I5 8600k

Sziasztok! Gép upgraden gondolkodom, játékra kellene. 1920x1080 Dx12-ben már gondok akadnak…
Jelenleg egy i5 6600K-m van, Z170-es Gigabyte lappal amibe már nem nagyon megy bele új i5, Hyper X Fury 2x8gb 2133ghz-s rammal. Cserélni szeretném főleg a proci és a lap miatt. Másrészt sajna nem tudok OC-zni, nem tudom kisajtolni belőle ami még esetleg rejlik benne. Tudom ezzel is így járnék majd de nagyobb órajelük van a simáktól. Milyen lapot és memóriát ajánlanátok? ATX kell, ASUS-ban gondolkodom hány GHz-est érdemes a felállás továbbra is a 2x8 GB lenne.

@sutyomatic Build ajánlója felülmúlhatatlan:
Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?
Amúgy Ryzent ajánlananak most az ár/érték arány miatt, az Intel aranyárban…
Kérdés még az is, hogy milyen videókártyához, vagy az is cserés lesz-e a közeljövőben???

Kimaradt a felbontás , a refresh rate, milyen beállítás és milyen videokartya hoz és teljes konfig, de ha gondolod jósolok tenyérből de drága lesz. :smiley:

A VGA Gtx 1060 6gb. 1920x1080as felbontás mmm 60hertz. High- ultra beállításhoz ragaszkodnék. Pl most metro exodus dx 11 ultra, Dx12vel csak közepes amit bír. Árban lapra 40-50 körül gondolkodom Z370 meg 3000 GHz környéki ramban talán…

Akkor a francért nem hyod dx11-en. Ragaszkodhatsz te, amihez akarsz. Egy eggora gémnél bizony a 1060 és egy öreg proci bizony masszzívan nem elég.
És ashogy @ezredes84 is irta: build ajánló.

Mondjuk én most nem vennék procit, ha minden jól megy 1-2 hónap és jön az új ryzen, én is azt várom erőteljesen.

Az a 2133 GIGAhertzes memória biztos hasít, azt csodálom hogy még nem gyulladt ki :smiley:

@szakinorbert1988 -el értek egyett.
Szerintem is várd meg az új szériát mert ha csak a fel igaz annak ami kiszivárgott akkor keresztbe lenyeli az intelt ár/érték arányban.

Én tavaj év végén fejlesztettem a gépemen (Videókártyán kívül mindent lecseréltem). Az i7 2600-at lecseréltem egy R7 2700x-re. 8600k-ba gondolkoztam az elején, de végül picit drágábban R7 2700xre esett a választásom a nagyobb teljesítmény érdekébe. Nem is bántam meg. Szóval én inkább AMDben gondolkodnék. Igaz nemsokára kijön a Ryzen 3000 széria, de szerintem az elején drágák lesznek. Viszont ha van rá elég a pénztárcádban rá akkor feltétlenül várd meg.

Tisztában vagyok vele ezért is akarom cserélni most a lappal együtt mindent a vgat pedig rövidesen! Mit gondoltál hogy dx12-őn játszom akadozva? A setupról meg annyit hogy 3 éve kaptam, nem én raktam össze és tavalyi évig nem volt vele gondom, de mint mondtam változás jön és fejleszteni fogok mert megvan rá a keret és 1-2 hónap múlva meglesz egy jobb vga-ra is nyugodj meg!

ui: “ragaszkodhatsz amihez akarsz stb” A paraszt stílusodból nem kérek, azt tartsd meg magadnak!