Hangkártya vásárlás

Sziasztok! Asus Xonar DS 7.1 és Asus Xonar DG Dolby 5.1ről mi a véleményetek? :smile:

Szia!
Mindegyik egy őskövület kártya. Kb csak akkor éri meg, ha az alaplapod is hasonlóan régi, és minőségre érzékeny vagy.

Milyen felindulásból akarnál hangkártyát ?

2 kedvelés

Hát most vettem egy Asus Strix 2.0 fejhallgatót de csak holnap vehetem majd használatba,még ki sem próbálhattam,és hogy dobni rajta még egy kicsit,mint gaming mind zenehallgatás szempontjából is.+hangerő,+egy kis minőség sem árt…!Azokat a 60mm-s hangszórókat szólaltassuk már meg ha van már benne! :smile:

A két hangfalamban vannak 60mm-es hangszórók… :smiley:
Milyen alaplapod van ?

1 kedvelés

Ehhez mindenképp kell hangkártya, úgy érzed? :thinking: Ha megtudjuk, milyen alaplapod van, meg lehet mondani, érdemes-e, de szerintem simán 3,5-es jackel bedugod hátra és tökéletes.

@SalaysHUN Fapad alaplapoknál nagyon ergya a hangkártya minősége. Felső középkategóriánál indul meg kicsit a minőség.

Ezek már olyan minőséget hoznak, amit nem sok alaplap. Főleg ha az ASUS kártyán a műveleti erősítőt kicseréljük egy OPA2134-re.
Jobb fülessel vagy hangrendszerrel elég jól kiadja magát a különbség :slight_smile:

2 kedvelés

De a 20 - 20000 Hz nem egy átlagon felüli tartomány, így is lesz érdembeli különbség? :thinking:

A sávszélesség csak egy specifikáció a sok közül.
Csatorna szeparáció, dinamika tartomány, kimeneti teljesítmény, torzítás és annak felharmonikus milyensége.
Meg még rengeteg tényező.

Ha nem felső kategóriás alaplapja van, akkor mindenképp fog javulást tapasztalni.

Nagyon mély téma. Torzítás egy nagyon érdekes paraméter. Pl egy 1-2% torzítású jó csöves erősítőt jobbnak hallasz, mint egy 0,01% torzítású félvezetőst.

Alaplapom: Asus B150M-C

Na ez hangban pont egy fapados alaplap.

1 kedvelés

Ha már így a témánál vagyunk én is gondolkoztam egy hangkártyán, de nem tudom lenne e érdemi különbség.
Nem nagyon követtem mostanában az ilyen dolgokat.
Alaplapival tolom: asus maximus VIII hero
hangfal: logitech z506 5.1 (ez lehet majd valamikor cserélve lenne egy komolyabbra)
füles: HyperX Cloud II (de ez nem releváns mert van benne hangkártya, és usb-s)

1 kedvelés

Ennél a lapnál már nincs értelme, max ha professzionális szintre akarod vinni, de az már durván zsebbe nyúlós.
Hangrendszerből ha komolyabbra váltasz, azon valószínű lesz digitális bemenet, onnantól meg kvázi lényegtelen a hangkártya DA része.

2 kedvelés

köszi :slight_smile:

Sziasztok!

Van egy ASUS B150M-K alaplapom, amihez szeretnék venni egy hangkártyát. Egy aktív sztereó hangfalat használok filmnézéshez zene hallgatáshoz stb., viszont játékhoz általában fülest. Első sorban külső hangkártyára gondoltam, hogy ne kelljen hosszabítózni a fülest (gépem lent az asztal mellett van) és kényelmesen lehessen ki-be dugdosni. Max. 30e FT-t szánnék rá, milyen kártyákat ajánlanátok? (lehet külső is, ha az jobb :smiley: )

Szia!
https://ipon.hu/webshop/product/asus_xonar_u7/443518

Nekem egy Xonar U3 van, ennél jóval régebbi, meg butább is, de már azzal is nagyon meg voltam elégedve :slight_smile:
Ha most kéne válaszatnom, akkor valószínű erre esne a választásom.

Köszi a gyors választ, igen ezt én is néztem, viszont kicsit félek tőle, mert több helyen írják hogy meghibásodik viszonylag gyorsan. Bár eddig csak jó tapasztalataim vannak az Asus termékekkel, szóval biztos fontolóra veszem :wink: Köszi mégegyszer

Még ezt a kártyát néztem (CREATIVE Sound Blaster X-Fi HD) esetleg valami vélemény/tapasztalat van ezzel kapcsolatban?
https://ipon.hu/webshop/product/creative_sound_blaster_x_fi_hd/209530

Ez is elég jónak néz ki. Creative dolgoktól driver támogatás miatt kicsit tartok, de ez valószínű régi berögződés.

CREATIVE Sound Blaster Audigy kártyám nekem is volt az tényleg jó minőséget tud visszaadni :smiley: Driveres problémáim nekem is adódtak , főleg amikor bejött a win7 és nem adtak ki már rá új drivereket.

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy Logitech Z625-ös hangalat szeretnék PC-hez csatlakoztatni optikai kábelen. Milyen hangkártyát ajánlanátok hozzá? Elsősorban belső érdekelne. Pci-e foglalat.
Az alaplapom AS Rock Z170 pro 4.
Filmezésre és játékra, zenehallgatásra(mp3,flac) használom, semmi komolyabb. Van értelme beruházni egy hangkártyára, vagy nem sok kulonbséget fogok tapasztalni a jack kábeles , alaplapba dugós megoldáshoz képest?

Köszönöm előre is!
Üdv.