Ház ventik hova/milyen?

Sziasztok!

Egy AMD mainstream gépet építek (Ryzen 5 2600, RX 580 4gb, B450 aorus elite), az egyetlen dolog ami nem tetszett a buildben az a gépház volt, így ahelyett egy DeepCool MATREXX55-re esett a választásom. Ehhez a gépházhoz alapból nem járnak ventik, úgyhogy ennek kiválasztásában szeretném segítségeteket kérni. A házba elvileg befér:
-Előlre 3db 120-as vagy 2db 140-es,
-Hátulra 1db 120-as,
-Felülre 2db 120/140-es.
Mivel azt olvastam itt a fórumon, hogy ezek az alkatrészek nem termelnek olyan hatalmas mennyiségű hőt, plusz az alaplapon is három venti csati van, így úgy gondoltam, hogy elég lenne bele három.
Mekkora méretűeket vegyek, hova rakjam, merre fújják a levegőt? Nagyon sokféle fordulatszámút láttam a piacon, melyik a legoptimálisabb? Vagy tökmindegy, mert úgy is szabályozva lesznek?
A zajszint igazából nem számít, úgyis fülesben fogok játszani :smile: , valamint nem kell, hogy RGB-s legyen.
Esetleg tudtok konkrét modelleket ajánlani? Tök jó lenne, ha találnánk olyanokat amik minőségiek, de olcsóbbak (2-3-4000 forint körül)

Előre is köszönöm a segítséget! :wink:

Be Quiet Silent wings 2-3 környékén nézelődnék, előre 2 (fentre és középre) , hátra nyilván egy, elöl szívjanak hátul fújjon ami ott van, ennyi az egész.