"Hideg" indításnál nincs kép a monitoron

Sziasztok!

A következő problémám áll fent egy ideje (kb. bő 1 hete) és nem tudok egyértelműen rájönni, hogy mi lehet a gond:
a gép bekapcsoláskor, ha egy ideig előtte nem volt bekapcsolva (kb. 15-30 perc vagy annál több) akkor nem ad képet a monitorra. Hallom, ahogy a BIOS “csippan” a Windows is betölt, de nincs kép. Ilyenkor rövid power gomb nyomással leállítom szabályosan a gépet, majd elindítom újra. Ekkor második vagy harmadik indításra már van kép és onnantól semmi gond (akárhányszor újraindíthatom vagy kikapcsolhatom és rögtön vissza, minden ok, megy szépen) egy újabb hosszabb leállításig. Pluszban még annyit tapasztalok, hogy annál az indulásnál, ahol már először látok képet, a Windows még alacsonyabb felbontással tölti be magát (ilyenkor a GPU monitor nevű widget-em azt mutatja, hogy “Microsoft Basic Driver” a VGA meghajtóm, majd ez átvált a tényleges kártyámra, GTX 1080-ra és ezzel az eredeti felbontás is megjön. Próbáltam már Windows újrarakást, BIOS elemcserét, de nem használt. Egyre nagyobb a gyanúm, hogy a VGA a ludas, esetleg a monitorom, de nem tudom mással tesztelni, így esetleg aki tudna ajánlani még valamit, amit hardver csere nélkül tudnék megpróbálni és közelebb vinne a megoldáshoz, azt megköszönném…

Driver is Friss a kártyán?
És ha tudod alaplapra kötni a monitort akkor próbáld meg azzal is mert akkor lehet azzal van a gond szerintem.

A legfrissebb. Sajnos alaplapra nem tudom kötni, nincs integrált vga, viszont új jelenség, hogy egy olyan játék, amivel ezelőtt órákig játszottam gond nélkül, most legkésőbb 5-10 percen belül szó nélkül kidob az asztalra…