HDD & Windows Segítség Kérés

Sziasztok most rendeltem egy számítógépet egy 1TB-os HDD-vel Windows nélkül, viszont a régi gépemből maradt egy SSD amin van egy Windows 10 illetve egy 1TB HDD és egy 82GB HDD.
A kérdésem az lenne hogy mivel össze szerelve kértem a gépet működne-e úgy a gép hogy az előre bekötött HDD-ből kihuzom a sata kábelt és bedugom az SSD-be aztán elinditom a gépet akkor elvileg bebootol a windows. Miután bebootolt ujra rakom a gépházból majd kikapcsolom és bedugdosom a többi HDD-t(a 82GB-t és az új 1tb os valószínűleg először mert a 82gb nem szeretném megtartani csak az adatok kellenek róla majd) majd kikapcsolom lehuzom a 82gb és feldugom a helyére a másik 1TB-osat.
Tudom elég tömör de szerintetek ez működhet?
A válaszokat előre is köszönöm! :slight_smile:

Ilyent ki lehet próbálni, nekem több esetben is sikerült már. Ha összeszerelve kérted a gépet nem lesz gond a garival ha szétszeded? OEM kulcsos win 10-nél lehetnek gondok azért…

Szia szerintem nem mert pcx rol rendeltem geposszerakoba es ott kertem 5k ert az ossze szerelest. Windows teren nem vagyok nagyon otthon mi az a oem kulcsos? Mert elvileg eredeti egyik informatikus ismerosom rakta rá

Szia,

az oem kulcsos win annyit takar, hogy az alaplapodhoz kapcsolja a wint, szóval ha lapot cserélsz akkor azt is cserélni kell ha minden igaz. De ms fiókot is tudsz hozzá csatolni, úgy lehet, hogy még lap csere esetén is maradhat a cucc. Ennyit tud az oem. :slight_smile:

Okes akkor valoszinuleg nem oem kulcsos ha meg igen akkor van mc fiokom mert egyszer mar ujra raktam mert benyeltem egy virust es akkor bejelentkeztem es minden jo volt meg a hatterkepet is vissza allitotta

Olvastam én is már több helyen, hogy ms fiókkal újra lehetett aktiválni, saját tapasztalat viszont, hogy nem mindig megoldás a dolog.

Korábban volt egy bejegyzés itt a fórumon, hogy 2000 ft-ért beszerezhető :wink: Nem összeg szerintem