Hogyan telepítsek Oculus Rift DK2-t?

Szeretném feltelepíteni az Oculus Riftet (DK2) pc-re(win10). Lehetséges-e, ha igen, hogyan? A válaszokat, segítségeket előre is köszönöm!

Működik a jelenlegi Oculus Setup-al is, amiben ugyan jelzi, hogy a DK2 nem támogatott, de attól ugyanúgy használható, mint a CV1. Az Oculus honlapjáról letölthető a Setup fajl.

Ha régebbi tartalmakat szeretnél kipróbálni, akkor a korábbi Runtime-ok telepítése szükséges, ami sajnos nem futtatható a jelenlegivel egyszerre. A Runtime-ok az Oculus honlapján megtalálhatók.

Ha bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, akkor írj bátran, segítek.

chris_vr tudnál nekem segíteni? 2 napja kinlódok de nem akar összejönni

Persze, remélem igen. Hol akadtál el?

Már fent vannak a driverwk de mostmár nem kapcsol be a rift
Win7

A jelenlegi Oculus Setup-al, vagy a régebbi Runtime-ok valamelyikével próbálod?

Csatlakozók rendben vannak? A szenzor kis Jack csatlakozója is?
Ha megnyitod az Oculus szoftvert, a szenzoron világít a kis kék led?
A Headset nem lett véletlen kikapcsolva? ( jobb felső részen egy kis gomb)

Régebbivel és a kamera nem világít. Kipróbáltam másik gépen és ott bekapcsol a rift

Ja és ma reggel még ment csak a kamera nem azímóta ukra raktam a gépet hátha de nem

Nekem is volt hasonló gondom vele, de megoldódott azzal, hogy teljesen kipucoltam a rendszerből, majd újra raktam a Runtime-ot. Azokból is csak kettőt használtam felváltva, tartalmaktól függően, a 0.6.0-át és a 0.8.0-át.

Melyikkel próbálod?

Tipp: a szenzor akkor világít biztosan, amikor az asztalon folyamatosan nyitva van a Runtime, és nem a tálcán elrejtve.

Én 0.5 től 0.8ig felraktam mindet, a kamera meg akkor villan csak be amikor bedugom és annyi. Ma már 2x raktam újra a gépet

Ja és a runtime ba azt írja hogy ready de nem jó

Azt javaslom pucold ki teljesen a rendszerből az egészet, és próbáld a 6-os, vagy a 8-as valamelyikét.

1. Tisztítsd meg a rendszert az összes Oculus fájloktól.
  2. Ellenőrizd az összes csatlakozást.
  3. Telepítsd a Runtime-ok egyikét.
  4. Hagyd nyitva az ablakot az asztalon, mikor próbálod.

Nekem ez a módszer segített, amikor nem működött. Ha nem megy elsőre, akkor ismételd meg a telepítéseket. Sajnos türelmet igényel, de menni fog.

Próbáltad már a jelenlegi Oculus Setup-al? Ha nem, érdemes azzal is kipróbálni.

A Runtime-ban a Rift Display Mode-ban beállítottad az Extend Desktop módot? Az is okozhat hasonló jelenséget, ha Direct-ben van és nem Extend-ben.

na azt nem állítottam be
igen próbáltam az ujjal és azzal sem

a rift mostmár megy de a kamera nem

Indítsd újra a rendszert. Amikor indítod a Runtime-ot, maradjon nyitva az asztalon. Esetleg csatlakoztasd újra a szenzor Jack csatlakozóját.

már próbáltam de semmi

Próbáld meg egy másik Runtime-al. Szedd le a jelenlegit és tegyél fel egy másikat. 0.6.0-tól érdemes használni.

most felraktam a 0.8at azt írja minden ready de a kamera nem világít és amikor elindítom a demo screent nem kapcsol be a rift -.-

már kezdem feladni xD