Help configgal kapcsolatban (full potato vagyok pc építésben)

Sziasztok ninjonok!
9 éves jó öreg configom váltanám le.
Segítséget/véleményt szeretnék kérni az alábbi configgal kapcsolatban:

-hdd nem kell csak játékra használnám, csak fHD-n.
-ha valahol lehet faragni belőle nyugodtan szóljatok (abszolút kezdő vagyok a témában)
-videókártyákból RX 570-esekkel szemezek, van jobb ajánlásotok belépő szinten? Ebben is vakon vagyok, sajnos annyi lehetőség van.
-megállná a helyét, tartós volna?

ház: Cooler Master MasterBox MB520 RGB
táp: FSP 600W Hyper 600
alaplap: GIGABYTE B450 GAMING X
processzor: AMD Ryzen 5 2600X
ram: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP
meghajtó: Kingston A2000 500GB SA2000M8/500G M.2 SSD
eddig 191000.- szereléssel a pcx-en
a plafon ~250000.-

Köszönöm előre is a válaszokat :relieved:
Fps-ben gazdag vasárnapot nektek!

Pontosan erre a célra íródott:

3 Likes

Rendben bedobom oda! köszi!

Nem kell oda bedobni semmit.
Ott vannak a komplett ajánlott konfigok.

3 Likes

Nem is áll fent a veszélye zárolt bejegyzésnél. :smiley:

3 Likes

Nem is lehetett volna igen.
Mellesleg nem szeretem a sablonokat, ezért szeretnék testreszabottat összeállítani PCX-en(!)

Tehát ha egy “sablon” jól van összeválogatva, a legjobb ár/érték arányú alkatrészekből, akkor inkább elrontod azért, hogy ne legyen sablonos? :smiley:

8 Likes

Ezek nem lehúzós, fos tápos, noname alaplapos bolti fosok. Ezt a listát nem kevés energia belefeccöléssel csinálja és frissíti @sutyomatic . A pénztárcádnak megfelelően a legoptimálisabb buildeket tudod kiválasztani, amit utána onnan rendelsz, ahonnan akarsz. Végigolvastad egyáltalán?

5 Likes

ha egy bestbuy-ról vagy egy tesco gépről lenne szó akkor megérteném, de Sutyomatic hetente frissíti és pásztázza a komponensek árát és ad hozzá fontos infókat a buildajánlóhoz. Ha egy helyen szeretnéd megvenni összeserelés kérése miatt akkor is a buildajánlón keresztül vezet az út.

4 Likes

Pénztárcához igazítva–> boltonként eltérő árak így nem igaz amit írtál.(nem kötekedés nyugi) (pcx pártiként onnan szeretnék rendelni és összerakatni is)
Végig, de a sablonoktól kissé eltérő az igényem ezért is volt a ~250k
Minden elismerésem neki biztos sok munka van mögötte.

Akkor használjuk a sutyomatic mester Budget AMD build-et alapnak.
Proci marad, alaplap marad, ezek a jelenlegi LEGJOBBABB választasok és pont. Memóriából mehet 2x8 mondjuk Gskill vagy HyperX. Lényeg hogy 3000+ mhz legyen.
Graf kari RX570 RX580 mindkettő jó belépő szinten, miven kifutó lehet van valahol leárazva.
Tápnál maradnék Seasonicnál.

Az alkatrészeket onnan rendeled ahonnan szeretnéd csak le van írva hogy melyik alkatrészt érdemes megvenni és hogy honnan érdemes beszerezni. @Balakka001 pedig igazából leírta a lényeget.