TheVR Fórum

I7 11700k vagy Amd R7 7800x. Csak is játékra

Sziasztok
Ahogyan fent is írtam egy kisebb dilemmában vagyok a gép építésével kapcsolatban, mind a két processzorról néztem teszteket de még így sem igazán tudok dönteni.
Lényegében minden meg van az alaplap és a processzoron kívül.
Amihez szeretném az alaplapot és a processzort:

Arctic Liquid Freezer II 120, Multi-Compatible All-in-One CPU AIO Water Cooler 360-as

Corsair VENGEANCELPX16GB (2x 8GB) DDR4 3600 (Pc4-28800) C181.35V Desktop Memory

Be Quiet Straight Power 11 Power Supply, Black 1000W

Cooler Master MasterBox TD500 Mesh - ARGB PC Case with 3 Pre-Installed Fans (120 x 120 mm), Tempered Glass Side Panel, Flexible Airflow Configurations

WD_BLACK SN850 1TB NVMe Internal Gaming SSD; PCIe Gen 4 Technology; Read Speeds up to 7000MB/Sec; M.2 2280, 3D NAND

ASUS TUF GeForce RTX 3070 TI 8GB OC Version

és egyéb apróságok.

Azt tudni kell, hogy jelenleg és valószínűleg ez is marad de 1080p-ben játszom (Tudom 2021 van és van is egy LG CX oled tévém tudom hogy szép, de egyszerűen oda vagyok ezért a monitorért.) A monitor maga egy Dell Alienware 25 Monitor - AW2521HFA ami tökéletes számomra és egyenlőre nem tervezem lecserélni 1440p-re. Ugye bár a ram és minden más kompatibilis mind a két processzorral, de hogy melyik lenne megfelelőbb azt nem tudom… itt a két opció:

MIND A KETTŐ OPCIÓ EGY ÁRBAN VAN.

AMD:

MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WiFi

AMD Ryzen 7 5800X Box Processor

Intel:
MSI MPG Z590 GAMING PLUS

Intel Core i7-11700K 11th Generation Desktop Processor

Ahogyan írtam is semmi másra nem kell csak játékra. A válaszokat előre is köszönöm, további szép napot mindenkinek.

Szia!

Ezt átbújtad már?

1 Like

Igen természetese. :grin:

Amd-t venném. Az intelnek nem lett túl jó a 11-es szériája.

1 Like

1080p-hez kb mindkettő enyhén szolva is tulzás és igy nehéz is tanácsot adni. Talán annyi, hogy vedd azt amelyik olcsobb :stuck_out_tongue: Majdani fejleszthetőség mindkettő esetében kérdéses, hogy melyikre lesz érdemesebb (pl.: Zen4 proci és AM5-ös socket-ek az AMD oldalán)

Érdemesebb talán egy jobb B550-es lapba 5600x-es procit rakni és kivárni, hogy melyik gyártó mit lép, 1080p-ben megleszel vele.

3 Likes

Egy ilyenbe belepattintani és vidámság van:

2 Likes

Ez jogos de akkor már nem lenne jobb egy I5 11600k és mellé egy olcsóbb lap? Csak mert FPS-ben elvileg jobb lenne és olcsóbb is most mivel én Amazonról vásárlok. Vagy ez így butaság?

Az is szóba jöhet akár és mellé valami z590-es lapot nézhetsz.

1 Like