[HH] Linkin Park + megemlékezés

Az AC-DC is megélt pár énekes és zenész elvesztést, mégis még mindíg a csúcson tolják.

De tény, hogy az új nem ugyan olyan lesz.

1 Like

@siredrive könnyű ezzel a pár sorral dobálózni, kifejezetten gratulálok a Korn gitárosának is, meg annak is, aki osztja a véleményét. Ahogy az előttem szólok is írták, a depresszió egy nagyon komoly betegség, és igen, lehet, hogy Mr. Korn kapott segítséget és ki tudott belőle “mászni”, sajnos Chester nem volt ennyire szerencsés. Kívülállóként én is önző dolognak tartom az öngyilkosságot, de soha nem tudhatod, hogy mi zajlik a másik életében/fejében és őszintén kívánom mindenkinek, hogy ne is tapasztalja meg soha.
Meg vagyok döbbenve, de nem tudom elítélni. Azokat ítélném el, akik mindezt nem vették észre. Hallgassátok meg az új albumot, olyan mint egy búcsúlevél, és egyszerűen a szívem szakad meg, miközben a One More Light-ot hallgatom. Ez nem volt elég jel? Nem mellesleg Chester egész munkásságában volt egy általános szomorúság, elkeseredettség, ebből egyértelmű, hogy nem újkeletű problémákról van szó. Mint láthatjuk, sajnos van az a pont, ahonnan már nincs visszaút…

@EnderPen “6 gyereket, egy nem is kicsit befutott bandát, és egy ekkora rajongói tábort nem felelőtlen dolog ilyen egyszerűen cserben hagyni, csak mert valaki drogfüggő, depressziós, vagy éppen alkoholista?”

Most visszatérnék ahhoz a ponthoz, ahol azt írtam, én is önzőségnek tartom az öngyilkosságot… DE… talán az igazi önzőség az, amikor egy ember kioltja az életét és az emberek első reakciója “itt hagytál/cserben hagytál”. Te is és mindenki aki erre gondol, ugyanúgy önző. Bár látom @EnderPen hogy te is nagy rajongója vagy a bandának, így félre ne érts, nem beszólni akarok, de érdemes ezen is elgondolkodni. “Csak mert valaki drogfüggő stb…’” te átgondoltad, mielőtt ezt leírtad? Szerinted ez egy kis semmiség? Egy kis köhögés, minek a cécó? Nem várom el, hogy megértsd, mit is jelent a depresszió, vagy a függőség, de pont ezért ne tégy hanyag kijelentéseket.

Én azt kívánom mindenkinek, hogy ebből az esetből tanulva gyakoroljon egy kis megértést és legyetek kedvesek egymással, az emberekkel. Mert sosem tudhatod kinek, mi játszódik le a fejében, mi történik az életében. Sosem tudhatod, hogy a tetteid vagy a szavaid kire milyen hatással vannak. A harag nem megoldás ezekben az esetekben.

Én ezzel a dallal búcsúzom tőle:

Soha nem felejtem el a mosolyát, amit a VOLT Fesztiválon élőben is láthattam, és soha nem felejtem el a saját mosolyomat sem, amit a koncert élménye váltott ki. A koncertről nézett felvételeket azóta is örömkönnyekkel néztem vissza, bár ezeket most inkább a szomorúság váltotta fel, tudom, hogy amint sikerül elfogadnom a történteket, ismét örömkönnyekkel fogok visszagondolni az összes csodás pillanatra, amit az elmúlt 15 évben okoztak nekem.

Viszlát Chester :cry:

9 Likes

Az ötlet nagyon szuper :slight_smile: Hátsz én személy szerint 1 számot nemtudnék kiválasztani :frowning: Az túl kevés, komplett albumok váltak a kedvenceimmé

R.I.P. Chester Bennington! :frowning: Sosem feledünk el!

2 Likes

Már a kezdetektől követtem őket. Chester hangját mindig is imádtam. Szomorú vagyok, hogy ez történt. Sajnálom, hogy nem talált más kiutat. Dühös vagyok, mert itt hagyott sok-sok embert (család, barátok, rajongók) és mert ez rossz példa a hasonló gondokkal küzdőknek… De remélem azért most már így békére lelt.
R.I.P. Chester a zenéden keresztül mindig velünk leszel! :cry:

3 Likes

Anno az első két albumukat és az első remix lemezt rongyosra pörgette a lemezjátszó, annyit hallgattam, és jó volt tudni, hogy nem csak én vagyok egyedül a világon, aki problémákkal küzd. Sajnos nem tudtam senkivel sem megbeszélni azokat a dolgokat, amik gyermekkorom óta velem voltak, de már hál’istennek nagyot fejlődtem azóta. :slight_smile:

Még tini koromban olvastam egy magazinban Chester lelki gondjairól, és reménykedtem, hogy meggyógyul, de az el-elcsípett hírmorzsákból már sejtettem, hogy nem fog :frowning: Nem török pálcát felette, mert olvastam a depresszióról és a drogokról, mert érdekelt, és tudom, hogy nem egyszerű változtatni.

Én is szeretem a hangját <3 Nyugodj békében Odafenn!! :cry:

1 Like
2 Likes

BZ is megszólalt a témában.

Érdemes elolvasni Chester kommentjét a Heavy című daluk szövegéhez.

#RIPCHESTER

4 Likes

Így egy hét elteltével is alig lehet szóhoz jutni.
Ovis korom óta hallgatom és szeretem őket. Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam eljutni a Volt fesztiválra, hogy élőben is meghallgathassam őket.
Készítettem Chesterről egy rajzot, ezzel is emlékezve rá.

Nyugodj békében! :disappointed_relieved:

5 Likes

Akit a saját gyermekeinek mosolya nem beszél le az öngyilkosságról, az betegebb mint a gyógyíthatatlan kórtól szenvedők. Nyugodjon békében.

1 Like

https://www.facebook.com/events/1910781085860705/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Erre nem jön senki innen? :confused: Én megyek.

:open_file_folder:Documents
└📁Music
└📁 Linkin Park
└📁 Bad Songs
└⚠️ This folder is empty

A gyermekkorom egyik (részben) meghatározó alakja most megszűnt… Nem is gondoltam volna hogy ilyen problémái vannak… Az alkoholról tudtam de a depresszióról nem. A sok negatív embert meg nem értem mert Chester BETEG volt. Jövendőbeli egészségügyi dolgozóként úgy vagyok hogy az egészséges akinek teljesül ez mind: teljes testi lelki és szociális jóllét (legalábbis ez volt 2014-ben az egyszerűsített WHO fogalom). Ha ezek valamelyike nem teljesül akkor beteg az illető. Nagyon sajnálom Chester családját főleg azt a 6 gyermeket. Nagyon nehéz lehet nekik feldolgozni hogy az apjukat elvesztették.

R.I.P Chester!

1 Like

Én csak ennyit szeretnék irni:

"When my time comes
Forget the wrong that I’ve done
Help me leave behind some reasons to be missed
And don’t resent me
And when you’re feeling empty
Keep me in your memory
Leave out all the rest
Leave out all the rest"

EDIT: A depresszióról pedig csak ennyit:

4 Likes

Te szemmel láthatólag semmit nem tudsz sem a depresszióról, sem a különböző drogok-alkohol befolyásoló hatásáról mindeközben. Továbbá külső szemmel ezt nem lehet korrekt módon megítélni. Meg egyébként is ki vagy te hogy ítélkezz ugyebár… :man_facepalming:
Persze véleménye mindenkinek van.

2 Likes

A témáról szó esett a 07.21.-ei HH-ban. (7:30-nál kezdődik)

Ez a topic arra irányult, hogy HH végén tiszteletből és emlékezés képpen, szóljon egy Linkin Park szám. Ez meg is történt.

Három hónap után egy ilyen sebet feltépni @ecember teljesen értelmetlen. Mindenkinek meglehet a saját véleménye erről az esetről is és az öngyilkosságról is, ehhez joga van mindenkinek. Amikor ez aktuális téma volt, már jó páran kifejtették a véleményüket. Ennyi idő után újra elővenni értelmetlen már, teljesen az öngyilkosság felé terelni pedig nem kell.

Az öngyilkosság megosztó téma, ami előkerült az említett HH adásban is. Ahogyan ott Pisti mondta:

“Ne balhézzatok egymással ezen! Nincsen semmi értelme.”

2 Likes

Vitát generálni felesleges. A témát én ezzel zárom.

"Az öngyilkosság nem vet véget a fájdalomnak, csupán a megtört túlélőkre hárítja azt."

Albert Y. Hsu
3 Likes