I5-6500 és GTX 1060(6gb)/GTX1070(8gb) párosítás

Sziasztok!
Véleményetek szeretném kérni abban a témában, hogy szerintetek milyen lenne egy Intel® i5-6500 @ 3.6GHz-es CPU mellé egy GTX1060, 6GB-os GPU, ileltve egy GTX1070, 8GB-os kártya jobb választás lenne? Mennyire tudná kihasználni a CPU-m ezt a két kártyát?
Válaszotok előre is köszönöm!

Szia!

Szerintem a GTX 1060-hoz elég lenne ez a proci, de az GTX 1070-hez, érdemes lenne egy i5 6600k-t szerezni, mert az időt állóbb lesz mint a 6500, illetve ha keveselnéd az erejét, tudod tuningolni.

Nyugodtan mehet mellé a GTX 1070, ha úgy érzed szükséged van rá és bukszád engedi.

@ghodyl Ha nincs Z chipsetes alaplapja, akkor a 6600K értelmetlen, mert annak a baseclockja is csak 3.5GHz. Ha sima B vagy H chipsetes a deszka, akkor már inkább BIOS frissítés után egy 7600K, az legalább 4GHz-en megy alaphangon.

1 kedvelés

Z-s alaplappal gondoltam természetesen. A 7600K-hoz is kelleni fog a Z-as chipset. Nem sokkal drágább a Z-s chipset a H vagy B-nél, így ennyi felárat megér, ha úgy gondolkodunk, hogy jó lenne minnél tovább használni.

Nem nagyon vágom mire gondoltok a Z-H-B chipset alatt :open_mouth:

Tuning csak Z170/Z270-es LGA1151 foglalatu alaplapokon van, B150/B250 ill. H170/H270 deszkákon nincs.

Nem feltétlenül, mert ott jóval magasabb már az alapórajel. De én ehhez projekthez tuti nem költenék pluszba procira és lapra. Akkor már inkább vennék még memóriát vagy SSD-t abból a pénzből, vagy ha azok nem kellenek akkor GTX 1080.

1 kedvelés

Nekem jelenleg Asus H110M-DS2 alaplapom van, ez azt jelenti hogy nem tudom lecserélni a profimat? (bocs hogy informatikai analfabéta vagyok:'D)

De le tudod, megy benne az egész Skylake es Kaby Lake paletta, csak a szorzózár mentes K végű procikat nem tudod benne tuningolni.

H110-hez viszont kell BIOS frissítés hogy a 7000-es Kaby Lake procik menjenek benne.

1 kedvelés

Egyébként e beszélgetés közben néztem sok benchmark videót és a jelenlegi processzorom mellé sokkalta kifizetődőbbnek tűnik a GTX1060. A mostani configom mellé (Alaplap: ASUS H110M-DS2
Processzor: Intel® i5-6500 @ 3.6GHz
RAM: Kingston 4GB DDR4 HyperX 8GB DDR4
Táp: DeepCool Nova 500W) nem kéne semmit se bővítenem, hogy minden rendben fussom az 1060-al?:smiley:

Lecserélném a régi GTX 750 Ti 2GB-os kártyám az alábbira. Szerintetek hogy futnának a játékok, és mennyi ideig lenne helytálló?
Válaszotok erlőre is köszönöm!:slight_smile:

Alaplap: ASUS H110M-A
GPU: nVidia GeForce GTX 1060 6GB
Táp: DeepCool Nova 500W
Ház: BitFenix Neos

Lecserélném a régi GTX 750 Ti 2GB-os kártyám az alábbira. Szerintetek hogy futnának a játékok, és mennyi ideig lenne helytálló?
Válaszokat előre is köszönöm!:slight_smile:

Alaplap: ASUS H110M-A
GPU: nVidia GeForce GTX 1060 6GB
Táp: DeepCool Nova 500W
Ház: BitFenix Neos

3-szoros teljesítménynövekedés várható játékok terén. :smiley:
De ha a gép többi része nincs meg, akkor érdemes lenne mást venni, de írtad, hogy csak a VGA, akkor teljesen jó lesz. :smiley:

Kompatibilis lenne egyáltalán?:smiley:

Hello karácsonyra tervezem összerakni a gépemet! Már nagyábol megvan hogy mit akarok csak nem tudom hogy jó lesz-e amit ki gondoltam!
proci: 17 6700k
alaplap: Asus z170 pro4s
memoria: 2x8 kingston hyper x fury DDR4
videokártya: 1050ti vagy 1060 vagy AMD(Az LG 34UC79G-B Monitor miatt)
SSD: samsung 250GB 850 EVO
merevlemez: 1T legyen az a lényeg
Proci hűtő: Cooler master hyper 212 evo
táp: akyga 600W
ez lenne a teljes lista!

@harcimarci_tv Igen kompatibilis lenne. Bár a tápegység minősége nem valami eget rengető, de még a tűrhető kategória, nem lesz vele gond.

@matyi1998 Ez így nem annyira rossz, de a 6700k már 2 éves processzor, ettől újabb a Kaby Lake, vagyis i7 7700K és árban nincs nagy eltérés. 7700K mellé ne Z170-es hanem Z270-es chipkészletű alaplapot vegyél. A memória okés, videokártya i7 mellé ILLENE minimum egy gtx 1060, hiszen egy i5 is bőven kiszolgálna egy gtx 1070-et is. Ha csak 1050ti férne bele a keretbe, akkor azt mondom, hogy inkább vegyél i5-öt és úgy gtx 1060-at, de akkor már i5 helyett meg inkább ryzen 5 1600-at és a mellé gtx 1060-at (akkor ha a 7700K nem fér bele az árba).
Merevlemez szinte mindegy, de a Western Digital Blue nem rossz. Az az SSD kiváló.
Viszont ez a tápegység már hulladék kategória, semmiképp se bízd rá a gépet!
Helyette inkább Corsair CX 450m vagy picit drágábban Be Quiet! Pure Power 10 400W

@harcimarci_tv A te konfigodat azért nem részleteztem annyira, mert ha jól értelmeztem neked már meg van elvileg csak a VGA nincs, szóval az új VGA-val jól fog futni minden, a stabil 60 FPS meg lesz FHD felbontásnál magas beállítások mellett is. :smiley:

2 kedvelés

Értem, köszönöm:) Attól féltem, hogy nem fog beférni az alaplapba, mivel nem kicsik a paraméterei az 1060-nak, de akkor úgy néz ki semmit se kell lecserélni ahhoz hogy kompatibilis legyen. Köszi mégegyszer

1 kedvelés