Homokszem a gépezetben

Sziasztok !

Az a helyzet hogy adott egy gép, ami nem kapcsolt be indításkor(fekete kép)
vagy csak nagyon sokára. A következő alkatrészek lettek benne cserélve:

• AMD A8-9600 AD9600AGABBOX PROCESSZOR
  • G.SKILL VALUE 4GB 2400MHZ DDR4 F4-2400C15S-4GNT MEMÓRIA
  • ASROCK A320M-HDV R4.0 ALAPLAP

Csere után ugyan ezt produkálta a gép. Ezek után a benne lévő 400 W táp helyett volt két másik.
Akkor is ugyan azt produkálta. Szerintetek mi lehet a gond ?
Nekem még olyan tippem van hogy az eredeti táp zárlatot kapott és kicsinálta a régi meg az új alkatrészeket is.

Ebbe a BIOS-t is beleértjük, vagy azon hamar átment?

Ha nem indul akkor még a bios-ig se jut el…
Felbúg, megy de ennyi :frowning:
Ha elindul akkor normál működést produkál.

Táp nem kap “zárlatot” és kétlem, hogy kétszer egymás után ugyanúgy megy tönkre egy gép. Egyébként a jövőre való tekintettel ha bármi gond van a géppel és miután kizártuk a szoftveres (beleértve a BIOS beállításait) hibákat, a táppal kezdünk csereberéni.

Videókártya van, vagy az APU-ban levőt használod? Amkor nincs kép, biztos nincs kép vagy csak a monitor kábele vagy maga a monitor szar? BIOS reset volt? Utána sem jobb? Próbáltad leredukálni a gép alkatrészeit minimálisra, vagyis csak a táp, alaplap, 1db RAM és a proci legyen bekötve, semmi más.

Integrált kártyával megy, monitor teszt volt másik kábellel és monitorral. Bios-reset volt lecsupaszítás volt. Első setup VGA-kártyával is tesztelve volt, ugyanúgy vagy nem indult vagy nagyon-nagyon lassan.

Skacok, az nem lehet hogy az alaplap nem látja a procit és csak egy biosz frissítés kellene ?

Nope, ez a kettő dolog nem fér össze.(https://www.asrock.com/MB/AMD/A320M-HDV R4.0/index.asp#CPU)

Nekem AM2+ gépemnél volt ilyen, ott a ram foglalatok finnyáztak.Néha 5-6x ki-be pakolgattam a ramokat mire elindult a rohadék.De ha elindult és nem nyúltam hozzá gond nélkül ment.

Lehet döglött gomb elem. Tessék kicserélni azt is ilyenkor ~400Ft-os beruházás, sok fejfásától kímélhet meg.

Megvan a hiba…
A Memóriával nem volt kibékülve, hiába volt a támogatottak között…

Ezek alapján minimum valamelyik modul döglött szvsz.