Ingadozo internet

Nemrégiben leálás volt a yetelnél , utánna 10mb-vel jött a net majd a legelső kisebb vihar, eső után leugrott az eddig megszokott 1mb-re. De ugyan igy szokott lenni mikor szolunk a szolgáltatonak kijön, max kicseréli a routert.
De ez megy ujra, hogy miután kicserélte egy-két napig jó majd hirtelen viszaesik megint 1 mb-re.
Én kábel problémára gondolnék.
Számit milyen ethernet kábelt használok?
Telon nincs ilyen probléma ott mindig anyival jön amenyivel kell.
Ugy van hogy van egy routert a ház egyik végébe onnan keresztül jön egy utp kábel a padláson majd ide bejön hozzám a ház másik felébe. Ez anyival lett megváltoztatva hogy ami ide bejött hozzám kábel azt rádugtam egy 4 ágú routere és aból jön az ethernet a gépbe.
Szóval ugymond két net van a házba de azt használjuk ami nálam van mert gyorsabb mint az alap amit a szolgáltato berakott.
Azért merült fel benem az hogy rosz ethernetet kábel használok mert csak pcn van ilyen baj.
Mert mikor 10mb volt még a napokba akkor ingadozott.
Invitelnél vagyunk 65mb-s szolgáltatónál, de eddig 15-ős volt ugyan olyan rosz volt.
Gondoltuk ha nagyob csomagra váltunk jobb lesz , de nem.
Szerintetek?

Szia!

Hogyne, mindent az jelent a modem-től (router-től, switch-től) a PC-ig. CAT5e a minimum amit érdemes használni napjainkban, vagy jobb.

Gondolom wifi-n keresztül és nem a 3G/4G/5G mobilnetre gondolsz.

Ezt egy kicsit érthetőbben kérlek. Családi ház és koax kábelen jön a net és egy házszám alatt kettő előfizetésetek van?

A helyesírásra pedig kicsit jobban figyelj, mert olyan, mintha nem is magyar lennél.

3 Likes

Valoban nem vagyok magyar.
Nem , egy előfizetés van csak 2router mer amit berakott a cég az gagyi es erre vettem egy routert amit erősítőként használok.

Tehát a szoláltató kombi-router-ére (modem-router) kötöttél egy saját router-t kábellel és abból megy a gépbe is kábel, ha jól értem.
A szolgáltató cuccán kilőtted a WIFI-t? A mobillal is a saját router-re csatlakozol?
Ha igen, akkor vagy a kábel rossz, vagy a router beállításai, esetleg bekötése. Milyen kábellel kötötted be?

2 Likes

(post deleted by author)