TheVR Fórum

Headset - stream - ps4 probléma

Sziasztok! Segítséget kérnék!

Szóval adott egy ps4 pro. Hozzádugva capture card (live gamer mini). Ez a cc bedugva pc-be. Illetve a cc-ből kimegy a tv-be. Eddig minden fasza.

Webcameréát is beállítottam. Egyelőre innen megy a mikrofonom is. Fasza minden.

Megy a játék, játszok, streamelek.

A probléma:

• a TV-t lehalkítom, és közben játszok/stream-elek minden fasza a felvételnél, csak ugye én nem hallom a játék hangját. :slight_smile:
  • Ha a TV-t felhangosítom, és közben játszok, minden fasza, élvezem csak hát elég tré, hogy a mikrofon veszi a játék hangját a tv-ből, és így aki nézne, az elég szar hangminőséget kapna.
  • Ha headsetet használok, bedugom a ps4 controllerbe, akkor én hallom, de a tv nem, azáltal a capture card sem. Illetve fordítva. A capture card-ra már nem megy ki a hang, azáltal sem a tv-re, sem a stream-re.

Mi lenne a megoldás, hogy a tv-n és a headseten egyszerre halljam a hangot. Persze a tv-t lehalkítanám.

Mekkora a késés a konzol és a pc-n megjelenő stream között? Nem tudod a fülest a pc-ről használni?

De tudom. Csak nem tudom, hol kell bekeverni, hogy halljam a fülesben.

Késés? nincs 0.5 mp talán van.

Szerintem itt találsz megoldást:

Köszi, de ehhez szüskéges ez a chat link. nem mellesleg ő capture cardként elgato hd60-at használ, aminek van hang bemenete.

Olyan megoldás kellene, ami szoftveres.

Odáig már eljutottam, hogy hallom ugye a pc hangjait (klip, youtube, rendszerhang…akármi) fülesen, ha pc-re dugom a fülesem.

Most már “csak” annyi kellene, hogy amit az OBS is hall a ps4-ből a pc-n, azt én is halljam a fülesen.

Avagy ha valaki tudja, hogy a ps4 hang hogy jelenjen meg pc-n (akár fülesen,.akár hangszórón keresztül) azt hálám fogja üldözni.

Egy ötlet eszembejutott egyébként. A tv-n nincs jack dugó, amibe mehetne a füles. Sajnos.

De usb port van a tv-n, egy ilyen átalakítóval mehetne szerintetek?

Srácok. megvan a pofonegyszerű megoldás! Bár nem végleges szerintem.

:slight_smile:

Obs-ben beállítom a szerkesztés menüpontnál, kiválasztom a speciális hangtulajdonságokat, és ott a capture card-nál a “figyelés kikapcsolása” helyett: figyelés és kimenet pontot (lehetőséget) választom.

Most már csak a késleltetést kell megoldanom, remélem nem lesz vészes. Ha igen, akkor azért ezt az usb-s átalakítós cuccot megpróbálom.

1 Like