HDD Hard resetel magától

Sziasztok!

Gépembe van egy 120 gigás kingston SSD a rendszernek és egy western digital blue 1 terrás minden másnak. Ma reggel letöröltem egy játékot aztán pár perc múlva észrevettem, hogy 0 mega foglalt a D meghajtón. Minden eltűnt, 2 mappa maradt üresen. Megpróbáltam visszaállítani Recuva-val. 600 gigányi adatot visszaállított de kb 40 használható kép és 10 videó van benne. Minden más bukó…
Most elfogadtam a dolgot, mondom letörlöm akkor a játékokat hisz úgysincsenek ott de programok telepítése és törlésébe még ott vannak, eltávolítom. Letöröltem egyet és megint kiürült a HDD, teljesen nullázta, csak ugyanaz a mappa maradt. Lehetséges ilyen esetlegesen? Most formázom a winchester, de merjem-e tovább használni vagy vegyek újat? Illetve most azonnal veszek egy külső winchester, aki használ 1 terrásat tudna-e ajánlani, hogy milyet vegyek ami biztosan beválik? Nem kockáztatok most már…

Előre is köszi!

Nem igazán van olyan hogy biztosan beválik.

A HDD-kben mozgó alkatrészek vannak. Nem az örök időknek készülnek, ami igen, azoknak meg is kérik az árát rendesen.

Alapvetően annyit érdemes csinálni, hogy fontos dolgokat felmentegetni felhőbe. Dropbox, google drive, stb. Minden más ami akár SSD-n akár HDD-n van, bármikor elszállhat.