[HH] Jótékonyság - beszéljünk róla

Egyik télen (talán két éve) kitaláltam, hogy veszek egy kiló szaloncukrot és elteszem a táskámba. Amikor találkozok egy hajléktalannal (mert elég sokat utazom a belvárosban, főleg aluljárókban) akkor odanyújtok neki egyet: “Boldog karácsonyt!” felkiáltással és megyek tovább. :smiley: Nagyon tudnak örülni egy apró kis meglepetésnek és nem kell drága szaloncukit venni, elég a zselés ami a legolcsóbb. ^^ Apró figyelmesség, szinte nem kerül semmibe, és mégis mosolyt tudsz vele csalni emberek arcára. :slight_smile: Na idén ki csatlakozik? :slight_smile: :wink:

6 Likes

Szerintem ezt is két oldalról lehet nézni: az ember így van kitálalva. Ezt is az ember(iség) hozta létre.
Lehet többre mennénk, ha nem egy idealizált világ után sóvárognánk, hanem elkezdenénk változtatni a világon.
Én pl sokkal nagyobb híve vagyok ha úgy segítesz valakin, hogy egy olyan pályára állítod amivel már boldogul ő is. Pl: nem pénzt adsz neki, hanem egy (jobb) munkahelyet.
Sokszor jó a gyors segély, de az emberek nem szeretnek kérni, mert azzal valahogy sérül az ember méltósága.

Kövezzetek meg, de én nagyon amondó vagyok, hogy pénzt adni nem szabad. Csakis kész terméket (ez alatt bármit értek ami nem használható fizetőeszközként), mert ellenkező esetben 90%-os valószínűleggel visszaélés lesz a vége. 2x estem ezáltal pofára, s akkor eldöntöttem, hogy soha többé. Az utcai kéregetőket zsigerből kerülöm. Viszont amikor csak lehet vért adok, mert az biztosan jó helyre megy. A régi ruhákat, alkalmanként leadom a parókián, bízva, hogy azokhoz kerül akik tényleg rászorulnak. Úgyhogy ha teszek valamit akkor azt közvetve. Számunkra, akik nem rászorulók (semmilyen értelemben sem), az a legfontosabb hogy ne hagyjuk magunkat azzá válni, ezzel már nagyon sokat segítünk rajtuk. Ez lehet nem egy cukormázas vallomás, de bár őszinte.

Sziasztok!

Lassan kezd aktuális lenni a téma, meg is ragadnám a lehetőséget, hogy felhívjam a figyelmeteket egy eseményre! A Nyíregyházi Állatpark facebookon osztotta meg az alábbi bejegyzést, szép, igényes állatkert, érdemes megnézni mindenkinek, ráadásul másokon is lehet segíteni, ha december 2-án ellátogattok oda és visztek magatokkal valamit!

2 Likes

Ezt ma találta tesóm, kiteszem ide is, hátha valaki tud segíteni:

5 Likes