Ha az alaplap listáján nincs a RAM, akkor az nem is jó?

Hali.
Gép építés elött állok, és szemezgetek az alábbi alkatrészekkel:
RAM: Team Group T-FORCE DELTA RGB 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz TF3D48G3000HC16CDC01
Alaplap: Gigabyte B450 Aorus Elite.
Sajnos annyira nem vagyok benne a gépépítésben, ezért fordulnék inkább hozzá értő emberekhez (azaz a fórumhoz, mert nem egy ember van itt, akik azért tudnak egy-két dolgot.)
A fórum szerint nem rossz márka a RAM.
Megnéztem, az alaplap RAM támogatási listáin nem szerepel ez a konkrét memória (viszont a gyártónak több darabja is van ott, de ez nincs.).
Akkor ez nem is lesz jó bele, mármint nem fog működni vele?
Vagy csak lutri?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Valószínű, hogy működni fog, de a lista szerint azzal nem lett tesztelve a lap.

Áh, szóval ezek csak a tesztelt memóriák…
Köszönöm! :grin:

Esetleg nem megy rendesen az OC, bár ez jobb deszka, 2933 alap neki szóval nem probléma. Nem igazán ismerem a márkát, de kb ilyen árban van a HyperX is pl az már nagyobb valószínűséggel megy majd minden deszkában biztosra, később eladni is könyebb (ha mennél fel 2x8-ra ami hamarosan javasolt).

A listán szereplő ramok menni fognak az adott lapon normálisan, a nem szereplőkről nincs infója a gyártónak kb. így kell értened :slight_smile:

Köszi.
Igazából húzni nem szeretnék semmit. :sweat_smile:
Ugye ez 4 foglalatos, most jönne bele 2 ilyen, aztán majd később még 2 ilyen (összesen ugye négy, 16GB RAM meg FullHD játékra szerintem egy darabig még elég…)
Ezek még azért tetszenek mert… Világítanak, de azért mégsem olyan drágák…

A 16 valszeg igen, a 8ból már most könnyű kiszaladni, főleg ha nyitvamarad a böngésző. A 2x8-at azért szokták javasolni mert alapból a dualt biztos támogatja a deszka, a quad ch-t nem biztos. Ill jövőbeli upgrade miatt is jobb.

Ebben biztos igazad van, csak most egyenlőre csak 8GB lesz mindenképpen, aztán majd egy fél év múlva vennék még +8-at, de nézegettem: 1x8gb eléggé lemarad a 2x4gb-tól…

Addig valóban érdemes 2x4-et venni kitben, a single ch néha elég sok fps-t el tud buktatni. Max annyi a megfontolandó, hogy cserénél eladod és egy 2x8-as kitet veszel.