[HH] Jótékonyság - beszéljünk róla

Igen, így csinálták tavaly Siriusék is, közvetlenül a kórház számlája volt megadva, aminek gyűjtöttek és oda mentek az adományok egyenesen. Ezzel csak annyi a gond, hogy nem tudták azóta sem pontosan megmondani mennyi pénz gyűlt össze…
Engem nagyon elkapott ez a dolog, azért járok ennyire utána a dolognak, mert szívesen foglalkoznék vele, akár főállásban is, erre is van jogi lehetőség, meglátjuk mit sikerül belőle kihozni!

Sajnos bonyolult kérdés. Szerintem a legjobb ötlet lenne egy meglévő platformot használni, pl. https://tiltify.com/start Az egyetlen kitévő hogy használni tudják Janiék ezt, az hogy előbb az adott alapítványnak be kell regisztrálnia erre az oldalra. De ha megvan akkor viszont könnyen nyomonkövethető és beilleszthető a streambe.
Másik hasonló oldal: http://www.generosity.com/ Bár ez inkább olyan mint egy kickstarter, csak tudsz jótékony célból is gyűjteni.
Egy külföldi Youtubert már láttam mindkettőt használni, és eddig mindig jól beváltak. Bár nem akarok rábeszélni senkit semmire :smiley:

Nos, beszéltem az ismerősömmel, bár sokkal nem lettem okosabb, inkább csak az alapítványokra, nonprofit szervezetekre vonatkozó jogszabályokkal van tisztában. Az a helyzet, hogy ha pénzadományt gyűjt valaki annak itthon 30%-át egyből be kell adóba fizetni, a tárgyi adomány teljesen adómentes.
Innentől kezdve az a járható út, hogy a srácoknak érkező donatek egy részét adakozásra fordítják (vagy az említett jótékonysági streamen befolyt teljes összeget), viszont szerintem ez ugye az ő oldalukon bevételként jelentkezik, mint bármilyen más donate, tehát ugyanúgy kell belőle adózniuk. Azt @TheVR_Jani biztosan tudja, vagy a könyvelőjük. Úgyhogy azzal kell számolni, hogy ha pénzmozgás történik abból bizony leszedi állambácsi a sápot.
Szóval marad az, hogy fel kell venni a kapcsolatot egy adománygyűjtő szervezettel és a könyvelés, adózás részét oldják meg ahogy tudják, viszont akkor ugye nehezebben átlátható az egész, meg nem fogjuk tudni mennyi jött össze.
Én továbbra is azt mondom, hogy kellene egy postacím, ahova lehet küldeni adományokat és gyűjtsünk konzervet, ruhát, egyéb tartós élelmiszert, ilyesmit. Az így összegyűlt dolgokat egyben át lehet adni a Gyermekétkeztetési Alapítványnak, Vörös keresztnek, bárminek. Ha mondjuk régi, már nem használt gyerekjátékokat, plüssöket is gyűjtünk azt oda lehetne adni egy óvodának, kórház gyerekosztályának, stb.
Szerintem ez lenne a legkézenfekvőbb első nekifutásra, ráadásul tényleg bárki hozzá tud járulni a dologhoz, postán elküldeni egy-két konzervet még az iskolások zsebpénzéből is megoldható dolog és egy rászoruló kisgyereknek megvan belőle a reggeli aznap.

A lentebb írt tárgyi adomány résszel nekem az a bajom, hogy ahhoz nem kell stream. Azt most is bárki megteheti hogy elvisz adott dolgokat egy alapítványnak.
30% adónak? Én úgy tudtam az alapítványok adómentesek, máskülönbén miértelme az egész? alapítvány nélkül se adózol többet a jövedelem után.

Jani úgy mondta, hogy egy célra gyűjtenének adományokat (az adó reszét így gondolom átvallalnák), majd abból vesznek meg valamit, amit át is adnak, esetleg egy videóban megörökítve. Így tiszta és átlátható marad minden.

Igen, a tárgyi adomány gyűjtéshez nem kell külön stream, viszont a srácok, főleg, ha youtubeon is bejelentik elég nagy embertömeget meg tudnának mozgatni, szerintem elég sok dolog összegyűlne.
Az alapítványok társasági adót, meg jövedelemadót, ilyeneket nem fizetnek, viszont maga a pénzadomány adóköteles (állambácsi úgy van vele, hogy ha ennyire jól megy, hogy adakozol akkor ő is kéri a részét).
Persze, ahogy @MKN írja, szerintem is bevállalnák Janiék az adó részét, valamint az adományozás miatt biztos leírható egy része a bevalláskor, ez így tiszta és átlátható marad.
Kiegészítésnek a jótékonysági stream mellé én mindenképpen szorgalmaznám, hogy legyen egy postai csomagküldéses gyűjtés is, sokkal több mindenkinek tudnánk vele örömet okozni!

Simán! Ha van aki összefogja, működne a srácok nélkül/mellett is! Ez ebben a közösségben a jó! :slight_smile:

Egyébként, ha be is folyik az összeg a Srácokhoz, majd azt továbbadják egy alapítványnak, akkor szerintem vissza lehet igényelni az adót, vagy nem? Mivel nem vagyonszerzés történt, az összeg átadását papírral lehet igazolni talán, a tárgyat amit adnak/adunk azt pedig szintén számlával és atadás átvételivel lehetne. De nem vagyok könyvelő, csak logika mentén próbálkozom :smile:

A lényeg tényleg az, hogy legyen ebből valami :slight_smile:

Ebben az a legjobb, hogy olyan nagyon nem is kellene összefogni. Egy cím kell, valamilyen raktár és ennyi lehet eleve megoldható valahogy a posta rendszerében is.
Annyival meg lehet még fűszerezni, hogy kijelölünk regionális pontokat, mondjuk Debrecen, Budapest, Szeged, mindegyik helyen egy-egy cím, raktár ahova lehet küldeni a csomagokat. Így amikor a kiosztásra kerül a sor, lefedhető szinte az egész ország, nem csak budapesti, vagy debreceni intézményeket, rászorulókat tudnánk segíteni.
Persze ehhez kell pár ember, akik lebonyolítják, de szerintem lenne itt a közösségben annyi jelentkező, mint égen a csillag!

@tigerthebest1989 Én sem vagyok könyvelő, mióta dolgozom magamnak csinálom az adóbevallásomat :smiley: Szerintem, ami a srácoknak donate befolyik lényegében ugyanúgy adománynak számít, szóval adóköteles. Nem tudod elkülöníteni az egy stream alatt befolyt összeget, mert ugyanaz a számla, csak az adott napon több pénz érkezett rá (ez az adóhivatal és a bank oldaláról így néz ki). A tárgyi eszköz beszerzése is csak részben leírható pl veszel egy építőipari cégnek egy betonkeverőt az sem írható le teljes egészében, hiába elengedhetetlen a működéshez.

Ja értem :confused: Mind1, megoldjuk, együtt valahogy :slight_smile:

Ha szabad ilyen nagyképűen fogalmaznom, megihletett a téma :blush:
A lényeg a részletekben van… :smiley:

#nohomo

Ezt ma dobta nekem a facebook.

Ha már gamerek vagyunk. Sajnos nekem nincs ilyenem, de gondoltam megosztom hátha akad valakinek.

Basszus, régen volt vagy 100 db ilyenem…anyám kidobta… :frowning: Ez inkáb Sega Mega Drive kazetta nem?

Ez igen, le a kalappal!

Mindig is szerettem segíteni másokon, mert annak idején az én családomat sem vetette fel a pénz, és tudom milyen amikor valamire nincs :confused: Az előző hónapban 3 csomagot is kiosztottam egy általam választott családnak, kb 1 hete a régi ütött kopott telefonom talált új gazdára, szintén ingyen, a kissrác nagyon örült neki. Aztán rájöttem van egy ős régi laptopunk, ami szintén eléggé le van harcolva és esetleg azt is felajánlanám valakinek, de meg kell nézettetnem szerencsétlent, mert folyamatos a kékhalál… De jött az ötlet, mi lenne ha ilyesmiket adományoznánk… mindenki összedobná amije van, alkatrészek, régi gépház, régi de még működő monitor, billentyűzet, laptop és alkatrészei, játékok stb… és egy hozzáértő (hát ez nem én vagyok :joy: ) megpróbálna kihozni belőle valamit, gépet összerakni a küldött alkatrészekből ilyesmi… Egy kicsit mondjuk időigényesebb de több mint a semmi :slight_smile: Így bárki tudna segíteni akinek vannak még müködő de elavult alkatrészei, lehet a gépeken nem mennének a legújabb játékok, de a semminél még mindig jobb és szerintem nagyon sok gyerek örülne ha legalább ennyit kaphatna. Várom a véleményeteket erről, mennyire kivitelezhető egyáltalán ez, van-e értelme…

Ez nagyon jó ötlet! De a családommal együtt tavaly karácsony környékén kijótékonykodtuk a fél pincénket így most jelenleg nem maradt semmim amit fel tudnék ajánlani. :frowning: De másnak biztosan van. ^^

Ez a topic napról-napra csak szebb lesz. Egyrészről nagyon jó dolognak tartom a dolgot, másrészről ezzel tényleg nagyon sokat segíthetünk bizonyos embereknek. :slight_smile: A projekthez sok sikert srácok, követni fogom a topicot, ha olyasmi van én is jövök felajánlással :slight_smile:

Például lassan el lehet megint kezdeni gyűjtögetni a Mikulásgyárnak. :slight_smile:

MikulásGyár

A MikulásGyár 2017. december 1. és 22. között tart nyitva, az Ötvenhatosok terén 9 és 21 óra között, a Lurdy Házban 10-től 19 óráig.

Postán is:
A Magyar Posta közreműködésével idén ismét lehetősége nyílik a legkisebb településen élőknek is az ünnepek közeledtével adományokkal segíteni a rászorulókat. Az adakozók bármely postán leadhatják ajándékukat a MikulásGyárnak 2017. december 1. és 22. között, ahonnan a Magyar Vöröskereszthez juttatja azokat a Posta.
Az adományokat az ország valamennyi postáján térítésmentesen veszik át. A dobozokra csupán rá kell írni nagybetűkkel: MIKULÁSGYÁR.

Miket lehet adományozni:
A MikulásGyár elsősorban tartós élelmiszert, tisztító- és tisztálkodási szereket, jó minőségű ruhát, könyvet, játékot, édességet vár adományként. Fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy a rászorultaknak tartós élelmiszerre van a legnagyobb szükségük, így, amennyiben lehetőségük van, hozzanak minél több konzervet, tésztát, lisztet, cukrot, rizst, olajat stb.

Mire kell figyelni:
A MikulásGyár nagyon szívesen fogad játékokat, könyveket is, ám arra kérjük az adományozókat, hogy olyan ruhákat, könyveket hozzanak, amelyeket maguk és gyermekük is szívesen fogadna. Az ajándékokat, adományokat, felajánlásokat nem szükséges becsomagolni, akár kézben, akár dobozban, akár nejlonzacskóban is hozhatják.

További infók: http://mikulasgyar.hu/index.php

#karácsony #ajándékozás #adomány
Alkalmi programlehetőségek (Teegrah-tól)

Jó ötlet, vagy lehet egy nap, amit a srácok kijelölnek, hogy aznap jótékonysági nap lesz, és minden aznap adományozott pénz majd jótékony célra fog menni, egy megszavazott szervezetnek vagy ilyesmi, és akkor úgy mond a The VR közösség nevében menne el az adomány az illetőknek.

Volt erről szó, csak a magyarországi törvények miatt ez rettentő nehézkes. De abban maradtunk az egy HH-ban, hogy mindenképpen meg lesz valósítva valamilyen formában. Várhatóan inkább tárgyi eszközzel fognak jótékonykodni, mert arra nem vonatkoznak olyan adózási szabályok, mint pl. egy pénzgyűjtésre. Legalábbis nekem nagyjából ez rémlik. :slight_smile: