Hűtés egy kicsit komolyabban

Sziasztok,

Kicsit komolyabb beszélgetést szeretnék indítani hűtés témában. Mindegy asztali vagy notebookról van szó ki milyen praktikákat használ azért, hogy a gépen megfelelő hűtés legyen. Nyugodtan komolyabban is belemehetünk akár még a delidelésről is ejthetünk egy pár szót. Nagyon kíváncsi vagyok, csak bátran írjatok.

Jó airflow, szerintem amíg nem extrém tuningról beszélünk, kb ennyi a titok.

A delidnek 2 esetben van értelme:

• Ha a legcsendesebb gép a cél, mert így alacsony fordulaton mehet a procihűtő
  • Maximális tuning a cél

És persze a garancia elvesztése miatt csak saját felelősségre.

Vannak olyan extrém esetek, amelyeknél nitrogén hűtővel hűtik a processzort. :smile:
Szerintem az ilyesfajta tuningnak semmi értelme.
A delidelés szerintem megéri (nem átlag felhasználónak), a tesztek alapján, amiket néztem kb. 10-15 °C különbség volt a d javára.
Én az aio hűtések híve vagyok.

1. Nagyon jól néznek ki (szerintem)
  2. Jól hűtenek, nálam nem fontos a csendesség.
  3. Ha elromlik, valami baja van, garanciában cserélik, ha kárt okoz a gépben, azt is.
  4. Magasabb ramok is elférnek mellette,
  5. (ez az elsőhöz kapcsolódik) egy drp 4-nél sokkal kisebbek(az volt az előző hűtőm)
    Szeretnék építeni majd egy custom water loopot, csak még egy két dolognak utána kell járnom. :smile:

10-15C, ellenben 0 garancia, és ha elrontod, kuka. Annyira nem éri meg szerintem :smiley:

AIO szerintem megint olyan, hogy vagy optikai értelme van, vagy ha tuning a cél. Egyébként meg hangosabb a pumpa miatt, ha tudod is érvényesíteni a garanciát, az elveszett időt amíg nincs géped nem kapod vissza, rosszabb esetben adatod is elszállhat, nameg amikor a pumpa elfárad, kuka az egész, lehet újat venni.

Igaz, nincs garancia utána. Szerintem rosszul fogalmaztam. :smile: Nekem megérné.
Az aio t én is csak a kinézete miatt preferálom.

Én avval kezdtem, hogy lecsiszoltam a 9900k-m lid-jét mert konkrétan pörgetni lehetett…kb. 10°-ot így is nyertem…garancia meg CPU-ra olyan fölösleges… Ha kipróbálod és megy akkor kb menni is fog… 20 év alatt 1db CPU-hoz volt szerencsém ami nem ment és az is szállítás közben sérült meg még a shield mentes AMD Athlon időkben…

Igen, de gondolom nem az első procid volt amit delideltél, + megengedheteted magadnak, ha ne adj isten mégis vármi történik, akkor simán vegyél egy másikat.

Szerintem, az átlag magyarnak, itthoni fizuk mellet, teljesen felesleges kockázat. Persze lehet azt is csinálni, hogy vesz használtan fillérekért procikat, és gyakorol, aztán megy neki egy drágábbnak, sőt, ezt így kellene, ha már valaki ilyenre adja a fejét.

Delidelni nem sok értelme van ennek…csiszolni meg ez az első CPU-m amit le kellett de nemhinném, hogy bárki számára nagy technikai kihívás venni egy finom csiszolópapírt és kicsit lecsiszolni a lid-ből :slight_smile:

Egy 9900k meg azért nekem sem egy tucatáru…de megérte azt az órácska csiszolgatást meg tesztelést…és még azt sem mondanám, hogy ez különösebb kockázattal járna mint pl. egy delid… NAH az viszont tényleg széttudja barmolni a CPU-t ha nem hozzáértéssel csinálják :stuck_out_tongue:

Gondolom is a standard készen kapható vízhűtésre gondolsz

Valakinek van esetleg valami egyedileg épített vízhűtése?

Igen arra. :slight_smile:
Nagyon szeretnék egyedi hűtést csak egy normális elképesztően drága. (mármint kiépíteni) De diákmunka is ON. :smile:

EKWB-nak vannak custom loop setjei AIO árban. Van róla LinusTechTips videó is

Megnéztem, tényleg király, hogy van ilyen.
Én nyáron (ha minden jól megy) egy nagy pumpás, cpu, gpu cwc-t akarok építeni, üvegcsövekkel. Ezért mondtam, hogy drága lesz. :smile:

Nekem az egyedi vízről az a véleményem, hogy király, jól hűt, jól néz ki, DE csak akkor érdemes nekikezdeni, ha egyébként már fullos a gép. Mivel drága, teljesítményhez pedig (a tuningon kívül) nem ad hozzá, addig nincs sok értelme ezzel szórakozni/erre költeni, amíg a teljesítmény nincs kb kimaxolva. Értem ez alatt hogy 8700K vagy erősebb, AMD oldalon 2700X, GPU vonalon pedig 1080Ti/2080/2080TI szint.

Hát lassan az is meglesz. Az rtx hiányzik. :frowning: Rengeteget melóztam, meglett/lesz a gyümölcse. :smile: Szerintem is nagyon fel tudja dobni a gépet egy ilyen hűtés.

Hát igen, egyetlen hátránya hogy állati drága

Üveg, műanyag, vagy réz csöveket tervezel?

Üveg. :slight_smile: Rézcső nem jön be, műanyagot pedig nem tudom annyira b@szón megformálni, játszani az irányokkal, stb.

Sok sikert! :slight_smile: Üveggel sem könnyű azért dolgozni, pontosan vágni :slight_smile:

Köszi. :slight_smile: Igen, oda kell figyelnem. :smile: