Gyerekként mi akartál lenni?

Valahogy mindig is vonzott a kukás autó gyerekként, így kukás :smiley: de volt amikor éppen pilóta, autókereskedő, vonatvezető :smiley: kaotikus :smiley: Aztán még most is szívesen tanulok új dolgokat és pár éven belül lehet már nem is a mai szakmámban fogok dolgozni :smiley: De ahogy olvasgattam a sorokat, sokan akartak a kukás szférába elhelyezkedni gyermekként :smiley:

@greg820918 : ez a tiszta örültek házában volt! Amire te gondolsz ( Nevezz csak Czuzinak ) abban a “Józsi bácsi, a disznó mennyit fog fialni?” volt az ismert szöveg!

1 Like

Itt mindenki tudja mi akart/akar lenni :pensive:?
Én akkor mikor átleptem a 18.életévem határoztam el egy valamit !
NEM FOGOK NÉMAN A PORBA HULLANI !!!
A társadalom hasznos tagjáva szeretnék válni, és segíteni az emberi evolucionális és technológiai fejlődest bármi áron.
Szeretném feltalálni az elektromágneses közúti közlekedést ,ezzel megállítva a szmog kialakulását.
Szeretném a forgatókönyvemet színre vinni.
Szeretnék egy nagy cég vezérigazgatója lenni és a szeretteimmel Svájcba költözni.
Bár ez mind csak álom marad ,NEM bocsánat CÉL ugyanis ez nem az az élet ahol az álmok valóra válnak! De bárki aki itt azt hiszi ,hogy csak annyira képes amit most csinál hát NEM! Ti mind többre vagytok képesek és ezt soha ne feledjétek !
És klishé de SOHA NEM SZABAD FELADNI !
Mert úgy jártok mint azok az emberek milliói akik elhulltak tudásukkal és képeségeikkel együtt a nagy Óceánba !
Sajnálom ha nem témába vágó de imádom ezt a közösséget és a tényt ,hogy én is ide tartozom!
Remélem ez a kis inspiració jól esett mert nekem igen. Ha olvasod legyen szépnapod !
#WeAreTheVr :heartpulse:

4 Likes

Szia! :slight_smile: Miért esett a választásod erre a szakra ha megkérdezhetem? :smiley: :slight_smile:

1 Like

De még lehetsz katona @J4ck25 :slight_smile:

Szia, @sullyven ! :slight_smile: Igazság szerint kiskoromban nem voltam a legegészségesebb gyerek, így elég sokszor látogattam a kórházakat. Nemrégiben volt egy fülműtétem is, és ez volt az a pont, ahol ténylegesen eldöntöttem: ezzel szeretnék foglalkozni. Sajnos nem lenne elég pontom bekerülni az általános orvosira, plusz halasztanom kéne, hogy kémiából és biológiából emeltezzek. ETK-ra pedig szerencsére egyik sem kell, csak választott tantárgyak, plusz az elegendő pontszám. :slight_smile: Emellett (nyílt titok), mamám egy éve stroke-ot kapott, és hosszú ideig ápoltam anyával itthon, és szintén jártam hozzá a kórházba, mielőtt hazakerült, így sok mindent láttam ezzel kapcsolatban. Pontosan tudom, milyen helyzet van az ápolóknál, épp ezért választottam a védőnői szakirányt, emellett szeretem a gyerekeket is. “Röviden” ennyi. :smiley: Úgyhogy most küzdök, hogy bekerüljek.

5 Likes

Én is pont a Te általad felhozott gomb nyomogatás miatt akartam trolibusz vezető lenni :smiley: Helyette informatikus lettem :smiley: De akkor tök menőnek tűnt :smiley:

1 Like

Én napszámos akartam lenni, de hamar rájöttem, hogy ez nem egy álom meló :)) Volt egy pár álommunkahelyem, voltam zenész, rádiós, méhész, benzinkutas, fotográfus, de a listámon van még a tűzoltó, favágó, ipari alpinista, személyi edző.

3 Likes

Nahát ez igazán szép. :slight_smile: Hát akkor remélem hogy sikerülni fog Sok sikert! :blush::wink:

1 Like

Köszönöm, igyekszem! :yum:

1 Like

Sziasztok!

Én kiskoromban markolóvezető szerettem volna lenni. Tudom, hogy ez mennyire “meglepő” egy kb. 5 éves kisfiútól. :joy: Nyilván kicsiként nagy áhítattal tekingettem a nagy munkagépekre. Most felnőttként informatikus lettem, ez vonz mostanság. :slight_smile:

@fatbee28 Ha megkérdezhetem, akkor mivel foglalkozol most vagy most is sok minden érdelek ? :slight_smile:

#WeAreTheVR

Kereskedelmi szakon végeztem.De nem ez az a szakma ami boldoggá tesz. Ami engem vonz azok az összeszerelöi munkával kapcsolatos dolgok. Szeretek bütykölgetni , barkácsolni. Szeretek tökölni, tussal 1:1 ben rajzolt müszaki rajzokkal. Késöbb ilyen irányban szeretnék elhelyezkedni/ vissza illeszkedni.
Amúgy pultoslánytól kezdve építkezési segédmunkásig nagyon sokmindent kipróbáltam már. Az építkezést is nagyon szeretem.
Jelenleg földi utaskíséröként dolgozok föállásban.
Mellék állásban pedig bérautó visszavételen vagyok irodai alkalmazott.
Nagy vonalakban ennyi @burpee92 :slight_smile:

Az igen. :stuck_out_tongue: Én is nagyon szeretek bütykölgetni, kikapcsol. :smile: A rajz tudásom a pálcika emberkénél kifúj, de építészet érdekel. SolidWorks is meg valamennyire. Az életbe nagyon jól fog jönni az, hogy ennyi területbe lehet kóstoltál már.

1 Like

Köszi…ki tudja, ki tudja :wink:

1 Like

Nahát nem hittem volna hogy ilyen lánnyal is lehet találkozni a mai világban. :smiley: Le a kalappal gratula szép teljesítmény egy lánytól. ;):grin:

1 Like

Egy fiútól is szép teljesítmény, szerintem a mai világban nagyon kevesen tudják hogy néz ki egy fándli vagy egy kőműveskanál! (Grt @fatbee28 )
Nemrég egyik barátomnak elromlott a biciklije, nem tudtam mi baja de mondtam, h hozza át. Áttolta és kiderült h állandóan laza a lánc mer a téli hidegben meglazult az anya és a kerék beljebb csúszott, ö ott állt a falnál ahol a villáskulcsok vannak méret szerint, kértem tőle egy 13 villáskulcsot és nemtudta melyik az.
Nem tudtam elhinni.
mondta, h öt az ilyesmi egyáltalán nem érdekli, ilyenek a mai emberek…
Jó hallani, h van kivétel :slight_smile:

2 Likes

Én mindig is barkácsolgatni, tervezgetni szerettem volna, és most gépészetet tanulok.Amúgy nekem mindig is voltak ilyen kis megindulásaim hogy pilóta-postás-informatikus legyek és csak pár hétig tartott ez az ambícióm.:smiley:

1 Like

Ez nem érdeklődés kérdése, hanem alap, hogy valaki tudjon szerszémokat használni. Egy lánynak sem árt tudnia, de egy fiúnak szinte kötelező. Ez amolyan praktikus alapműveltség…

Végül is igazad van viszont az a baj hogy egy-egy ecset kezébe adnál egy csőkulcsot akkor megkérdezné hogy ez milyen szelfibot…Sajnos vannak ismerőseim akik ha leesne a biciklijük lánca akkor hazáig tolnák a bicajukat.Nem nagy dolog megtanulni, és igen, nagyon hasznos a mindennapi életben. Ha érdekel akkor már kapásból tudni fogod hogy mekkora kulcs kell, hogyan kell azt beállítani gyorsabban ezt-azt.

+egy vagyont spórolsz, mert nem kell fizetned azért, hogy valaki kicseréljen neked egy villanykörtét… :smiley:

2 Likes