Hol szerezhető be Magyaroszágon a rift+touch legjobb áron?

Csak annyi tennék még hozzá h tudtommal bármilyen kontrollerrel kompatibilis, hiszen független, driverek/dzsex programok végzik a kompatibilitást. :wink:
Ja és jön a kontrolleres 8k nagyobb látószögű változat! :slight_smile:
Nekem amúgy van Razer Hydrám is… Dzsex szoftverrel állítólag Rifttel is műkszik habár nem tudtam kipróbálni mert nincs Riftem, de maga cucc jó, ha vkinek kell hozzá program ak írjon. Próbáltam több játékkal is, legjobb persze Portal 2vel.
Nyilván vennék Touch-ot csak felvetem, mert gondoltam Pimaxot ezzel próbálnám, ill Riftet amíg nincs Touchom…
Off is Off. :sweat_smile:

Körül szoktam nézni az “olcsóbbat.hu”-n amikor keresek valamit és ott is mindig hozza a lista. Elég jó áraik vannak.
Cseh cég így nem nagyon volt bizodalmam hozzá de rendkívül segítőkészek mind mailben mind telefonon. Most rendeltem HEPA filtert a porszívóba, fél áron van a legolcsóbb magyar bolthoz képest. Alaplap is onnan lesz 25%-al olcsóbban mint az iPon-nál. Van budapesti boltjuk is ahol át lehet venni az árut de a kiszállítás is olcsó.

Auto/repülőgép szimulátorhoz ok

Nem ok ahhoz sem, ezt írtam korábban. Persze értem, hogy te elsősorban a controller szemszögéből mondod, ebben igazad van.
Viszont egy repülőszimulátorhoz, ha az ér bármit is, akkor kell a 6DOF, vagyis hogy ne csak forgatni tudd a fejed, hanem mozgatni is. (Még WT-hez is, pedig annál elég nagy túlzás a szimulátor szó :slight_smile: .)

NickFrizen.
Ami a többit illeti a korábbi posztomból a NOLO (ha jól emlékszem a nevére) egy mostanában megjelenő kütyü, ami arra hivatott, hogy ezt a hiányosságot orvosolja. De az még egy százas dollárban ha jól emlékszem, ráadásul az első hírek szerint mégsem működik együtt a Pimax-szal.

Ami a szoftveres megjegyzést illeti: nem akarok hülyeséget írni, mert a részletekre nem emlékszem pontosan, de a lényeg, hogy nem teljesen kompatibilis a “nagyokkal” szóval lehetnek használhatósági problémák.

Plussz nem tudom, milyen a hardverigénye. Nagyobb felbontás komolyabb követelményeket sejtet, és nem tudom, ennél van-e valami ASW-hez hasonló megoldás.

De ahogy mondtam, mivel én elsősorban repszimhez akarom használni, így már magában a 6dof hiánya is elég, hogy ne kelljen:)

Viszont érdemes odafigyelni a rájuk mindenképp.

Igen, igaz. Még nem jutottam el oda, hogy rep szimulátoron próbáljam ki a Riftet de a 6DOF onnan tényleg hiányozna.
Korábban az FSX-el voltak házibarkács próbálkozásaim (webcam+infra ledes fejszett) és a legnagyobb előny az volt, hogy közel tudtam hajolni a műszerfalhoz.
Ha jól láttam a VIVE is fejleszt nagyobb felbontásra (4K szemenként) csakhát ezek a cuccok mindig drágábbak lesznek. Persze jobbak is.
Pimaxhoz 1080-as kártya biztosan kell. Rift meg már elmegy 970-el is.

Egyébként hogy írjak on topicot is: amazon.de-t tudom ajánlani rift beszerzésre.
196 ezerért volt itt, házhoz szállítva, kevesebb mint egy hét alatt (normal delivery, nem express).
(Csak figyelni kell, hogy ne hagyd, hogy ők váltsák forintra, mert akkor plusz egy tizes…)
Ha valakit használtak is érdekelnek: olyanokra is lehet ott jó ajánlatokat találni.

Oculus Rift

A 8k Pimaxel az a különös hogy az szinte egy összevallogatott VR pack mert a headset az a pimax, a kontroller talán vive vagy rift, tehát az már érdekes, de szerintem árban már annyi mint a nagyok.

XD Csökkent a Rift+Touch bundle! ára nyári akció keretében 400$ra!! :stuck_out_tongue:
Bocsesz…

De nem csak amerika területén érvényes ez az ár? Amazonon és mindenhol máshol, ahol felénk lehet kapni, jóval drágább. 400 dollárért én is beszerezném, de honnan?

én is olvastam, de nem tudom hogy mennyire éri meg onnan berendelni, vagy hogy mennyit dobnak rá pluszba :smiley:

amugy kérdés, mennyire hosszu a Rift/vive kábele? a szobám kicsi, de a nappali előtt van. Ha oda rakom a szenzorokat, vajon kiérnek oda a kábelek? :smiley:

Rift gyári kábele 4 méter. A szenzor olyan 2-3 m lehet. Az USB-t gond nélkül lehet hosszabbítani. A Rift HDMI kábele már érzékenyebbnek tűnik, 2 métert toldtam rá de néha egy pillanatra elsötétül a kép. Bár lehet, hogy a kábel gagyi.

Sztem azért (is) lehet az mert egyszerűen ki mész szenzor látószögéből, ennyi. Próbáld ki határait, helyezd arébb/vegyél még. :stuck_out_tongue: :wink:

Sziasztok,

A nyári leárazás kapcsán gondoltam én is, hogy beszerzem a Rift+Touch-ot, viszont a beszállítást nem tudom hogyan tudnám megoldani, külföldi ismerősöm nem nagyon van, akihez tudnám rendelni. Valamilyen futárszolgálatra gondoltam, pl. UPS, de másik topic-ban olvastam, hogy a fizetéssel is lehetnek gondok ha külföldi címre rendelem és magyar kártyával szeretném fizetni. Bármi javaslat?
[Topictól eltérő]
A jelenlegi laptopomon a videokártyára (AMD Radeon R5 M230) azt mondta a system check, hogy kevés (a többi követelményt teljesíti). Az év folyamán később terveztem beszerezni egy Level One-t, a két beruházás egyszerre viszont kicsit borsos kezd lenni, meg el is fogyott a shop-ból jelenleg. Szerintetek tudnám használni a laptopon a Riftet elfogadhatóan?
Válaszokat előre is köszönöm!

Ez engem is érdekelne! Én tudnám ismerőshöz rendelni, de inkább hozatnám egyből ide.

Amazonon is 400 dodo, szállítanak is ide, csak az a kérdés, hogy mennyire fogják ezt megvámoltatni? Mert ha nagyon, akkor inkább rendelem Németországba, aztán majd az ismerősöm áthozza.

Rendelt már valaki amazonról?

Szerk: Ezt találtam: http://www.amazonom.hu/amazon-mennyi-vam-es-afa/

Tehát akkor elvileg nincs vám, csak áfa ?

Amúgy azt nem tudja valaki, ha USÁból rendelem Németországba a hivatalos oldalról, akkor ott a szállításon kívül van-e valami vám?

Szerintem nem! Még a leggagyibb játéknál is meg kell legyen a 90 FPS! Ha alatta van, az már nem túl kellemes. Nyilván el fog indulni, de az a kis kártya nem hiszem hogy bírná!

Köszi a választ! Akkor keresek valami más megoldást, vagy lehet hogy idén korábban jön a Jézuska és hoz egy új gépet :smiley:

Azt írja Eu-n belül és egyelőre UK is ide tartozik, nincs vám bár az nem is lenne túl nagy összeg. Ha ide rendeled, akkor a szerény 27%os áfánkat bele kell számolja a bruttó árba, automatikusan. Ebből nekem az jön le, hogy úgy lehetne spórolni, ha olyan országba rendeled, ahol alacsonyabb a forgalmi adó. Szóval gyakorlatilag bármelyikbe, ha jól tudom 3.-ak vagyunk a világon. :smiley:

Ui: utánanéztem közben, a 3. hely még a 25%-ra vonatkozott, 27%-al csont nélkül elsők vagyunk.

Köszi!

Közben számolgattam, marad a hivatalos store. :frowning:

Sajna az angol amazon fontban számolja a 400 at, az úgy már borsos. +4-5 hét is lehet mire ide ér. Az oculus oldaláról meg 400 euro + 50 dollár a szállítás Németországba. Nem tudom ott jön-e hozzá még valami, de ha lesz is valami minimális vám, akkor jobban járok onnan mint az amazonról.

Néztem amazon.com ról is, ott meg 160 dollár csak a szállítás, és valami 200 a vám! :open_mouth:

Már csak az a kérdés, hogy akkor az oculustól közvetlen Németországba, a 450-re rá jön még valami?

@SFGeri : Te ha jól tudom onnan rendelted. Volt valami többlet költséged?

Kijavítanálak, a 27% ÁFA mellett vámtarifa árat is rádobnak amit az áfa nélküli árra szàmitanak rá, 0-12% is lehet. És a szállitással együtt lévő árat nézik. Tehát jobb esetben ha 0 a vámtarifa, akkor 571Euro lesz, ami 175.000 ft. Rosszabb esetben a max vámtarifával 640€, azaz 197k ft ha jol számoltam. Itthon 230ért lehet használatlanul, felbontva beszerezni :smiley: szoval szerintem igy is megéri

Ez kb. az 5. verzió már amit olvasok… Van aki már rendelt, és pontosan meg tudja mondani mennyit fizetett? Mert mindenhol mást olvasok, és kezd egy kicsit frusztrálni a dolog… :stuck_out_tongue:

Mert ha így van, akkor inkább megrendelem az angol amazonról!

Elvileg ebben az árban már minden benne van.

ez hivatalos infó :smiley: miért, ez amit linkeltél, honnan érkezik?

Ne ez az, hogy azt nem írják. Szerintem Angliából. Az ár alapján. Én csak attól félek, hogy ezután a nyakamba varnak még valami taxot. Mert az oculus store is 450 dodót ír. (400 a rift + 50 a szállítás) Aztán utána hol követelik a többit?