Ház: Meshify C vs MasterCase MC500

Sziasztok!

Sikerült eladni a régi házat (Thermaltake View 21 - Ahogy itt felvilagositottak, szörnyű airflow). Most gondolkodok az itt sokat említett Meshify C-n meg a CoolerMaster MasterCase MC500-on.
Azt láttam, hogy a Meshify nagyon menő itt a fórumon. De nekem valahogy mégis jobban tetszik a CM. Az egyik ok, a világosabb üveg. A Meshify sötétített, sajnos. Ti melyiket választanatok és miért?
Azt még szeretném megjegyezni, hogy a CM jelenleg olcsóbb, 27 475huf (Erdély), a Meshify meg 40 512huf és nem is nagyon van raktáron sehol. Amúgy meg rendelkezem két PWM 140mm Silent Wings-el meg egy 120as Pure Wings-el.
Az airflow elsődleges szempont. (Nagyon melegszik az NVMe SSD, nem tudok rá hűtőt rakni:)) )

Köszi!

Alaplap: ASUS PRIME Z370-P
CPU: Intel i5-8600K + CoolerMaster hyper 212x
PSU: Corsair CS650M 650W
VGA: GeForce GTX 1080 ARMOR 8G OC
RAM: HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit
SSD: WD Black 512GB, M.2 2280, PCI Express 3.0 x4

Meshify C-ből nem csak sötétített van
TG
Dark TG
White TG

Én egy Meshify C TG White-ot vettem, és imádom. :slight_smile:
30.490 Ft -> https://ipon.hu/shop/termek/fractal-design-meshify-c-tg-ablakos-feher/1644290
~32.900 Ft -> http://www.shop4pc.ro/carcasa-fractal-design-meshify-c-white-tg-p-47673.html?utm_source=price-ro

Az a gond a Meshify C-vel, hogy sehol nincs raktaron, az oldal amit kuldtel rendeli mashonnan, 5-10 munkanap, s nem is biztos. Mar jartam meg, hogy megrendeltem, vartam, aztan hivtak, hogy sajnos nincs. S mas oldalakon is ugyanez a szitu:(. A CM meg van raktaronon, ha ma megerndelem holnapra meg is kapom,
ezert is vetettem fel a kerdest, tenyleg megeri a keresgelest meg macerat a Meshify C a MasterCase MC500-al szemben?

Nekem MC500-am van, nincs vele semmi gondom én 3 140es ventivel használom elől (2 BQ 1 gyári) plusz a gyári hátul. 2600x stock coolerrel (auto boosttal) 40-60 fok között van attól függ mivel használom. Én a plusz ventikkel megszenvedtem (valószínűleg én bénáztam :smiley: ), de ennek ellenére nincs vele problémám. Elég masszív ház. Még annyi hogy én a front drive bay-t kivettem és alulra raktam, hogy ne zavarja az air flow-t.
Itt látható is, hogy hogyan használom azóta került bele a +2 venti, + hdd, + ssd is.

Kozben talaltam egy oldalt ahol allitolag van Meshify raktaron. S most nem tudok donteni mi legyen. Mostanra mindketto megtetszett nagyon:D
Azt meg arulja el valaki, van elol leveheto porszuro a Meshify C-n?

Katt IDE

Igen. Én Meshifc C-t azért vennék mert praktikus és elegáns. Ha az agresszív dizájnt preferálod akkor CM

Megrendeltem a Meshify C-t, remelem holnap meg is jon.
Koszi sracok!

Csak annyit tennék hozzá, hogy érdemes venni bele +1 ventit előre, ugyan olyat mint amiből 2 már van benne gyárilag :wink:

Mivel megmaradtak a regi hazbol a be quiet! ventik, szerintem a 2db Silent Wings 3 140mm kerul elul, es a Pure Wings 2 120mm kerul hatra.
@meteoric87 szerinted jobbak amik gyarilag benne vannak?

Nem, a BQ azért jobb és csendesebb :slight_smile:

A hetvegen meg is kaptam es ossze is raktam a gepet. Van par eszrevetelem:

• Az alaplap tavolsagtarto csavarjai eleg nehezen kaptak bele a helyukre
  • Az uveglap vekonyabb mint a Thermaltake hazon volt.
  • A HDD csavarok par millimeterrel hosszabbak a kelletnel. Nem lehetett annyira meghuzni, hogy ne lotyogjon a 2.5-es HDD. Szerencsere megmaradt par gumialatet a be quiet! ventiktol, s be tudtam rakni a HDD ala.
  • Nem jar buzzer a hazhoz. Ez lehet csak az en maniam, de legyen buzzer:D

Osszessegeben viszont meg vagyok elegedve vele, a kabeleket szerintem negyon jol el tudtam rejteni:D.
Aranyos kis haz ez, orom ranezni. A Cooler Master egy behemot lett volna emelett, ahogy a mereteket elneztem.
S az airflow is lenyegesen jobb, mint volt a Thermaltake eseteben. 64 Celsius fok fele az SSD meg nem ment.