TheVR Fórum

Help pls / Adobe programokkal kompatibilis PC összerakásában

Sziasztok

Egy erős munkagép összerakásában szeretném segítségeteket kérni.
Videó vágáshoz (Adobe premiere /Ps/ stb;) futtatásához a minőségi munka érdekében.
Maga a gépre van egy 230-270k-s keretem
+ehez a SEThez passzoló (alkalmas) Monitor amire nagyjából 50-70k keretem van
szeretnék a lehetőségekhez mérten egy megbízható stabil gépet kapni
2 éven belül szeretnék váltani Macbook Pro-ra addig is ezen a gépen szeretném megváltani a világomat

Egyéb infókra is lenne szükségem
Pl;
-mi a menete az össze rakásnak
-van e olyan oldal ahol le lehet adni a rendelést a Konfigra amit majd sikerül összeállítanotok számomra
-bármilyen egyéb információ amit jó lehet tudnom

Segítségeteket előre is köszönöm szépen :slight_smile:

kiválasztod a keretednek megfelelő buildet, és boldogság :smiley: van benne monitor opció is

2 Likes

Oldalak, ahol össze is tudod rakatni kb. 5 ezer forintért: PCX, iPon, Compker. Van még jó pár, de ezek biztosan megbízhatóak.

Adobe programok pedig jobban szeretik az Nvidia kártyákat.

2 Likes

Szia!

Mire használnád leginkább a gépet?
After effects pl nem használja ki úgy a video kártyát mint a premiere, ezért ha azt használnád sokat akkor kártya helyett procira meg ramra kell rámenni.
Premiere pedig inkább a vga, mindenképp nvidia kártyával.
Ha főleg photshop/illustrator és egy kevés premiere, akkor 8 giga ram is elég lehet.
A kodekektől meg a renderek mennyiségétől függően pedig el lehet dönteni, hogy amd vagy intel proci legyen.

1 Like

Sok / rengeteg Ps-re es Premiere-re egyarant utómunkálatokra

Ezt a konfigot sikerült őssze állítanom szerintetek az előző információk tükrében mehet a BUY nyugodt szívveel?:slight_smile:

Konfiguráció:

-GIGABYTE B365 M AOURUS ELITE

-INTEL CORE I5-9400F 2.90GHZ 151 300 BOX INTEL HŰTŐ VENTILÁTORRAL

-HYPERX 16GB FURY DDR4 2666MHZ CL16 KIT HX426C16FB3K2/16

-ASUS DUAL-GTX1650- O4G GDDR5 DUAL OC PCIE

-TOSHIBA P300 1TB 3.5” 7200PRM 64MB SATA3 HDWD11OUZSVA

-CRUCIAL 500GB MX500 SATA3 2.5” CT500MX500SSD1

-BE QUIET! PURE POWER 11 500W

-FRACTAL DESIGN FOCUS G ABLAKOS FEHÉR-FEKETE

esetleg érdemes még ezen változtatni,van e benne szemet szúróan nem a képbe illő elem,

hozzá értéseteket köszönöm szépen :pray:t3::up:

nekem ez szúrja szemem inkább 1660 supert vennék

1 Like

köszönöm ezt jól megfontolom
még az kérdéses bennem
hogy így lesz e hang a gépemben(audio)
es az milyen hangrendszert bír így el
2.1/5.1?

köszönöm a segítséget
rengeteget segítettetek :+1:t3:

1. Realtek® ALC892 hangkodek
  2. HD audió
  3. 2/4/5.1/7.1 csatorna
  4. S/PDIF kimenet
2 Likes

7.1-et is bőven elbír a csatlakozók alapján, de nem néztem most velősebben utána. Illetve hdd-ből én western digitalt vennék, de ez egyéni preferencia, a toshibám pár év alatt tönkrement, de a 8 éves wd caviar blue-m az még ma is pörög a nas-ban.
Premiere és ps-hez sokkal jobb a 1660 S, és elég az i5 is.
Monitorban meg jó lenne valami ami LG, szerintem jobb egy FullHD+ 21:9 a 2k 16:9 monitorokhoz képest.

Aztán jó munkát vele.

2 Likes

A premiere-nek kelleni fog az integrált GPU ha gyorsítani akarod, de a 9400F-ben nincs. Ezen a ponton már érdemesebb Ryzen-ben gondolkodni

3 Likes

Intelt jelenleg hanyagold.

Ramból 3200mhz-eset vegyél, Ryzen proci mellé.

GPU-ból meg ami belefér, a többi rendben van.

5 Likes

Az a helyzet útközben megérkezett a gép, dolgozom is vele, de feltűnt hogy csak a SSD-t jelzi tárhelyként az 1 TB HDD pedig sehol .
Már kihúztam a kábeleket és vissza dugtam nem e csatlakozási hiba de nem ez volt a gond.
Elképzelhető hogy én rontottam el valamit a Windows telepítésénél? ami miatt nem kommunikál a tárhellyel/ tudnátok segíteni hol kezdjem az ügy feltárását ?

előre is köszönöm :slight_smile:

Start menü gombra jobb egérrel kattints, nyisd meg a Lemezkezelőt.
Ha az látja, csak nincs partíció adva a hdd-nek, akkor hdd-re jobb egérrel kattints, Új kötet létrehozása, végig kattintgatod, és kész.

3 Likes

Meg is van
Köszönöm szépen :slight_smile: :pray:
Tényleg nagyon hálás vagyok :smiley: