I5-9600k

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Asus H110M-K alaplap kompatibilis-e az i5-9600k processzorral?
Elore is koszi!

Nem, B360 vagy inkább Z370 ideális neki.

Vagy ha azzal nem, akkor az asus H310M-k val?
Bocsi, de nem ertek hozza.
Ha ti tudtok olyat, ami kompatibilis vele, legyszi irjatok le. 25-30 ezrem van ra. Koszi

Ha kezdeni is akarsz vele valamit, muszáj olyan lapot venned, amivel működik is. Dísznek ilyesmi drága dolog, de te tudod.
Tehát vegyük át még egyszer: Z370 (ehhez lehet BIOS-frissítés kell), Z390 (ez a 9-es szériához pont jó).
Például: https://www.pcx.hu/asrock-z390-pro4-alaplap-754830

A H szériát messze felejtsd el, nem akarsz irodai gépet építeni, aminek a vrm-je rövid úton elfüstöl. Vagy ha akarsz is, más módon kell megértselek :smiley:

Engedd el. Felregisztált egy igenért, de falba ütközött. Kinéz egy felső árkategóriás procit, de a lap gyakorlatilag egy tok meg rákötve 2 drót is elég neki.

@lolfunner adhatnál több infót. Meglévőt fejlesztenél? Full újat építenél, mennyit szánsz az egészre.
Ha csutak új összeállítást csinálsz, akkor itt ez a link. Rákattintasz. kiválasztod a max keretednek megfelelő AMD-t (nincs hülyéretúlárazva, mint a kék szektor) És örülsz, mint majom a…

1 Like

Te, végül is megveheti, a többi nem a mi gondunk, én megmondtam, ami elvárható :smiley:

3 Likes

Teljesen jogos mester :smiley:

2 Likes

Meglévő PC-t újítanék.
Geforce gtx 1060 6gb ddr5 ös kártyám van
16gb ddr4 rammal
Eddig i5-6400 as proci volt benne
Most kaptam az újat, de egy hozzá megfelelő alaplapt szeretnék venni, viszonylag jó ár/érték arányban.
Csak én 25-30 ezret szántam rá.

MSI B360M BAZOOKA
GIGABYTE B360M AORUS GAMING 3
GIGABYTE B360 HD3
MSI B360M MORTAR

Amelyik szimpatikus.

Szerintem ENNYIRE ne térjünk el a témától…

Ha tényleg 9600K alá kell, akkor belépő de nem használhatatlan Z390-es lapot tessék valahogy kigazdálkodni hozzá, ha más nem akkor spórolni még. Minden más alaplaphoz BIOS frissítés kell, amit bolttól függően kb. 5e Ft-ért intéznek, szóval effektíve egy 35e Ft-os Z370-es lappal kb. 40e Ft-on állsz meg.

Mondjuk GTX 1060-al nem hiszem hogy eget rengető különbséget fogsz tapasztalni a legtöbb játékban, de egy későbbi VGA upgradehez legalább jó alapot ad az új proci.

1 Like

A 35+5 nálam 40, abból meg akár Z390-et is vehet, de nem vagyok jó matekból :smiley:

2 Likes