TheVR Fórum

Huawei p20 mint webcamera USB-n

Sziasztok!
A címben benne van a problémám… Több google oldalt “átnyálaztam” és arra jutottam hogy valószínű én vagyok a hülye… Nem lehet ennyire megoldatlan ez a probléma, mikor ennyi jó kamerás okos telefon van…
Segítséget kérek tőletek!

Mihez szeretnéd használni a kamerát? OBS?

Feleségemmel színészek vagyunk, az élet több területén próbálunk segíteni itthonról. Pl. online oktatás, stb.
Van egy Régebbi Webkamerám, de a telefonomnak sokkal jobb a felbontása. A laptopon szerencsére nincs kamera ( ROG Strix :slight_smile: ), Hangcuccot most szereztem, szerintem az a következő kérdésem lesz…
Ja, live-ra szeretnénk használni!!!

Ne próbáld USB-vel.

Logikusan úgy gondoltam, hogy az USB-vel kiküszöbölök néhány felmerülő nehézséget… Mégiscsak közvetlen a kapcsolat!

A sávszélességet neccesnek tartanám, emellett root is kéne hozzá.

Ne haragudj, ezt most nem értem… A netem elég jó, természetesen rooter is van. A telefon és laptop csatlakoztatásánál gondoltam biztosabbnak az USB-T…

A kábel sávszélességére gondoltam.

Amit kérdést fentebb is feltettek, mihez szeretnéd használni (azon kívül, hogy live)?
Facebook, youtube stb, mert elég sok platformra lehet streamelni direktben a telefonról.

Kb. húsz perces kultúr műsor. Reggel a gyerekeknek, este a felnőtteknek. Facebookon live, ami aztán kerül a you tube-ra. Eddig teló 4G-vel, de szeretnénk egy kicsit jobb minőségben is szolgálni a közt… A telefon kamerája meg szuper…

Áhhá! Látod ennyire értek hozzá! :slight_smile:

A Huawei C-s kábele. A gépen az USB-port 3.1.

Akkor nem értem, miért nem direktben a telefonról live-ozol? Facebookra lehet, és a telefon kameráját használja :smiley:

A feleségem énekel, hegedül… A telefon mikrofonja kevés minőségileg. Szóval minden adott: Erős gép, erős net, (állítólag ) jó hang cucc… És mivel a telefonomnak jó a kamerája, úgy gondoltam miért ne azt használnám? Így…

Szerintem ez sem jelent problémát.
Gondolom a mikrofon egy fantom tápon, vagy keverő erősítőn csatlakozik a gépbe jó esetben jack kábelen.
A kimeneti kábelt (amit a gépbe dugsz) dugjad a telefon headsetének a helyére (bár lehet ehhez combo Jackre lesz szükség) és elvileg akkor azt használja mikrofonként, de erre nem vennék mérget.
Egy próbát megér.

Próbálj meg egy sima felvételt készíteni, ha a jó mikit használja, akkor nyert ügy.

Kipróbáltam az enyémmel, sajna a stúdiómikimnek sima stereó jack kimenete van, azzal nem megy, a gaming headsetemnek combo jack, azzal használja külső mikrofonként.
Ha nálad sem megy, akkor egy ilyen átalakító kellene hozzá.
headset-jack-atalakito-4-polus