HDMI 2.0 kábel?

Szeretnek venni egy LED VA DELL S2422HG, 23.6", Full HD, 165 Hz, AMD FreeSync monitort de nem tudom hogy milyen hdmi kabelt vegyek hozza…laptop melle lenna a monitor.A laptopomon ha minden igaz HDMI 2.1 port van.Egy hdmi 2.0 kabel jo lenne? minden 2.0 s HDMI kepes a full hd 165 hz re?Mert egy tech boltban neztem meg 3 at es mindegyiken azt irta hogy 4k 60 hz es hogy full hd 60 hz…

Szia!

Ha laposodon HDMI 2.1 van akkor vegyél 2.1-est az a tuti. (bár a 2.0-nak is vinnie kell a 1440p@165Hz-et is, FullHD-ban meg a 240Hz-et is)

2 kedvelés

A monitor az 2.0 HDMI kompatibilis…az gondolom mindegy…

https://altex.ro/cablu-hdmi-myria-my2009-5m-negru/cpd/CABMY2009/ ez az a hdmi amit neztem(Romaniaban elek azert roman az oldal)

Kell 5 méter? Kicsit túlzásnak tartom, meg a hibalehetőség is nagyobb akkora hosszon. (meg a jelerősség)
Én csak azért javasoltam a HDMI 2.1-et, mert az biztos(?), hogy tudja legalább a HDMI 2.0-ás értékeket. :smiley:
(rengeteg a sz.r, semmirevaló kábel)

2 kedvelés

Miért nem emag-on nézel? Az is van romániában. Az ilyen semmitmondó oldalak kb odabiggyesztenek valami tulajdonságot.

Azért nem ott nézi, mert ott minden drágább. Speciel ez a termék duplájába kerül ott, termékleírása ugyanaz.
Az Altex neves cég Romániában.

Amúgy meg nem létezik 2.1, 2.0, stb. HDMI kábel. A verziószám csak a HDMI specifikáció verzióját jelölik, nem a kábelt írják le.
Lényegében 4 fő HDMI kábel típus létezik jelenleg:

• Standard HDMI
  • High Speed HDMI
  • Premium High Speed HDMI
  • Ultra High Speed HDMI

A lényeges különbség köztük a sávszélesség. Standard HDMI már nem nagyon hányódik a piacon, én legalábbis nem nagyon láttam, úgy hogy szerintem a linkelt példány is egy High Speed darab. Csomagolásán sincs semmiféle tanúsítvány szóval az kell legyen.
Maximum sávszélessége 10.2Gbps, HDMI 2.0-ra nem alkalmas.

2.0-hoz legalább Premium High Speed kell, ami 18Gbps-et támogat.
2.1a-hoz meg Ultra High Speed (48Gbps).

A wikipedia linken alul találsz egy táblázatot, hogy melyik kábel melyik felbontáson mit támogat. A High Speed HDMI elvileg támogat 165 Hz-et, de csak mókolással, s elvesztesz a színekből.

tl;dr
A linkelt kábel nem lesz jó neked. Keress egy legalább Premium High Speed HDMI Certified példányt.

2 kedvelés

https://altex.ro/cablu-hdmi-hama-205242-2m-8k-hdr-placat-aur-negru/cpd/CAB205242/ Mondjuk ez?

Nagyon szépen leírtad, valóban így van. A bökkenő az, hogy összezavarják az embereket (direkt) a szabványokkal és kábelek tulajdonságaival. Főleg a nagy üzletek.
Amit én linkeltem az 48Gbit/s, azaz “több, mint elég”, nyilvánvalóan nem tudom, hogy ott milyen üzletek vannak.

Egyébként érdemes ezt is átolvasni, ha valakit érdekelnek a részletek:

@Sebik Az jó lesz, igen. (mondjuk az ára nem semmi)

4 kedvelés

A monitor 2.0 ád a laptop 2.1 egyes az nem lesz gond ugye?

Nem.

2 kedvelés

Köszönöm szèpen a válaszokat sokat segitettetek!

3 kedvelés