Hova tűnt a Palit 1080 Ti ? :D

Szevasztok!
(Előre kiemelném hogy pontosan a " Palit GeForce GTX 1080 Ti GameRock 11GB GDDR5X 352bit PCIe" videókártyáról van szó, nehogy félreértse valaki mert rövidítek :slight_smile: Elnézést)
Tervben van hogy a napokban elindulok beszerezni a Build ajánlóból az “Enthusiast” Buildet (innen is köszi sutyomaticnak azokért a szuper összefoglalókért :slight_smile: )
A gond az csak azzal van hogy mikor még 2 hete néztem legalább 6-8 boltban volt kapható megközelítőleg 250-es árban aztán sajnos mostanra kicsit megijedtem. Ahogy észrevettem már pár napja abból a 8 boltból maradt 1db (Emag) ahol az a kis barátságos 320k-s árban vírít (sőt még ott sincs raktáron ha jól láttam).
Elkezdtem tehát kicsit körülnézegetni és sajnos nem nagyon találtam olyan helyet ahol vehető lenne.
Legrosszabb esetben igyekszem majd külföldről beszerezni de örülnék ha esetleg valaki olyan akinek van valami tippe vagy hasznos tapasztalata az megosztaná velem a gondolatait.

Köszi hogy elolvastad és megpróbálsz segíteni :slight_smile:

Az van, hogy nem lesz több 1080Ti. Az Nvidia megmondta, hogy nem fognak többet gyártani, így ha akarsz venni, azt minél hamarabb kell, mert gyorsan fogynak

Kezdenek elfogyni a 1080Ti-k, mivel a helyét a 2080 veszi át. Gondolom nVidia már nem gyártja a csippet, így ha a készletek elfogynak, nem csak palit de semmilyen nem lesz újan.

Hát ez így elég para :smiley:
Annyira nem vagyok benne. Gondolom a 2080nak jobban utánna néztetek. Ugye ha jól tudom az RayTracing miatt lett nagy szám de az még jelenleg nem a leg bíztatóbb dolog. Legalábbis nem annyira csalogató. Esetleg van valami ötlet merre mozduljak? Kezdjek el 2080ban gondolkodni? Mármint a 1080ti szerintem egy szuper videókártya de szívesen meghallgatnálak titeket is arrol hogy miben lenne értelmes gondolkozni.

Hát ha van rá pénz én szerintem vennék egy 1070Ti-t vagy hasonlót és amikor a Navi release date-jét jövőre, eladod használtan, és váltasz. De amit most tehetsz hogy gyorsan lecsapsz egy 1080Ti-ra, vagy veszel 2080-at amivel tudsz DXR-t használni, ami (úgy tűnik) egyre életképesebb

Kb mindegy hogy 1080Ti-t vagy 2080-at veszel teljesítmény szempontból.

A 2080 az újabb driverekkel várhatóan jobb lesz, és mégis csak ott a RT mint opció, amit egyre több játék fog támogatni.

Ha egy árban vannak, akkor 2080-at vennék, ha érezhetően olcsóbb a 1080Ti akkor azt.

Talán 2070-el támadnék …

Jólvan, köszönöm. Sajnos 2080 még nem mozog túl jó árban, szóval szerintem igyekszem lecsapni egy 1080 Ti-ra. Esetleg ha nem gond tudnátok olyan 1080 Ti-t ajánlani ami megéri?
Nem lustaság itt az ok, szimplán tudom hogy az én szemem megtéveszthetik elég egyszerűen és ha már itt vagyunk hátha valaki más más gyártót ajánlana esetleges személyes tapasztalatok miatt :slight_smile: Annyira csak nem off-topic.
Tényleg nagyon szépen köszi amúgy az infókat srácok :slight_smile:

Igazából bármilyen 2-3 centis kártya megteszi. Az ASUS ROG kártyákkal az szokott lenni a bak sokaknál hogy túlárazott.

Ha 1080 ti kell, akkor ezeken a helyeken van még. Itt is legocsóbb az emag o.O

Ha 250 körül néztél 1080 TI-t, ez bele kellene férjen. EVGA, 2080… Szerintem jobb buli mint a 1080 ti.

Szuper lenne :smiley:
De sajnos ha megnézed elírták a cikkszámot hiszen az ott egy 2080 cikkszáma de a neve és a képe is egy 2070 :frowning:

Jogos. …

Akkor 260-ért…

http://www.220volt.hu/Gigabyte+GeForce+RTX+2080+WINDFORCE+8G+GV-N2080WF3-8GC