudom vannak sokkal jobb videókártyák, de azért 200 ezerért már csak szeretném ha stabilan tudnék játszani évekig és nem kéne gépigény miatt aggódnom. Erre Otherwordos teszten 2070 Ultra-n valszeg nem egy 2-4ks monitoron BF5ön nem hozza a stabil 60 FPSt. Ezután megnéztem Sirius Q&A-jét ahol a 2080-asáról panaszkodik.

Aggódjak, ne aggódjak, esetleg álomvilágba élek és ennyi pénzért ezt kapja az ember? Én ezt úgy terveztem, hogy 4-5 évig szeretnék ezen a felbontáson med-ultran játszani játékokkal stabil 60 FPS-el minimum. Ez lehetetlen?

A válasz kb ugyan az mint ebben a topicban, a hegyzet megegyezik, csak 1 kategóriával lejjebb: