Gyerekként mi akartál lenni?

Hát embere válogatja, ismerősnél jobban örülök ha önálló, de, ha idegenről van szó a legritkább esetben sül el jól. Egy ideig terveztem ipari fűtés és légtechnikai dolgokat, viszont becsúszott néha egy-egy lakossági termék is, sajnos.

Eladtak ez ilyen kazánt egy villamosmérnöknőnek. Le voltak írva a beépítési követelmények, persze, ő látott már fűtési rendszert, ne nézzük hülyének, ne mondják meg, hogy kell azt beépíteni. Ez abban nyilvánult meg, hogy kivette a kazán védő szelepet a nemnormális. Egy váratlanabbul jött enyhébb napon szépen arrébb is pakolta a ház tetejét a kazán, biztos szűkös volt neki a hely (felrobbant). Nyilván feljelentette a tervező céget, hogy életveszélyes a dolog, a fogyasztóvédelemnél és a bíróságon persze kiröhögték, mert le volt méretezve, szimulálva, tesztelve és hitelesítve az egész. Viszont azt a sz*rvihart amit ez a szerencsétlen az interneten csinált szegény cég ellen nem kívánom senkinek. Az összes létező fórumon mindennek elhordta őket.

Szóval csak óvatosan. Ettől függetlenül itt nagyrészt normális emberekkel találkozom, titeket inkább biztatnálak. :smiley:

Nyilván azért ismerni kell saját korlátainkat és egy kazán beszerelését nem mondanám alap dolognak. :smiley:

Az elso negyet en is kilőttem imadtam mindet:D

Ne legyél már szexista :smiley:

Én kiskoromban még nagyon nem tudtam hogy mi akarok lenni, de általános végén kitaláltam hogy autószerelő leszek és jelenleg annak is tanulok. :slight_smile:

Gyerekként mi akartam volna lenni? Hadd idézzek egy klasszikust. :wink:

“Amióta az eszemet tudom, gengszter akartam lenni.”

Mivel nagyon szerettem úszni :swimmer: különösen megfogott a Kis Hableány című rajzfilm. Ezért elég sokáig (amíg rá nem jöttem, hogy nem lehetséges :disappointed:) hableány szerettem volna lenni. :sunglasses::ocean:

Kb 5 évesen kukás… már nem emlékszem mikor ábrándultam ki belőle :smile:
Érettségi után kaptam egy pc-t. Egész nyáron hajnalban feküdtem le… na akkor már nem kukás akartam lenni…

Én focista akartam lenni majd építész mérnök (igen gyerekként) aztán most mérnök infora járok egyetemre :smiley:

Én építész mérnök akartam lenni utána meg programozó. Az utóbbi lettem :slight_smile:
Amúgy nem értem ezt a kukás dolgot, a két 2 éves fiaim is megvesznek a kukás autókért :smiley:

Sellő, ez jó :joy:

Na közben látom ez nem is olyan ritka elképzelés :smiley: @Annamari0701

Jobbat mondok. Testnevélésórán távolugrást vettünk. Kedves ismerősöm, aki épp fel volt mentve a tesi alól, lett beküldve, hogy hozzon ásót, kapát, mert hát fel kellett lazítani a homokot. 10 perc után küldtek utána egy másik kedves ismerőst mézze már meg mi történt. Miután visszatértek derült ki, hogy kedves ismerősöm nem igazán tudta, melyik szerszám melyik… (tőzsgyökeres pesti, nem tehet róla na)

Én kiskoromban természetbúvár akartam lenni. ^^ Nem igazán tudtam megmondani hogy az mit is jelent, a lényeg, hogy állatokkal foglalkozzam. Egy időben szerettem volna kutyás rendőr is lenni, de nem voltam jó töriből, így nem vettek fel a rendőrtisztire. Tanulmányaimat a kémia-biológia jegyében folytattam, így van egy kémikusi és egy természetvédelmi mérnöki diplomám. Közben mindenfélét dolgoztam a pultostól kezdve az állatkerti önkéntesen át, állatorvosi asszisztens, kisállatbolti kisegítő, lovasoktatón át mindent. Szakmai gyakorlataimat az állatkertben, tropicariumban és az OÉTInél töltöttem. Sulikat elvégezve a volt középsulimban lett belőlem tanársegéd kémia szakon, majd később a bevándorlási hivatalban húztam le 5 évet. Most váltottam, egy hónapja dolgozom a NÉBIHnél és ez végre szakmába vág és szeretem is! :smiley:
Mielőtt még valaki megkérdezné, hogy elmúltam-e már 100 éves, hogy ennyi mindent csináltam, a válaszom az hogy nem, pl az egyetemi szakokat párhuzamos képzésen végeztem el, és mellette dolgozgattam. :slight_smile: :wink: :stuck_out_tongue:

Én gyerekként,sheriff,vagy bandita akartam lenni :grin:

Rokonszakmák! XD

Erröl valahogy a Terence Hill fêle Lucky Luke-ok jutnak eszembe

Nagyon kicsi koromban kukás akartam lenni mert egyszerűen lenyűgözött a kukásautó meg ahogy a hátulján utaztak.
Aztán favágó szerettem volna lenni, ez kb. 6-7 éves koromban mikor fater először adta a kezembe a láncfűrészt. Nem tudnám leírni azt az élményt :_D
Aztán végül a faiparban tanultam és bútor asztalos lettem. Szerencsére elég komoly helyen tanultam meg a szakma gyakorlati részét. ( ha valakinek segítség kell illetve tanács ebben a témában nyugodtan keressen meg)