Hogyan alapítsunk saját internet szolgáltatót?

Sziasztok!

Kicsit hosszabb, de szeirintem érdekes poszt lesz ez. Szóval nemrég láttam YouTube -on egy érdekes videót, ami eléggé megragadta a fantáziámat. A videó arról szólt, hogy egy férfi egy elég elhagyott területen élt, és nem volt internet a területen. A közelben volt egy mobiltorony, és onnan vezetett a házához internetet. A szomszédok elkezdtek érdeklődni ez után, és végül a csávó csinált egy saját internet szolgáltatót. Akit érdekel az egész videó, az itt nézheti meg: https://www.youtube.com/watch?v=p52PY_cwIsA. A videó annyira felkeltette az érdeklődésemet a témában, hogy utánanéztem a dolgoknak, és teljesen lehetséges saját internet szolgáltatót csinálni. Budapesten élek, pont egy olyan terület szomszédságában, ahol alig van gyors net. Csoda na van 100Mbit/s. Egyedü la Digi vezetett be optikai kábelt, gigabittel, de az csak a terület bizonyos részein elérhető. Így arra gondoltam, mi lenne, ha csinálnék egy saját internet szolgáltatót? Mivel félig-meddig értek ezekhez a dolgokhoz, viszont lenne pár kérdésem. ismerem eléggé a területet, és arra jutottam, hogy a leg célszerűbb az lenne, ha ha cégem telephelyéről, vagy a házamból sugároznám a netet a területre. Ahol egy viszonylag magasabb épületen elhelyezett antenna befogná a jelet, és egy szektor antennával szétszórná a területen. A két termék, amit használnék, az a Ubiquiti LAP-120 (ez lenne a szektor antenna, ami sugározná az ügyfeleknek a netet), illetve, illetve egy Ubiquiti NBE-5AC-Gen2 (ezzel sugároznám az internetet a területre, illetve az ügyfelek házán is ez lenne). Szóval ezek a cuccok elvileg 450+ Mbps -t tudnak. Az lenne az első kérdésem, hogy sok ügyfélnél hogy lehetne megoldani a viszonylag nagyobb sebességű internetet? Csak úgy, ha több szektor antennát és internet forrást használok? Mert ugye tegyük fel egy szektor antenna sugároz 450Mbps -t, és arra az antennára 2 ügyfél van csatlakozva, akkor az két felé fog oszlani, azaz ügyfelenként jó esetben lesz 225Mbps. Illik oversellingezni ilyenkor? Mert néztem, és a gigabites kapcsolatot csak a drágább (félmilliós) backhaul antennák tudják. Az pedig nem lenne annyira jövedelmező. Illetve az IP címeket hogy osztom ki? Valószínűleg vagy a Digi, vagy a Telekom üzleti szolgáltatását sugároznánk tovább, amihez ugye elvileg lehet venni fix IP címet, vagy több IP címet is. De ezeket hogyan osztom ki az ügyfelek között? Illetve hogyan lehet lecserélni a szolgáltató nevét az adott IP címnél? Mert ugye az elég ciki lenne, hogy ha megnézné az ügyfél az IP címét, és a Digi -t vagy a Telekomot írni ki szolgáltatónak (mert ugye tőlük lenne a net). Előre is köszönöm a segítséget! :slight_smile: Remélem indítok egy érdekes topicot.

Ennek magyarországon puszta jogi akadájai vannak.
x szolgáltató lehet összesen.
pl mobilnál is 3 az állami limit.
Ezért veszik tőlük a szolgáltatást a tesco és a lidl saját mobilszolgáltatással.

Plusz a piacrakerülés, bejegyeztetés, stb. Több milliós tétel.

Nincs állami szabályozas arra, hogy hány szolgáltató lehet az országban, a szabályozas más feltételeket szabnak. A szabad verseny törvényileg engedélyezett alapjog. Az hogy ennyi szereplő van a piacon pusztán csak a befektetési költségek és piaci meret miatt van.
Tegyük fel hs van eleg zséd szabadon bérelheted bármelyik mobil szolgáltató kiépitett hálozatát akiknek reális aron berbe is kell adniuk azt különben jön a GVH vagy bizonyos esetekben a bíróság
A mol/blue/tesco stb. mobil szolgáltatások kicsit másról szólnak.
Gondolj bele ha 3 mobilszolgáltató lehetne csak, nem indithatna a Digi sem, pedig megteszi.

Topicban felvetett kérdésre válaszolva azonban a kérdező az általa magánszemelyként igénybe vett szolgáltatását nem értékesítheti tovább semmilyen formában, ahoz szolgáltató vállalattá kell válnia ügyfélszolgálattal és egyébb finomságokkal

https://startyourownisp.com