Használt vízhűtés

Sziasztok!
AMD buildhez akarok nzxt kraken x62-es hűtőt venni, viszont találtam jó árban használtan (35%kal olcsóbb a bolti árhoz képest). Mennyire megbízható a termék? Szivattyú nem lesz hangos hosszú távon? A ventiket viszonylag könnyen lehet cserélni, attól nem tartok. Nem tudom mennyire érdemes vízhűtést használtan venni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mi tud egy ilyen terméken elromlani, tönkremenni? Sajnos kipróbálni se tudom, mert még nincs meg a gépem.
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv!

Őszintén bármi eltud romlani.
Jobbik esetben a pompa adja meg magát igy max a proci homerseklete felmegy es kikapcsol a gép de ugyanúgy a radiátor is meglyukadhat vagy a vezeték eshat a viz nemtenne jot neki.
Viszont szerencsetol is függ nekem lassan 1 eve van aio de van akinek olyan a mazlija h par honap után megadja magát.
Ha hasznaltatt veszel akkor legyen valami minimalis garancia.ha a garancia időből mar kiment akkor nemvennem meg.

@deadlycross
Köszi szépen a választ, mivel nem tudom kipróbálni és garancia nincs rajta, így valóban én is jobbnak látom, ha nem veszem meg. Még nem volt AIO-m, nincs tapasztalatom vele, köszi a választ!

amugyis az AIOkat erdemes par evente cserelni :slight_smile:

Ezt miért javaslod?

Mert, úgy mint minden más, ez is elhasználódik. A pumpa, illetve egyéb részei.
Általában 5 év garanciát adnak ezekre, (asszem), és ha valami oknál fogva kilyukad, akkor az okozott kárt is fedezik.
Persze az elpazarolt órákat, adatokat nem tudják.
Azért én ezt ajánlom:
-vegyél használtan, olyat, amin még van garancia
-újonnan vedd meg
-ne vegyél aio-t. vegyél léghűtést

@ujheljidani
köszi a tanácsot!

Az AIO vízhűtés vásárlás használtan nagyon kockázatos.
Ha lehet újonnan vedd, vagy vegyél léghűtést.

Amugy a corsaireknek általában 5ev a garancia de viszont nagyon sok AIO nak 1 2ev csak. En az ilyen 1 éves garikat mellőznem.
De szerintem aze nem kockazatos annyira mint mondjak.Hasznaltnal viszont nagyon is kockazatos.
Persze léghűtésesnel nincs mi elarassza a rendszert. Viszont kurva nagy helyet foglal es az aio jobban is nezko kevesebb hely es halk.
Persze első par nap enis fostam s nem mertem ugyhagyni a gépet éjjelre de viszont megkell nezni, hogy valami vizcsep keletkezike valahol esha csont száraz marad akkor oké.

FXLThSZ