HyperX RAM problémám

Hali mindenki, szóval történt a minap, hogy vettem 8gb 2400mhz HyperX ramot. Beleraktam az alaplapba a két 4gb 2133mhz-s szintén HyperX ramom mellé, és még mindig úgy érzékeli, hogy csak 8 gb van a gépben. Rendesen belenyomtam, rápattant az alaplapra, szóval mással lesz a probléma. Esetleg le kell valamit töltenem? Én úgy tájékozódtam, hogyha különbözik a frekvencia, akkor az alacsonyabbat fogja kihasználni a gép, de ettől függetlenül az összes (16 gb) ramot érzékelni és használni fogja a számítógép. Mit tudok tenni, hogy kihasználja, egyáltalán érzékelje mind a 16 gigát?

Nem igazán egészséges az eltérő ram használat, de írj egy teljes konfigot au segíthet a megoldás keresésben. Bios sem látja?

Konfig:
ASRock Z170 Pro4S
Intel Core I5-6500
Gigabyte GTX 970 OC
(2x) 4gb HyperX 2133mhz + 8gb HyperX 2400mhz ram
1024gb HDD
120gb SSD
Nem, sajnos a Bios sem találja :frowning: Mit tehetnék?

Szed ki a másik 2-őt és csak a 8-at rakd bele, utána indítsd el. Ha minden rendben bootol a vas akkor legalább a ram hibát kizárod és kompatibilitási hibára gyanakszom. Ha nem indul el akkor ram modul hiba is lehet és küld vissza a boltnak. Mondjuk alapból érdemes lehet visszaküldeni és becserélni 2x4 2133 ramra, intelnél nem annyira számít a nagyobb órajel.
Az alaplap tudja kezelni bőven a 2400-as ramot, a procinak már nem annyira fekszik a dolog.

Lezárva ekkor: #5