Hangszórók bekötése

Sziasztok! Elegge amator vagyok a temaba ezert fordulok hozzatok. Van egy erositom( auna amp 218) es egy 5.1 hangfal szett. Nos a subwoofernek nincs kimenete ezert az irjak, hogy “sztereó-RCA felvevőn keresztül csatlakozik”. Gondolom akkor az out kimenethez kellene kotni. Viszont a subwoofertol nekem csak egy 2 eres vezetek jon, aminek a vegen nincs csatlakozo. Rca csatikat mar megvettem. Kerdes, hogy hogyan forrasszam ra a vezeteket?

Elore is koszonom a segitseget!

Szia!

Sehogyan se forraszd rá, mert neked aktív szubládára van szükséged. Vagy egy külön erősítőre, mert ezen az erősítőn nincs szubláda csatlakozás, csak passzív kimenet.

1 Like

Akkor amit irnak az erositorol az hulyeseg? “A hiányzó subwoofer a sztereó-RCA felvevőn keresztül csatlakozik.”

Nem hülyeség, csak gyakorlatilag magyarázkodás, hogy “- Igen, nincs szub kimenet rajta, lespóróltuk azt is”. A “sztereó-RCA felvevő” kimenetre kazettás magnót szokás kötni. Nyilván megoldás egy aktív szubládának ez az RCA kimenet is, de még az olyan erősítőkön, amik önmagukban nem hajtanak meg passzív mélyládát is szokott lenni egy dedikált monó RCA kimenet az aktív ládának.

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.