Hogyan telepítsek Oculus Rift DK2-t?

A 0.6.0-val próbáld, Extend módban. A 0.8.0. Direct módba megy.

Én is elég sokszor próbálkoztam vele, de addig próbálgattam ezeket a módszereket, míg végül működött rendesen. Még azt is megpróbálhatod, hogy indíts el több tartalmat változatosan, független attól, hogy nem világít a szenzor.

leszedek mindent a géprol most. netán letudnáéd írni runtime mellett mi kell még? lehet kihagytam valamit vagy nem tudom

Reggel megcsináltam ezeket végre felismerte a gép a riftet. Próbálkoztam azookkal amit írtál ezután újra nem ismeri fel.

Nem értem mi lehet a probléma

Mint említettem, nekem is voltak hasonló problémáim vele, de azért ennyire nem volt makacs az eszköz, működött rendesen.

Az alábbiakat javaslom:

1. Válaszd le a Headset összes csatlakozóját a PC-ről.
  2. Kapcsold be a gépet és szedj le minden Oculus fájlt. (rejtettből, registryből is)
  3. Kapcsold ki a gépet, majd csatlakoztasd újra a Headset-et. (ha lehet, akkor másik USB portokba)
  4. Kapcsold be a gépet és telepítsd a Runtime-ok egyikét. A 0.6.0-át javaslom. (állítsd be az Extend módot)

Ha nem világít a szenzor, attól még működhet. Próbálj meg valamit futtatni, ami 0.6.0-ra készült.

Egyébként ha a jelenlegi Oculus Setup-ot telepítenéd, akkor azzal nem lenne macera, egyből működik. Annyi van vele, hogy telepítéskor ki kell hagyni a beállításokat, mert nem támogatja a DK2-t, viszont attól ugyanúgy működik. Sajnos a regi tartalmak nem futtathatók vele.

Mostmár elvileg működik a gép felismeri a dk2t de a kamera még mindíg makacs és a 0.6ban mikor rámennék a demo scene re nem hozza be

Ja és a runtimeban azt írja hogy no tracker attached

Biztos, hogy a szenzor kis Jack csatlakozója a helyén van? Ami a Headset vezetékén van. Csak azért, mert azon két csatlakozás van, az egyik az adapteré, a másik a szenzoré. (Sync Out)

Igen jóba van dugva

A 0.6 megy win10en? Mert lehet akkkr megpróbálom úgy

Működik, de nem az igazi. A Runtime-okhoz a Windows 7-et javaslom.

Amúgy mindenképp ragaszkodsz a régebbi Runtime-okhoz? Nem próbálod meg a legújabbal?

Hát ha pl a dirt 3 at vagy ilyesmi játékokat összetudok vele hozni nekem mindegy igazábol

Egyébként a kamerát nem érzékeli a gél

Próbáld meg a letölthető Oculus Setup-al. Ha azzal sem működik, akkor ott más probléma lehet, nem szoftveres.

Rendben

Letöltöd, telepíted és kész is. Nem kell semmit beállítani. Azzal egyből működnie kell.

Megcsináltam. Az van hogy megy de zöld a kép és elég szar hogy úgymondjam az oculus homeban

Videokártya rendben van a VR-hoz? A zöld kép furcsa jelenség. Nálam sose volt ilyen.

Sapphire om van de elvileg igen

Most rakok fel egy másik drivert