I7 8700k hőmérséklet ingadozás

Sziasztok. Adott egy i7 8700k konfig, most lesz lassan 1 hete üzembe helyezve. Ma kezdte el a következőt produkálni. Iddle 38 fokon van a procim, Cooler Master vízhűtéssel (Cooler Maste Liquid Lite 240) Majd egyszer csak felpörögnek a ventik ekkor felugrik 60 fokra majd azonnal vissza is esik. Aidával cpu stressz alatt megáll 58 fokon. Mi lehet a probléma. Procihűtő hibátlanul felrakva, egy héten keresztül semmi probléma nem volt a konfiggal. (új alaplap új ram) Köszi előre is a segítséget!

Tulajdonképpen mi is a problémád?

Nekem ezt a Ryzen 2600x-em produkálja, gondolom akkor történik mikor felhúzza magát a proci. Nem tudom intelnél ha jelen van, de az én modellemnél 10 másodpercenként fel megy pár fogot és aztán vissza. Ha a power plan High Performance-on van mindig metörténik, Balanced vagy Power Saver-en már nem jelenik meg.

A prbléma az, hogy idle állapotban felugrik 60 fokra a cpu hőmérséklete felpörögnek a ventik, majd egyből vissza is esik. Illetve néha 1 s alatt 20 fokot is felugrik a hőmérséklete.

Be tudod állítani biosban vagy a hűtés vezélrőprogramjában hogy hány fokos procinál milyen tempóban pörögjenek a ventik. Most valószínűleg az van beállítva hogy 60 alatt akacsony fordulaton megy, 60-nál meg hirtelen magasabbra vált. Ha akarod, akkor beállíthatod hogy inkább folyamatosabban emelkedjen a fordulatszám.

Egyébként a 60 fok is semmi egy procinak.

De ha hirtelen ingadozások vannak, az inkább valami szoftveres hiba szerintem.

Igen ezt be is állítottam. Leginkább az zavar hogy egy pillanat alatt akár 20 fokot is feligrik 0%-os terhelés alatt

Frissíts biost, és a hűtés programját ha lehet, hátha megoldja. Bios frissítés előtt reset defaults, aztán újra beállítani a hűtést és a ram XMP-t.

Ez is meg volt! :slight_smile:

Először is 2019 Juniusában 8700? Why?

Másodszor a CPU temp ingadozás teljesen normális…1-2°C-tól 20-30°C-ig előfordulhat viszont az esetek 99%-ában valami háttér process ami kiváltja nem hiba a hűtésben vagy a hardware-ben.

Lehet indexel a Windows…én személy szerint mindíg kikapcsolom Windows indexinget a services-ben mert nem igazán sok vizet zavar ha off…

De lehet pl. egy telepített uTorrent ami indul a Windows-al…jópár verzió óta mostmár, hogy cryprobányászkodik a gépeken amikre telepítik…(ha esetleg fentlenne gyaluld le és tegyél qubittorentet inkább)

Mondjuk nem tudhatod, én most vásároltam egy 9700k-t piszok jó árban! Világ életemben a vörösöknél voltam, most lett elég! :grin: Amit meg írtál a torrent-ről akár még igaz is lehet.

Eddig nekem is amd konfigjaim voltak. Szerettem volna intelt egyrészt. Az, hogy az uj ryzenek milyenek lesznek erre nem szerettem volna alapozni. A budgetbe ez a konfig fért bele, úgy gondolom egy pár évig maradék nélkül kitud szolgálni ez is.

Szar az időzítés :smiley:

Jó csak 8th gen CPU mikor a 9th gen is már kb a generációja felénél jár… árban meg (ha újonnan volt véve) a 8700k kemény £5-al olcsóbb mint a 9700k

Amúgy @marcimine -nak igaza van…ez a lehető legrosszabb időzítés Intelt cenni AMD helyett… egy x700k árán simán kijött volna egy 2700x ami klasszisokkal jobb jelenleg…és még legalább fejleszthetô is lett volna :stuck_out_tongue:

Jelenleg az AMD a legjobb értékarányú CPU és ezt egy 9900k mögül is látom.

Elkanyardotunk a kérdéstől :smiley:

Hidd el, tisztába vagyok vele, de nem tudtam várni többet, és olyan árat kaptam a prociért meg a MB-ért nem hagyhattam ott! Tökéletesen elégedett vagyok vele, engem kiszolgál! Most erre vágytam megkaptam :grin: mindenki dicséri a 2700x-et de nekem valahogy nem szimpi :unamused: bocsiiii :grin::sunglasses:

100k-ért te otthagytad volna a bontatlan, garanciás 9700k-t az Asus Rog Z390-E alaplappal? Na mert én sem :grin::sunglasses:

100-at simán megért.

Nyilván, 100K-ért a kettőt bármikor elfogadná bárki aki egy kicsit is tudja hogy nagyobb szám=több FPS, alacsonyabb ping, nagyobb K/D :smiley:

Az Asus alaplapot biztos…bottal nem piszkálom a termékeiket :smile: a 100k meg semmit nem mond… Foggalmam nincs az mennyit ér vagy nem ér… soha nem éltem Magyarországon :stuck_out_tongue: Lényeg ha neked megérte megérte…

A több FPS valami baromira nem játszik ezeknél a CPU-knál…egyiksem fut 100%-on egyik kompetitív FPS-ben sem. Ma már a GPU a szűk keresztmetcet… CPU fronton MÉG FHD-ben is ami inkább CPU igényes mint az 1440p; egy i5 és egy i7 az esetek 99%-ában ugyanazt a teljesítményt hozza ha megfelelő GPU van mellette…

Ezek a CPU-k WORKLOAD-ban nyujtott teljesítmény terén térnek el de ott ég és föld a különbség…eleve több program van multicore-ra optimalizálva :slight_smile: