Hardver árak alakulása

146 a TUF, 187 a ROG, egy 40 ezerrel drágább “csak”. :smiley: Sajnos a Prime-okkal én sem vagyok ismeretségben, de ahogy látom, inkább az irodai felhasználás az elsődleges placcuk, hiába gyártják akár Z690 chipset-el is. Pici bordák, minimális anyaghasználat.
13700K-t biztos nem tennék Prime-ba, átégne a gépház oldalán is. :rofl: (nekem olyan hatást kelt)
B660-ban nem gondolkoztál?

13700K-hoz? Érdemes lehet? Nem ismerem a 13. genes deszkákat annyira. Ki tudja használni a procit?

Én sem, ezért írtam. :smiley:

Strix B660 (lehet más gyártó is) már támogat CPU és RAM túlhajtást is. Pár videót végig néztem. Akkor ez jó lehet és az ára is barátibb.
Közben rájöttem, hogy baromságot írok. Nem támogatja csak a ram túlhajtást. Úgyhogy maradok Z chipsetnél.

Dehogynem:

Ha a 4.8GT/s-t vesszük “base clock”-nak.

Természetesen nem célom a B chipset Rád tukmálása, én is Z-t vennék, ha nem vettem volna X-et. :smiley:

Akkor nincs más megoldás:

Milyen a vércsoportod? :rofl:

Én is szeretlek!
Maradok DDR4-en, mert játékokban annyira nem jön ki a DDR5 gyorsasága még, így TUF Z790 lesz. Ára kb hasonló mint a DDR5-ös Z690-nek.

Teljesen okés. Értelme amúgy sincs PC-t építeni, akárhonnan nézzük. Csak hát azok a fránya függőségek ugye… :wink:

2 kedvelés

Amiben viszont egyáltalán nem vagyok képben, max minimálisan az a monitor.
27" 1440P 144Hz, 27" 1080P 144Hz (tudom ez közelről nagyon csúnya tud lenni) vagy 24" 1440P 144-165Hz.
Itt is az árat akarnám faragni minél lejjebb persze még jó minőségben. Lassú játékos vagyok, szóval COD meg ezekkel nem élek (öregszem és lassú vagyok na! :rofl:) Inkább szimulátor és effélék.
Panelekhez meg végképp nem értek.

Ahogy én is. :smiley: '84… Hát a paneleknél egyet nézz: IPS. Pont. OLED drága, TN színtelen, VA meg az IPS és TN között van. (szvsz szar)
Én még 60Hz-en játszom (hiába a ROG 2070), a monitor 60-as és meg vagyok vele elégedve. Nem próbáltam még a 120Hz-et, biztos nagyon szép, meg kellemes, de akkor ha rákapok, nem lesz elég a 60Hz, csak a 120/144Hz és FPS-ből is kell akkor több, ergo kell erősebb kártya. Ezért amíg tudom, húzom, halogatom. (ezekkel a COD féle vackokkal meg nem játszok, sosem szerettem a multit, csak single)

Szerintem 27" 1440p 144Hz, IPS. Lehetőleg LG panel-es. Oázisból rendeld. Nyilván a legcélszerűbb személyesen látni.

Én kb. 70 cm-re ülök a géptől. 27"-ban a 1080P ilyen távról mennyire lehet zavaró. Csak mert 24" nekem elég lenne de ott meg nincs 1440p 144Hz ugye. Meg erre is van egy keret ami szűkös a gép ára miatt, ami már szinte filléreskedés.

Ennek az elődje van nekem, azzal maximálisan meg vagyok elégedve.

Egy ránézést szerintem megér.

1 kedvelés

Na újra itt. Lassan össze áll a setup. 13700K helyett 13600K és a különbözet (kb 50.000) megy a VGA-ba (RTX 3080) a 3070 helyett.
Kövi kérdésem:
13600K-ra milyen hűtőt? AIO vagy levegő?
Belezavarodtam a foglalatokba is, hogy mihez jár LGA1700-as felfogató.
Annyira ismeretlen nekem még ez a gen, hogy teljesen elakadtam.
Erre is gondoltam:

Árukereső.hu

LS720 az Árukeresőn

Nézze meg Ön is az online boltok ajánlatait az Árukeresőn! Árak, termékek, boltok összehasonlítása és vásárlói vélemények egy helyen.

Használtam már egy konfigban 10700K-nál. Meg vannak vele elégedve.

1 kedvelés