Halk hang (talán) a windows update után

Sziasztok srácok,lányok.

Egy olyan problémám merült fel, hogy talán a windows update után (lehet csak akkor vettem észre), a gépemen belül minden halkabb lett.
Leginkább Discordon, és a böngészőben vettem észre a halkulást, hisz ez a két platform ahol a legnagyobb hangerőt használom, de minden halkabb lett, szóval nem a böngészővel vagy a DC-vel van a gáz.
Próbáltam sok mindent driverek frissitésével, de egyelőre nem segített semmi.

Jelenlegi setup:
Intel Core i5-8600k CPU 3.60 GHz
Asus PRIME H3100M-E R2.0 Motherboard
Nvidia Geforce 1060 6gb

illetve a fejhallgató: Logitech G Pro Gaming Headset

Egyelőre számítógép újra telepítést nem akartam végbe vinni, mivel nem fér bele az időmbe, és hátha anélkül is meglehet oldani ezt a problémát.

Helló!

Azt nem említetted hogy melyik windows-ról van szó, de ha windows 11 akkor lehet nem egyedi a problémád mert ilyen jelenség nálam is elő jött win 11 alatt. Megoldást nem tudok rá nálam egyszer csak egyik update után helyre jött. Olyan szinten hogy hangosabb lett mint eredetileg :smiley: Viszont ettől még nem biztos hogy nálad is ugyan az a probléma.

A hangkeverőt nézted már? Mert nálam volt már párszor (rendszer típusától függetlenül) hogy random el állította a win a hangkeverőben egyes alkalmazások hangerejét.

2 Likes

Bocsi a késő válaszért. Windows 10-ről van szó.
Hangkeverőt persze, néztem de semmi változás, minden maxon.

A lap hangos szoftverében nincs változás? (pl realtek progi)

Mivel USB-s a (maybe külső hangkártya miatt) a füles, így a progi fel sem ismeri, de nincs lehúzva benne semmi.