HTC vive kijelző probléma

Sziasztok! Pár napja kaptam meg HTC viveomat. Volt egy probléma azzal hogy nem érzékeli a gép de megoldottam.Simán végigment a tutorialon a steam vr kijelezte ready-nek.De amikor elindítasz egy játékot semmit nem látni,a steam vr azt mondja ready.Jobb lencsében szürkeség balban fekete. direct mód be van kapcsolva. A gépemnek el kéne bírnia: Nvidia geforce GTX 960,Intel Core i7, 3.40GHZ, WIndows 10 x64bit. Valami segítség?

Hivatalos oldalon a minimum egy 970, az ajánlott egy 1060. Ez a videokártya normál gamingre is korlátoltan alkalmas, nemhogy VR-ra. Szerintem elégtelen a hardveres követelmény.

1 Like

És azért nem lehetne látni a játékot mert a monitoron 90 fps-el fut

Nem tudom, pontosan a te esetedben mi áll fenn, de a videokártyád nem éppen a támogatott kategória VR-ra, ennyi biztos.
@meteoric87 @sutyomatic mit gondoltok? :thinking:

Indítsd újra a headsetet / linkboxot, hátha.

SteamVR Opciók > Eszközök > vagy mi a hajam lehet magyarul:

k%C3%A9p

Nekem is angol,de nem működik így se. szerintem vagy magával a szemüveg gyártásában volt a baj vagy a videókártyámmal. Hamarosan lesz egy jobb videó kártyám

Az összes displayport / HDMI kábel a videókártyába van dugva? Ugye nem dugtad teszem azt alaplapi videókimenetre az egyiket?

Igen a videókártyába van bedúgva. Igazábol már 2 napja “szerelem” már mindent megpróbáltam

Valószínű az lesz visszaküldöm hogy javítsák meg ha baja van

Még azt láttam valahol hogy be kell állítani elsődleges videólejátszónak de nem ismer fel semmit csak a monitoromat

Másodlagos kijelzőként csak akkor megy, ha a Direct Mode-ot kikapcsolod.

Valószínű az lesz visszaküldöm de azért köszi a segítséget

Próbáld még meg hogy SteamVR-t kikapcsolod és a Linkbox-ból a headset oldali kábeleket kihúzod. Indítsd el a SteamVR-t és mikor nyikorog hogy nincs headset akkor csatlakoztasd.

Ha úgy sem akarja, akkor sok öteletem már nincs. Vive drivereket / szoftver csomagot felraktad gondolom?

Megpróbáltam már. Igen a legujabb drivereket kérte már letöltöttem

Én egy éven keresztül gtx960-al rifteztem, birja az, csak nem minden játékban 90 fps-sel (45 re lockol) és persze supersampling is kilőve.

1 Like

Más forumon olvastam, egy próbát megér.
Húzd ki a naracs oldalon lévő kábeleket. Inditsd el a SteamVR-t és várj amég nem írja, hogy nincs csatlakoztatva. Utána dugd be először a vive tápkábelét utána az USB-t és végül a Hdmi-t.
Álítólag segít. Sok sikert!! :slight_smile:

Meg lett oldva a probléma a szemüveggel volt a baj. Az új tökéletes működik. Egy kérdés
ugye. HTC-hez van ez a ingyen 2 month subscription ami játéékot kikérek a hónap végére el tűnik?

Kedves mvm233 !
Ne változtasd meg a bejegyzés címét “megoldva”-ra ha sikerült megoldást találni a problémádra, mert lehet másnak ugyan ez a baja és a cím hiányában nem fogja megtalálni a bejegyzést!
És ne adj a saját válaszodra megoldás pipát, elég gáz szerintem, mint facebookon a saját posztodat lájkolni!
köszi!

A kérdésedre a válasz igen, hónap végére el tűnik.

4 Likes