Hangtechnika agyf@sz, rakjunk rendet a fejemben

Öööö mértékegység? :sweat_smile:

Először azt kéne letisztázni egyesekkel, hogy mi is az az OHM de arra ott a Wikipedia :smile: Most nem kezdünk el alap elektronikai képzést tartani a fórumon :slight_smile:

Amúgy még mindíg nemlátom mit akarsz állítani software-ben… Amiket “lehet” ezekben a hiperszuper progikban piszkálni azok kb. az elcseszett hangszinek… (gyakorlatilag csak EQ preset-ek semmi több) Ha zenét hallgatsz minden 20+ éves lejátszónak vannak nemcsak EQ-jai de előre beállított preset-jei is… (rock, pop, live…stb…)

A virtual surround meg egy kalap kula…eltorzítja az egész hangteret. Egyszer meghallassz egy NORMÁLIS stereo fülest többet nemkell a vacak surround…

Amúgy ha a legtestsexelőbb audioélményt akarod akkor nemhogy nem digitális DAC-ban gondolkodol hanem vákumcsöveset veszel.

Bizony bizony, de az egy másik kávéház.

Ha gitározni támad kedvem otthon, én is digitálisat használok, de azért próbára/koncertre csak előtolom ezt:

Google Photos

1 Like

Várjunk. Az előbb még gamer fejeseknél tartottunk. :joy:

A szoftveres történettől eltekintve jó lesz ez a hangkártya pl egy 250 OHM-es DT 990 Pro-hoz? Vagy túl sok / túl kevés, vagy jobban járok 32 OHM-essel, de az ugye annyival drágább, hogy majd hogy nem ingyen megvenném a hangkártyát.

Nah jó…legyen…

Egy vezető ellenállása 1 OHM ha a benne áthaladó 1 Volt feszültség 1 Amper áramerősséget hoz létre.

Hordozható eszközökhöz nem ajánlott magas impedenciájú (új szó woohooo irány a wiki) fejhalgatót venni mivel nem lessz elég hangos vagy meg se nyikkan… általában 32 OHM vagy ennél alacsonyabb fülhallgatók átlagba okésak hordozható eszközökhöz DE attól még ezeket sem rontja el egy külső erősítő… Ami 32 Ohm-nál magasabb impedenciájú ahoz szinte biztos, hogy kell egy erősítő, hogy ki tudd hajtani a lelkét.

2 Likes

Igen, értem, éppen ezért jött szóba ez az asus hangkártya, ami erősítő is.

Legalábbis annak van csúfolva…

Nemfogom sosem megérteni miért van mindenki ennyire megesküdve az “Asus”-al Magyarországon… Van 1-2 jó cuccuk de a többség amit gyártanak egy rakat kula azokon az árakon ahogy adják őket…

Emlékszem a 2000-es évek elején pl. még szándékosan csak B-s termékeket szállítottak kelet EU országaiba…egy kalap trágya volt egy csomó termékük…semmi más gyártótol nem jött akkoriban vissza annyi garancia mint az Asus-tól…és havi 200-300 alaplapot adtunk el akkoriban…

Mostmár persze nincs ez…de nekem pl. rohadtul rossz szájízt hagyott ez a húzásuk a számban azóta is…ameik gyártónak valaha is ilyen hozzáállása volt…

Csak egy valami még nem tiszta:

Szóval a fejhallgató 250, de hol látom a hangkártya kimeneti ellenállását?

Ezt ne keverd, a 600 ohm szimplán azt jelenti, hogy maga a hangkártya képes meghajtani egy 600 ohmos fülest. Az hogy ténylegesen mennyi az a kimeneti ellenállás a gyártói specben kell keresgélni, de valahol szerintem lényegtelen, hiszen ha megadta, hogy 600 ohmig jó a kari akkor a 250-es fülest meg tudja hajtani kényelmesen.

1 Like

Ühüm, sejthettem volna, gyanús is volt, köszönöm szépen akkor mindenkinek, még hosszasan fogok ezeken rágódni, de legalább most már tudom nagyjából mi a helyzet. Akkor azt hiszem zárható is @lengyelb Köszi!

2 Likes

Amikor ezt megláttam tudtam mi következik :smiley:
Viszont lehet nem kéne nagy betűkkel írni az ohm-ot mert így azt lehetne hinni hogy valami rövidítés, holott [óm]-nak kell ejteni (kb)

2 Likes