I7 6700k nem elég Streamre?

Sziasztok! Olyan gonddal szenvedek hogy nem bírom elhinni, hogy i7 6700K-val nem tudok streamelni. Bármit állítok OBS-be mikor elindítom a gamet és a streamet szét szaggat az egész játszhatatlan.

PC:
I7 6700K
GTX 1070
16gb DDR4 Ram
3 db monitor main monitor 165 hz
Mikor videokártyával streamelek azt bírja és jól fut, de borzalmas a képminőség, olyan mintha oda hánytak volna valamit xD pedig a max bitrátán tolom ami 9 ezer (YouTube) feltötlésem elegendő 22mb/sec.

Tehát mikor procival szeretném az encodot akkor felpörög 100%-ra és szét szaggat az egész, ami elég fura egy I7 6700K-tól, és több helyen láttam, hogy gyengébb procival simán tudnak streamelni :confused:

Obs beállításaim:
CBR
Veryfast
Keyframe 2
Profile: High
9 ezer bitráta
1440p-ről van leskálázva 1080P-re 60 FPS 32-es elsimítás.

Ha valaki esetleg tudja mi lehet annak nagyon megköszönném! :slight_smile:

Ha a játék teljesen leterheli a procit (márpedig ha nem limitálod a 165hz-es frissítést alacsonyabbra, akkor leterheli), nem marad erő kódolni.

Ebben semmi csoda nincs, a 6700K 4 magos proci, ami lassan a játékoknak is kevés lesz, nemhogy mellette streamelni.

Szóval 2 megoldás van: limitálod a játékok képfrissítését alacsonyabbra, mondjuk 60 fps-re, és 1 magot odaadsz fixen az obsnek core affinity-vel feladatkezelőben, vagy upgradelsz több magos procira, pl Ryzen 7 2700X, 3200mhz rammal.

Bitrate egyébként a 6000 bőven elég.

Értem :confused: hát ez elszomorító, hogy ennyire gyengusz a procim. Ez esetben marad a videókártya mert most nincs pénztárcám egy procira meg akkor már alaplapra… :S
Esetleg valami tipped/tippetek nincs, hogy Videókártya encodolóval hogy lehetne szebb a kép? Mert valami borzalom mikor azzal streamelek :sa:
Beállítás kártyánál obsben(streamlabs OBS)
CBR
Low Latency, High Quality
Keyframe 2
Profile Hight
Level 4.2
9 ezer bitrate
leskálázva 1440p-ről 1080p 60FPS 32 élsímítás

• a monitorok és a 165 hz amúgy Gsync be van kapcsolva.

Sajnos az NVENC nem túl jó minőségű, ezt el kell fogadni. A Turing architektúra új NVENC motorja már kicsit javított ezen, és már szinte x264 minőségben lehet vele streamelni, de látom ez neked nem releváns

Hát értem :confused: Akkor ideje pénzt gyűjteni fejlesztésekre :slight_smile: köszönöm szépen a segítségetek!

Ajánlom eme NVENC tutorialt:

Az utolsó SLOBS prev build-del: