Hol szerezhető be Magyaroszágon a rift+touch legjobb áron?

Sziasztok.
Mi öcsémmel hétfőn rendeltük be a cuccost a német amazonról (mivel EU-s tagállam ezért nincs rajta vám) az áfával nemtudom hogy kell e számolni de gondolom azt alapból levonta. 400 eurós áron a végösszeg amit fizetett öcsém az 156eFt (tehát a 400eur olyan 122e +27% körülbelül ki is lyön a matek).
És plusz pont h kövihét hétfőn meg is foglyuk kapni :smiley: 1 hét a szállítás bitang, bezzek a magyar postán van hogy több… nah mind1 off.

Szóval ezeket tudom mondani, remélem tudtam valakit tályékoztatni.

Köszi! Nekem sokat!

Most már meg merem rendelni én is! :slight_smile:

német amazonon csak 600 euro felett találom :smiley: esetleg linket tudsz dobni? telóról kicsit macerás :smiley:

Én az angol amazonról rendeltem, elvileg jövőhéten lesz elérhető. A pénzt még nem vonta le.

Szerk: 161K lesz kb. 400 font az alap ár, szállítás meg csomagolás + 40 font. + 27% áfa ahogy mondtátok.

Na ez az. Az a 27% a probléma :smiley:
Van 1-2 ismerősöm akit esetleg megkérhetnék hogy vegye át a csomagot, és postázza át, de lehetne egyszerűbb is :smiley:

A posta díj kb. annyi lenne mint az áfa, számolgattam jobbra-balra én is, sajnos nem találok jobb megoldást.

Ha valakit érdekel, itt az összesítő az angol amazontól:

Most néztem BestBuy-ban is 400$ a boundle. Ha marad az az ár Szeptemberig akkor szerintem megveszem kint.

Alza.hu-t már írtam, most már használtat is adnak. 170 205 Áfával együtt a Rift.
Valszeg úgy válik használttá, hogy netes rendelésre hivatkozva egyesek visszaküldik (és visszakapják a pénzt) miután kijátszották magukat. Nem szép dolog de rafkósan így lehet ingyen bérelni Riftet pár napra.
iPon bontatlan bruttó 211 000 most.
Ehhez jön még a touch controller ami itthoni vásárlás esetén az Alzánál a legolcsóbb bruttó 50 787 vagy amazon.de-ről 116 Eur környéke.

Egyik se tűnik jó üzletnek… 161 ért rendeltem mint mutattam, és ebben benne van a touch controller is! :slight_smile:

Na mind1. én megvárom az utazást, ha addig elúszik az ára akkor ez van, majd később :smiley:

Úgy tudom 6 hétig van ez a 400 dolláros akció kint. Szval olyan augusztus közepéig lesz sztem kb.

Ez így barátinak tűnik :smiley: Csak rift egyelőre nincs raktáron… de én ezt meg is rendelem…

Nekem már jött mail, hogy ugyan ugy 21. től lesz elérhető mint a controller! :smiley: Elvileg 21. és 25. között jön mind 2!

U.i: Szerintem takard ki a képen a lakcímed! :wink:

Amúgy pár éve én is ott laktam! :slight_smile:

Nem fosok az ilyen adatlopásoktól :smiley: Nem nagyon izgat… Hacsak nem állít be hozzám valaki a rifttért xD

De még mindig sokat gondolkozom a VIVE-ban. Az a baj hogy a riftet még nem próbáltam, csak a HTCt. És a Review-ok szerint a rift jobb kényelem terén, de a szenzorok és a látószög miatt inkább a Vive felé húzok… Csak akkora az árkülönbség is… :smiley:

Én is így voltam vele, aztán tegnap kipróbáltam a riftet. Pesten a playVR-nál.

Tapasztalatok: A tracking nagyon jó, a szenzorok nagyon kényelmesek! Finomabban követi mint a vive! Ami hátrány, ha kitakarod a kamerát, akkor nem látja őket. Ettől nagyon tartottam, de amúgy nem zavar annyira. Hátra tudsz fordulni, ha nagyon akarsz, picit oldalazva, és akkor ugyan úgy látja!

A rift képe kicsit élesebb (szerintem), összességében nagyon tetszett, a szenzoros dolgot meg elvileg meg lehet oldani, ha veszel egy 3. szenzort. (ez még kísérleti fázisban van)

Úgy mentem el kipróbálni, hogy majd utána eldöntöm hogy veszek-e, és hát nem kérdés! :slight_smile:

És álló játékra ugyanannyira alkalmas mint a vive? Mert végső soron mégiscsak ez adja a legnagyobb VR élményt, hogy a szoba közepén hadonászol :smiley: (Egyébként a rift képe élesebb, de nem a kijelző miatt, hanem a lencsék miatt)

Én tudtam hogy mik a hardware különbségek a Vive és a Rift között, de szerintem annyira nem nagy. Végső soron az döntött hogy nincs egy tiszta akadálymentes szoba beüzemelni plusz hát most ezzel az akcióval instaBuy :smiley:

Igen, egyben nagyon jó kedvezményt adnak rá és ha tényleg benne van az ÁFA akkor nagyon baráti az ár.

Mi is a PlayVR-nál voltunk csak VIVE-al nyomtuk dualban :slight_smile:
Pár nap múlva már ment is a megrendelés a Riftre :slight_smile:
A Rift képe nekem is jobbnak tűnk. Touch is sokkal kézreesőbb.
Most a 3. szenzort próbálom begyűjteni.

Tökéletesen alkalmas szoba léptékű vagy álló játékra. A kábel kicsit rövid (4m) de meg lehet toldani.
Nekem kb. 90 fokban szemben van a 2 szenzor így ha hátat fordítok akkor a kontroller kikerül a képből. Majd a 3. szenzor megoldja. Bár ha egymással szembe raknám a kettőt akkor lehet, hogy elégséges lenne.