TheVR Fórum

Herman Miller széket honnan lehet/érdemes beszerezni?

Sziasztok,
régi vágyam egy herman miller szék beszerzése (akinek van vagy szemezett már vele, az tudja miért különleges terület ez). Így első keresgélések alpján 1-2 helyet találtam az országban ahol foglalkoznak velük, ott is hol van ár hol nincs feltűntetve, 'ajánlatkérést lehet kérni.

Tehát kérdéseim, hogy van e tapasztalata valakinek ilyen székek rendelésével, honnan érdemes országon belül beszerezni, vagy van-e olyan környező ország ahonnan még megoldható?
+egyéb tapsztalatokat is szívesen olvasok aki ilyeneket használ

(embody vagy aeron típusok érdekelnek. Az árazást olyan szempontból ne firtassuk, hogy érdemes-e annyit kiadni egy székért, -így magához képest ne legyen irreálisan drága)

Szia, üdv a VR fórumban! :slight_smile:

Szerintem a legcélszerűbb egyenesen Németországból venni, ismerős által, aki kint él és akkor kimaradhat a vám. Pl. innen: www.chairgo.de
(a magyar forgalmazók úgy játszanak az árral és egyebekkel ahogy akarnak, de hogy nem az a céljuk, hogy Neked jó legyen, az 100% sajnos)

1 Like

Tudtommal EU-n belul nincs vam.
Itt a honi reseller list:

Hasonlitsd ossze az arakat (plussz szallitas) a kulfoldivel, es ha nincs nagy kulonbseg, akkor szerintem rendeld belfoldrol. Egyszerubb a garanciazas, stb.
Viszont elotte mindenkepp probald ki a showroomban!

1 Like

Az áfát kevertem a vámmal. :smiley: A kinti jóval barátibb.
Egyébként meg lehet kérdezni természetesen a https://officeartdesign.com/ -ot, mint magyar forgalmazót.

1 Like

Köszi a válaszokat, megvizsgálom majd a lehetőségeket.
És igen ez az egyik félelmem, hogy szeretnek itthon csak úgy hozzácsapni 1-200ezret a dolgokhoz, mert miért ne…
Ajj és igen ezt felejtettem el, hogy vannak e helyek ahol kipróbálhatóak?

mármint ezeken a helyeken kívül, más városokban szoktak e felbukkanni? :slight_smile:

Ahogy elnézem, az officeartdesign-nál olcsóbb az Embody (502 793 huf bruttó), mint pl a chairgo.de-nél (1450 eur).
És nem nagyon hiszem, hogy ki tudod próbálni máshol :frowning: .

1 Like

hát igen, gyanús ha csak 1-2 helyen beszerezhető akkor nem lesz minden bútor boltban, főleg hogy afféle “over the top” prémium kategória.
De sosem tudni hol bukkanhat fel néhány darab valami kilakoltatott irodaházból

Na ez fáj.

Ha erre vársz, akkor sosem lesz.

1 Like

Hat, sosem tudhatod. Foleg most, jarvanyidoben. Mi mar tobb mint egy eve itthonrol dolgozunk, es hallottam pletykakat, hogy a ceg lemond az epuletek nagyreszerol. Tobb mint valoszinu, hogy ezentul a home office marad a normal. Ki tudja, talan leadjak a szekeket valahol:)). Steelcase Think volt nalunk mindenkinek. (nem egy Embody, de azert veri az osszes gamer szeket szvsz).

Az igazat megvallva viszont en sem varnek erre.

1 Like

nyilván persze, de olvastam kommentet reddit vagy youtube-n, hogy egy srác valamelyik országban úgy szerzett, hogy költöztettek vagy bontottak egy irodaházat és így a járdára pakolták ki őket, hogy “free” csak vigyék el. Gondolom a melósok nemvágták a témát

Na az nem ez. Itt a szart is dekázzák, mert csak kapzsiság, meg csóróság van.

Ne más ország speciális esetére alapozz.

Egyszer volt Budán kutyavásár.

Na itt ilyen tuti sosem lesz :))). Talan leadjak valahova, ahol majd eladjak hasznaltkent, de ingyen… Ne is almodj rola szerintem :)))

1 Like