I7-6700k-hoz alaplap

Sziasztok.
Most elszőr írok a fórumra.
Segítséget szeretnék kérni hogy hardver vásárlás előtt állok. Az elképzelésem egy i7-6700k processzor lenne amihez egy micro atx alaplapot szeretnék vásárolni de nem tudom hogy milyent. Ebbe szeretnék segítséget kérni ha esetleg valakinek van tapasztalata stb.
Előre is köszi mindenkinek.

Bárki, aki itt hozzá fog szólni, mind azt kérdezi majd, hogy miért egy elavult procit akarsz venni, amihez elavult alaplap jó… Az a proci 5 éves.
FCLGA1151 alaplapi foglalat való hozzá. És ha emlékeim nem csalnak, akkor az 1.0 verzió. Bár már rég volt. Szóval azt a választ adom neked, és ebben mindenki egyet fog nagyjából érteni, hogy hagyd azt a procit.
Tudom, nem ezt a kérdést tetted fel, nem ezt a választ vártad. De csak jót tanácsot szeretnénk neked adni.

2 Likes

Valahányszor megnézem a hardveraprót a régi intellek kapcsán elgondolkodok, hogy miért nem adom el a 4770k-mat.

Na szóval használtan ez a proci 60k. Az i5-10400 ami megveri teljesítményben 51k a ryzen 3500x ami szintén megveri 59k (3600 71k én azt vennék).
Szóval ha csak nem ingyen kapod akkor elfelejteném ezt a procit és vennék valamit az új szériák közül.
intel 10. széria vagy ryzen 3-5000-es széria.

5 Likes

Rendben, ez esetben ha egy 10400-as processzort választok akkor ahhoz milyen alaplapot ajánlanátok?

Ami szintén micro atx.

Miért Intel?? :smiley:
Egyébként ha 10400 -hoz kell, akkor valami ilyesmi:

De jelenleg ezek is olyan árban, hogy no-no.
Igazából jelenleg mást nagyon nem lehet tanácsolni, mintsem, hogy inkább várj. Ha normálizálódik a piac, (jobb esetben) lesz készlet, stb.
De azután se intel -t, jelenleg nagyon nem éri meg, kb nincs értelme, amolyan önmagad lábon lövése

2 Likes

Itt nézelődj.

2 Likes

Zárhatóm, köszönöm !

1 Like

@lengyelb zárható, köszönöm.” Így kell.

4 Likes