I5 12600k és ASUS GeForce 1660 Ti

Sziasztok!

Olyan kéréssel fordulnék hozzátok, hogy le szeretném cserélni a jelenlegi processzoromat (i5 6600K) egy i5 12600K-ra. Sok helyen azt olvastam, hogy nem a legjobb párosítás az i5 12600K és az ASUS GeForce 1660 Ti. Valószínűleg bottleneck-elne. Nem igazán vagyok jártas az ilyen dolgokban. Szeretném a véleményetek kérni illetve egy kis segítséget ezzel kapcsolatban.

Előre is köszönöm!

Bottleneck lenne a GPU, ami annyit jelent, hogy ha upgradeled, akkor jóval több fps-ed lesz majd. De a bottleneck önmagában “gondot” nem okoz, csak épp nem használod ki a lehetséges maximális teljesítményt.

Ha viszont nem gondolkozol tuningban, én inkább mennék rá a 12400-ra.

Csak a biztonság kedvéért kérdezem.
Ugye azt tudod, hogy minimum lap/ram cserével is jár ez a művelet?

Persze. Egy ilyen lap ( ASUS PRIME B660-PLUS D4) van tervben, illetve ram nem is, hanem inkább táp ( CHIEFTEC Photon CTG-750C-RGB 750W). Ram csere miért lenne szükséges, ha már említetted?

@Error kérlek dobd be kriptonitodat tápügyileg.

3 Likes

Mi a baj kedves @P_D_1 ? Valami rosszat követtem el?

Nem, “belsős poén” de nem csináltál semmi rosszat :smiley: lényeg hogy ne vegyél chieftec tápot mert hulladékok.

3 Likes

A 6.gen idején 2400-2600-as ramok voltak. Az újabb prociknak jó a 3000±os minél kisebb cl-el rendelkező ram.

Valamint ha K-s proci lesz ahhoz azért illik egy Z-s lap is.

Nem. Csak a fent említett “márka”, ha szabad egyáltalán annak nevezni, finoman szólva is hulladék.
A megidézett fórumtárs, pedig naprakészebb tápokban nálam.

Egy táp a lelke a gépnek. Ha az döglik, akkor ránthat magával mindent .

Nem szeretnénk, ha rossz minőségű alatkrész miatt járnál pórul.
Csak ennyi az idézés oka :slight_smile:

3 Likes

Szia!

Ugye ezt akarod cserélni tápegységre? :smiley:

Viccet félretéve, nem szabad megvenni! Sesonic Focus GX 650W legyen a kiinduló alapod. Persze előtte jó lenne tudni, hogy húzni is szeretnéd-e a 12600K-t?

4 Likes

Köszönöm szépen az eddigi segítséget. Szóval chieftec tápot semmiképp. ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 ez egy jó lap lenne már hozzá? Tehát ha jól értem, akkor egy 3200 -as cl 16-os egy megfelelő választás lenne.

1 Like

Sajnos sokkal több márka és típus van amit NE, mint amit igen. Tehát kb. egy kezemen meg tudom számolni azokat a tápegységet amiket jelenleg ajánlanék. Ebből a Seasonic talán most a legjobb ár/érték arányban. (no meg a 10 év gyártói garancia sem hangzik rosszul)

Mint Asus kedvelő javaslom, hogy inkább ne. A mérnökök eléggé eltolták a VRM körüli műanyagok méretét és a léghűtőket nagyon nehéz rászerelni, ha egyáltalán rá lehet. Inkább TUF vagy Prime legyen, ha Z690.

Nagyjából igen. Bár ennél a procinál (a 12600K-nál) már érdemesebb “durvulni”. Nyilvánvalóan pénztárca kérdése. Ill., így is, úgy is visszafogja a 1660Ti az egész masinát. A 12600K mellé “illő” egy RTX 3060 legalább.

3 Likes

Megkérdezem még egyszer, miért 12600K, egy 1660Ti mellé?

Teljesen indokolatlannak érzem, együtt a Z-s alaplapra való rábeszéléssel. Még ha marad is a K-s procinál, akkor sem kell hozzá Z lap, ha nem akar manual OC-zni.

A 12. gen, csakúgy mint a modern Ryzenek, közel maxra vannak járatra gyárilag is, csak győzze az ember hűteni. Amatőröknek, átlag felhasználóknak gyakorlatilag 0 értelme van a manuális overclockkal foglalkozni. Ha valamit, akkor inkább undervoltolni érdemes.

1 Like

Én asus 2060-as mellé raktam 12400f-et meg asus tuf gaming b66m-plus 4d-t meg 4400mhz-s patriot kitet(2x8). 2060-at megeszi a fenébe :smiley: Szerintem egy 3070-est is röhögve ki tudna hajtani. Kártya 100%-on proci meg játéktól függően maximum 50% körül teljesít.

és persze seasonic focus gold 650-.es táppal.

1 Like

Nem konkrétan mellé. Per pillanat igen, de későbbiekben nyilván tervben van egy komolyabb kártya is. És azért döntöttem a 12600k mellett, mert laikus szemmel egész jó választásnak tűnik. Játékra szeretném használni (1080P), semmi 4K. Húzni sem szeretném a procit.

Erre a mondatra vártunk az elejétől. :slight_smile:

Fordul a kocka. B-s lapot vegyél és ne K-s procit. Egy 12600F és egy Asus TUF B660M-E D4 elég bőven. (vagy hasonló lap) Jó lenne tudni, hogy mi a cél VGA tekintetben, mert ahhoz kéne mérni kb. a procit is.

Akkor főleg felesleges a 12600K, bőven elég a 12400, akár az F verzió.

Yepp, itt egy FPS-es összehasonlítás is, RTX 3080-al:

(hangos a videó!)

Oké, a készítőnek csak pénze volt, tudása nem, de azért támpontnak nem rossz. :smiley:

System Specs :
Operating System : Windows 10 Pro 64 Bit
CPU 1 : Intel Core i5-12400 @Stock (Gigabyte Z690 AORUS Elite)
CPU 2 : Intel Core i5-12600 @Stock (Gigabyte Z690 AORUS Elite)
CPU 3 : Intel Core i7-12700 @Stock (Gigabyte Z690 AORUS Elite)
CPU 4 : Intel Core i9-12900 @Stock (Gigabyte Z690 AORUS Elite)
GPU : NVIDIA GeForce RTX 3080 10GB
CPU Cooler : MSI MAG Coreliquid C360 AIO Liquid Cooler
PSU : Cooler Master V1000 SMPS
RAM : 416GB DDR4 4400MHz*

@Kikuflower van még kérdésed?

Nem, nem. Köszönöm a szépen a segítséget mindenkinek. Ki is ment a fejemből. Köszönöm még egyszer mindenkinek aki a vette a fáradtságot és segített! :slight_smile:

2 Likes